Skocz do zawartości

Czy zawiadliście się na zasilaczch no name?


Czy ty/twój znajomy kiedy kolwiek zawiódł się na zasilaczu no name (Akyga, I-Box, itp)?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zasilacz no name uszkodził CI komputer?

    • Nie, komputer działał na nim rok, a nie polecam go na forum przez opinie "zawiedzionych" urzytkowników.
    • Tak, komputer się resetował pomimo że zasilacz miał 600W, komputer składał się z Athlona XP i R9200
    • Taki zasilacz splił/uszkodził mi komputer.
    • NIGDY, powtarzam NIGDY nie miałem do czynienia z zasilaczami no name.


Recommended Posts

Witam. Wszyscy za wszelką cene odradzają zasilaczy "bez nazwy", ale czy faktycznie się na nich zawiedliście? Ja np niegdyś 4 lata siedziałem na I-Boxie 350w i nie miałem problemów (PDC i 8500gt):D Słyszałem również że zasilacze Logic to tak naprawdę CHieftec :o itp. Jest tylko jedna zasada ODPOWIADAMY SZCZERZE!! Zapraszam do udzielenia odpowiedzi i niech fakty wyjdą na jaw:)

Link to post
Share on other sites

Owszem. Dawno, dawno temu, kiedy nie miałem bladego pojęcia o kompach, rozbudowałem swoją machinę o wypasionego jak na tamte czasy GF 6800. Nikt w sklepie w którym kupowałem kartę nawet nie spytał o to, jaki mam zasilacz (przemilczę ten fakt) a był to Rubikon (chyba 300 W). Owszem komp odpalił po zamontowaniu nowej karty, ale pod obciążeniem działy się różne cyrki, a pewnego dnia komp po włączeniu przywitał mnie BSODem. Winda nie startowała i ogólnie komp był nie do użytku. Po wymianie zasiłki na Chiefteca 420W wszystko chodziło elegancko. Tyle dobrego, że nie spalił się i nie pociągnął za sobą żadnego z komponentów.

Inna sprawa, że obecne panuje moda na przesadzanie z mocą i tzw. markowością zasilaczy. Niemniej warto omijać szerokim łukiem najtańszy szrot. Tanie mięso psy jedzą.

Link to post
Share on other sites

Witam wieczorowa pora. Moj stary komp 12 letni chodzi do dzis dnia na fabrycznym zasilaczu no name,nie wiadomo jaki to jest zasilacz jaki mocny jakiej firmy bo zupelnie nic na nim nie pisze;] Drugi komp chodzi na zasilacu tracer 450 w juz ponad 4 lat bez zadnych problemow. Moj obecny komp chodzi teraz na corsair tx 650 ale poprzednio przez ponad rok chodzil na akyga 550 bez zadnych porblemow oc e5200 na 4,0 i gts 250 po oc.

Edytowane przez Lukaszbass
Link to post
Share on other sites

Tak, kiedyś jak nie znałem się na kompach, a chciałem złożyć fajną maszynkę, to kupiłem nowe części, były to: Płyta: Abit nf7-s v2.0 i procesor Sempron 2500+ i 512MB ram. Nie zwracałem wtedy uwagi na zasilacz, więc nie kupowałem i zostawiłem z poprzedniego kompa, a był to Codgen 350W :P, przez jakiś czas było ok, normalnie działał komp, ale jakieś 3 tygodnie później padł i wszystko wskazywało na to, że był to zasilacz, ale zabrał ze sobą właśnie moją płytę Abita :/. Od tamtej pory, kupuje tylko markowe zasilacze.

Link to post
Share on other sites

mi raz modecom feel 350W spalil bardzo fajna plytke asusa na Socket A ;(

oprocz tego u znajomych co chwila jakis tracer albo feel cos pali. ostatnio u dalszej rodziny zasilacz tak sie zapchal kurzem, ze sie przegrzal i popalil calego kompa, oczywiscie gdyby byly zabezpieczenia termiczne, nigdy by do tego nie doszlo.

u jeszcze kogos innego ostatnio tracer 4life wywalil wszystkie kondensatory w sekcji zasilania procka, spalil karte sieciowa. po wymianie na fortronka hlc, wymianie kondensatorow i dorzuceniu sieciowki wszystko chodzi jak nowe .

czesto tez spotykam sie z niestabilna praca spowodowana zasilaczami.

Link to post
Share on other sites

Gdy kupowałem kompa pare lat temu był w nim jakiś no-name (niewiem jaki) ale padł po 1,5 roku, został wymieniony na niewiem jaki, ale trzymał dobrze.Przy wymianie karty graficznej został zmieniony na Modecom Feel 3 400W, przez który poszła fajna płyta asusa na AM2 która miała HDMI! (płyta miała zwarcie i leży w piwnicy :cry: ).Zasilacz nadal sie w kompie i gdy bedzie kasa to wymienie na jakiś markowy.

Link to post
Share on other sites

Ja nie miałem chyba żadnego no name, odkąd mam kompa to miałem chyba ze 3 modecomy począwszy od FEEL kończąc na Premium. I powiem tak do takich niskobudżetowych zestawów są ok ale to mocnych konfigów bym nie podpiął.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Ja również przez swoją niewiedzę kilka lat temu straciłem 2x GF6800 (Ultra i GT) i jednego 7600GT... a zasiłka to był najpierw Codegen chyba 400W, a potem 500W Mustang... Do tego jeszcze prędzej też Codegen i płyta główna z Duronem 800MHz powiedziała papa :P. Ale z drugiej strony już 6 lat w kompie do drukowania/netu, a który prędzej był używany do gier działa Codegen 400W - Athlon XP 2.0GHz, 512 DDR1, 6600GT :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...