Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry wieczór,


Potrzebuję mieć na wsi w miarę sensowny internet, w tej chwili jest bardzo słabo.
W domku rzadko mam lte, najczęściej jest H+. Nieco lepiej jest na zewnątrz, ale dość niestabilnie.
Moje potrzeby to głównie normalne surfowanie, plus streaming video, spotkania online. Nie gram. Może w przyszłości zdalny podgląd z kamer.
Wiem że zewnętrzna antena kierunkowa może polepszyć jakość netu. Próbowałem czegoś poszukać, ale temat jest mi tak obcy, że nie potrafię ocenić czy to na co patrzę ma w ogóle sens.
Np to: https://www.dipol.com.pl/antena_5g_atk-log_al..._10m_przew_wtyk_sma_698-3800_mhz_A7064_10.htm
Routera też jeszcze nie kupiłem, pomyślałem że teraz jest dobry czas na zadanie kilku pytań, zakupy potem.
Moja przybliżona lokalizacja: 52.394869, 21.650894
Pod uwagę biorę dwa bts-y: Orange/TM w Strachówce oraz Playa w Krawcowiźnie.
Z tym że w linii prostej do Strachówki (ok.4km) las stanowi 20% dystansu, zaś w linii prostej do Krawcowizny (ok.3,2km) - aż 80%.
BTS Orange/TM w Kątach Czernickich (3,9km - 87% las) ma tylko dwie częstotliwości lte, podobnie PLUS w Strachówce, więc je pomijam. (Jeśli to błąd, dajcie znać.)
Co można tu zadziałać?
Proszę Was o sugestie dotyczące wyboru anteny i routera (pewnie z agregacją pasm?), ew. innych kwestii o których nawet nie pomyślałem.
Testy wykonane telefonem na piętrze, przy otwartym oknie, w pobliżu miejsca gdzie będzie mogła być zamontowana antena.
Zamieściłem więcej zdjęć, żeby pokazać jak szybko zmienia się sytuacja.


Z góry dziękuję,
i pozdrawiam.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...