Skocz do zawartości

Czerwona dioda CPU na płycie głównej i słaba płynność w grach


Recommended Posts

Witam mam taki problem że przy włączaniu komputera świeci się przez chwile czerwona dioda CPU na płycie głównej nie zwracałem na to uwagi aż do teraz jak wystąpił błąd krytyczny komputer sam się zresetował sprawdziłem w podglądzie zdarzeń i treść tego błędu: System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

 

źródło: Kernel-Power

Identyfikator: 41

Poziom: Krytyczne 

Kategria zadania: (63) 

 

Wyczytałem że to może być zasilacz zasilacz wymieniłem i nadal to samo czerwona dioda przy włączaniu komputera wymieniłem też procesor z intel core i9 13900KS na 14900K i nadal to samo. Problem też jest w grach FPS jest niby wszystko w porządku ale czuć brak płynności jak bym grał na 60HZ a monitor 240HZ. Nawet głupie przeglądanie internetu nie jest płynne filmiki na FB się zacinają niekiedy jest taki lag przy filmiku i wtedy jest duża aktywność procesora 25% i co tu może być nie tak płyte główną wymieniać bo ja już nw no ludzie kochani taki sprzęt a ja nie mogę sobie normalnie pograć.

 

Sprzęt:

Płyta główna: ASUS TUF GAMING Z790 PLUS DDR4

Procesor: Intel Core i9 14900K 

Karta Graficzna: ASUS GeForce RTX 4090 ROG STRIX Gaming OC 24GB DLSS 3

RAM: G.Skill Trident Z Neo DDR4 64GB 3600MHZ CL16-19-19-39

Zasilacz: Be Quiet Dark Power Pro 13 1600W 

Chłodzenie procesora: Asus Rog Ryujin II 360 

Dyski: SAMSUNG 980 PRO SSD 2TB , SAMSUNG 990 PRO SSD 2TB, SAMSUNG SSD 860 PRO 2TB

System: Windows 11 PRO

Obudowa: BE QUIET Silent Base 802 czarna 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To nic nie daje zamówiłem nową płytę główną ten sam model ale nw jaki tam jest BIOS bo Intel Core i9 14900K chodzi od wersji BIOSU 1205 i wyżej i też będę chciał nowy system wgrać na nowy dysk. Tutaj link do asusa do tej płyty głównej https://www.asus.com/pl/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-z790-plus-d4/helpdesk_qvl_cpu?model2Name=TUF-GAMING-Z790-PLUS-D4 I teraz pytanie czy komputer normalnie się włączy i odczyta ten procesor jak nie ma odpowiedniego BIOSU czy wywali mnie do BIOS i będę mógł sobie na spokojnie z pendriva wgrać najnowszy BIOS?? i czy można to zrobić zanim zainstaluje system?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...