Skocz do zawartości

Upgrade RAM - parametry CL


Recommended Posts

Posiadam pamięci Crucial Ballistix 2x8 GB 16-18-18-38. Niemal niespotykane jest kupić teraz pakiet z takimi parametrami w XMP.

 

Myślę nad:

  • Lexar Thor 2x16 18-22-22-42
  • Kingston Fury 2x16 16-20-20-39
  • G.Skill Ripjaws 2x16 16-19-19-39

 

Dużo tracę? Lecieć w Lexar ~250zł promo, czy dopłacać do Ripjaws/Kingston 100zł.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, xylom napisał:

A jest sens wymieniać na 32 gb ?

Ano to zależy co robisz, mi czasem 64 GB to za mało. 

 

W dniu 22.07.2024 o 13:45, CrisPell napisał:

Dużo tracę? Lecieć w Lexar ~250zł promo, czy dopłacać do Ripjaws/Kingston 100zł.

Niespecjalnie wiele, przy reszcie sprzętu jaki masz (z podpisu) to raczej nie będziesz w stanie zmierzyć różnicy. Ja bym nie brał tych droższych. Jak masz czas na ewentualne odsyłanie, to możesz zamówić zestaw podobny Twojego a od innego producenta. Obecnie ddr4 po prostu działają, spora szansa, że jakich byś ramów nie wsadził, to bez problemu odpalisz xmp i będzie hulało, łącznie z tym że jak wsadzisz ramy takie "bez profilu" to też często działają z profilem od innych pamięci : ) 

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.07.2024 o 13:45, CrisPell napisał:

G.Skill Ripjaws 2x16 16-19-19-39

 

W dniu 22.07.2024 o 13:45, CrisPell napisał:

Crucial Ballistix 2x8 GB 16-18-18-38

 

Hejo @CrisPell Zrobiłem dokładnie taki swap jak wyżej tydzień temu. Cruciale latały po OC na 3600@CL15

Próbowałem wstępnie 3733@CL16 na tych G.skillach ale bez sukcesów, przynajmniej do napięcia 1,4V a wyżej nie zamierzam żyłować tych kostek dla znikomej różnicy w wydajności. Niestety DualRank 2x16 dla kontrolera 5600 stanowi już wyzwanie. Można pójść wyżej ale z rozjazdem IF... ofc mija się to z celem.

Jak będę miał czas to spróbuje doszlifować timingi, ale już widzę, że za wiele to tam się nie da zwojować.

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 8.08.2024 o 17:46, xylom napisał:

A jest sens wymieniać na 32 gb ? ja na 16 siedzę i ogrywam wszystko i ciągle brak spadków fps związanym z zbyt małą ilością ram niby.

Sorry za post pod postem ale przeoczyłem.

 

Wszystko zależy od tego w co grasz, weźmy przykład MSFS (nie ukrywam, że głownie pod nadchodzący MSFS 2024 zrobiłem przesiadkę z 16gb)

 

https://www.youtube.com/watch?v=vLRDSVYvH24

 

Gra niby wykorzystuje tylko 12-13gb przy 16gb vs 17-22GB przy 32gb, ale szybki rzut oka na 1% i 0,1% low... mówi sam za siebie.

 

https://i.imgur.com/nVFiIS7.png

https://i.imgur.com/kpt9iM5.png

 

Chodzi to po prostu dużo płynniej, a przy fps rzędu 30-40 robi to bardzo odczuwalną różnicę.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...