Skocz do zawartości

Radeon hd 4890 dziwny problem


Recommended Posts

Mam dziwny problem. Złożyłem taki zestaw:

 

procesor E8400

płyta GA EP45-UD3P

zasilacz OCZ Modxstream-pro 700W

karta Saphire Radeon dh 4890 Vaparox

pamięć OCZ DDR2 2x2 GB PC2-9200 Reaper HPC Edition

 

Po włączeniu wentylator na karcie bardzo szybko sie obraca a na monitorze nie widać obrazu. ( system jeszcze nie zainstalowany, karta ma podpięcie zasilania 2 wtyczki).Przełożyłem kartę do drugiego komputera- obraz jest. Tak więc katra jest dobra. Włożyłem do kompa radeona hd 4850 - jest obraz i mozna wejśc do biosu. Płyta dobra.

Co to może być?

Link to post
Share on other sites

2 wtyczki zasilania na osobnych liniach zasilania z zasilacza. Zasilacz 700 W.Na drugim kompie karta ryszyła przy zasilaczu Chifteca 450 W podpieta do jednej lini zasilania przez rozgałęziacze Molex-a

 

sprawdź jeszcze jak zasilacz trzyma napięcia :>

A jak mam to sprawdzić?

Link to post
Share on other sites

dosyc czesto wtyczki zasilania PCIe 6 pin sa trudne do wlozenia piny maja za duzy luz i trzeba sie troche nameczyc aby je umiescic poprawnie na miejscu. Trzeba delikatnie nimi manewrowac ale musza wejsc do konca, twoj problem wyglada ewidentnie na zasilanie.

Link to post
Share on other sites

Wtyczki siedzą dobrze, miernika nie mam i nie mam przejściówek żeby to podłączyć inaczej.

Czy moge podłaczyć 2 zasilacze?

Powód: OCZ ma 8 pinową wtyczke jako zasilanie dodatkowe płyty głownej

Chiftec nie ma takiej wtyczki a nie mam przjściowek.

Chcem to tak podłaczyć:

OCZ: płyta główna ( ewentualnie tylko zasilanie 8 pinów) i napędy

Chiftec: karta graficzna i zasilanie 24 piny do płyty głównej

Link to post
Share on other sites

Nie masz przejściówek a wcześniej pisałeś, że masz:

Na drugim kompie karta ryszyła przy zasilaczu Chifteca 450 W podpieta do jednej lini zasilania przez rozgałęziacze Molex-a

Uruchomienie komputera z dwóch zasilaczy jest możliwe, trzeba tylko połączyć kabelek z jednej wtyczki 24pin do drugiej. Ale tego bym nie robił bo nie ma takiej potrzeby (płyta będzie działać równie dobrze z 4 pinową wtyczką do zasilania procesora).
Link to post
Share on other sites

Nie masz przejściówek a wcześniej pisałeś, że masz:

Na drugim kompie karta ryszyła przy zasilaczu Chifteca 450 W podpieta do jednej lini zasilania przez rozgałęziacze Molex-a

Tak, ale Chieftec nie ma wtyczki 8 pinowej do zasilania płyty GA. Siedzi w drugim kompie, ma wtyczke 4 pinową do zasilania płyty Asusa A8N-E, jedną wtyczke 6 pinową do karty. Drugą wtyczkę 6 pinową podłączyłem prze przejściówke MOlex- 6 pinów. I w ten sposób mogłem podłaczyć HD 4890.

 

Jak chcem przełożyć zasilacz do nowego kompa to nie mam przejściówki aby podłączyć 8 pinów do płyty GA( ani 2 po 4 piny)

Link to post
Share on other sites

wystarczy bateria. I zmień nick, bo pomyslę że mam syna

 

Edit:

 

no dobra tata pozwala. Głowa do góry mały, jak karta działa na innej konfiguracji a inna karta działa u ciebie to nie jest tragicznie. Prawda eksperci? Resetuj bios, może wstanie. Co ja mówię, to radeon 4890 - MUSI WSTAĆ!

Link to post
Share on other sites

To potrzebny update biosu twojej plyty najlepiej porzycz karte graf od kumpla, i jak zaktualizujesz to wloz swoja powinno dzialac. A mobo dziala z zasilaczem i grafika od kumpla ?

 

Bios zaktualizowany, ( włożyłem radeona hd 4850 - z nim nie ma problemu) problem z hd 4890 dalej istnieje

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...