Skocz do zawartości

Problem z nowym dyskiem KIOXIA 1TB EXCERIA G2.


Recommended Posts

Cześć. Wczoraj zamontowałem nowy dysk kioxia 1 tb exceria g2 i od razu po sprawdzeniu go w crystal disck info miałem "odnotowane błędy" w ilości 11 a od wczoraj do dziś po kilku zapisach mam już tych błędów 24. Co może być przyczyną tego że tak się dzieje ?

Link to post
Share on other sites

Jak już mówisz o tych parametrach z danego programu to wypadałoby podać zrzuty ekranu do poglądu.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

0f, może występować po prostu od startu PC, to są zwykle błędy PCIe / NVMe. Dość częste na AMD, choć nie ograniczone tylko do nich. 
Spróbuj zrestartować i zobacz czy się powiększy o jeden (pamiętaj że RAW masz w HEX podany)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

U mnie na 2 różnych dyskach(PNY XLR8 CS3030 1TB oraz KINGSTON KC3000 2TB) na 2 różnych platformach(lga1200 oraz lga 1700) na 2 różnych systemach(win10 oraz win11) te błędy się powiększają przy każdym restarcie/włączeniu komputera.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

@kokosnh @xardas228 Tych błędów już jest 119, głównie zauważyłem że pojawiają się podczas zapisu na dysk i restartowaniu komputera podstawka to lga 1700. Sentinel pokazuje 281 jakiś błędów. Oprogramowanie wdł programu SSD Utility jest aktualne jakby coś. 

Zrzut ekranu 2024-04-22 124905.png

Zrzut ekranu 2024-04-22 125008.png

Edytowane przez xylom
Link to post
Share on other sites

@xylom Zabezpiecz dane z dysku SSDPR-CX400-512 bo to goodram cx400 który znany jest z błędu SATAFIRM S11 i generalnie awaryjnego kontrolera. Tak jak napisał kokonosh wyżej te błędy w przypadku dysków nvme się pojawiają w smart i raczej nie mają żadnego wpływu na działanie systemu, na dysku PNY który używałem od 2020 roku dojechałem już do 2631 błędów.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

no tak jak mówiłem, pamiętaj że w CDI masz RAW w HEX, 119 HEX = 281 DEC które widzisz w disk sentinel , to są błędy NVMe, bo podczas startu płyta wysyła komunikaty niebędące w protokole NVMe, więc SSD notują to jako błąd i każdy restart PC, dodaje 1 DEC do tego parametru. Dość powszechne zjawisko...  

https://superuser.com/questions/1789164/increasing-number-of-error-log-entries-on-a-nvme-ssd

Zobacz co to za błędy i będziemy cos więcej wiedzieć. 

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

sam mam to samo na dwóch CS3140, na pozostałych brak takiego zachowania (np mój intel optane 905p ma ten parametr, ale jest on na 0, tak samo moje plextory)
Ps. uśpienia też się wliczają jako włączenie i tez mi przybywa +1 po każdym... 

Nie wiem co tam płyta wysyła podczas startu, ale niektóre SSD zliczają to jako błąd. 

 

CrystalDiskInfo_20240422222231.thumb.png.68912c342789686b947c019ddb0a8d0f.png

Link to post
Share on other sites

Heh. Być może NVME_IDENTIFY_CONTROLLER_DATA structure, odczyt LPA (LogPageExtendendData) - nierozpoznanie braku wsparcia dla LPO (Log Page Offset)

Kotroler wpisywał wtedy przy każdym uruchomieniu czy wybudzeniu linijkę błędu:

0x2002(INVALID_FIELD: A reserved coded value or an unsupported value in a defined field)

Ale myślałem, ze to naprawili.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...