Skocz do zawartości

Pixel czy Realme czy coś innego?


Recommended Posts

Siemka,

 

Jak w temacie, niedługo będę zmieniał swojego oppo reno 3 pro na coś innego i wpadły mi w oko Realme 12pro+ i Pixel 7 pro.

 

Telefonu oprócz tradycyjnie do dzwonienia, to używam głównie telefonu do fotek, wideo i przeglądania internetów. Raczej rzadko gram a wręcz wcale. A i szukam telefonu do 3k.

 

Za Realme przemawia szybkie ładowanie i w zasadzie też dobre aparaty jak na średnią półkę.

 

Za pixelem długie wsparcie, jeszcze (chyba?) lepsze aparaty i lepsze bebechy, to co mnie odstrasza, to długi czas ładowania. iPhonów akurat nie chce.

 

Zatem, co byście polecili? A może inny telefon?

Link to post
Share on other sites

Cięzki wybór tak szczerze :D oba telefony zbliżone do siebie, jakość zdjęć i nagrań podobna, odświeżanie ekrany takie samo. Różnica jest w ekranie, bo realme ma AMOLED, a pixel ma OLED i tutaj skłaniałbym się bardziej do energooszczędnego AMOLEDa, ładowarka 67W też na korzyść realme (pixel ma 23W). Poniżej może zrobię małe podsumowanie każdego telefonu.

 

realme 12 Pro+ 5G 12/512GB Submarine Blue:
+ energooszczędny ekran AMOLED
+ Ładowarka 67W
+ Plecki ze skóry ekologicznej, a nie ze śliskiego szkła
+ Nowszy android 14

+ Zdecydowanie większym zoom hybrydowy

Google Pixel 7 Pro 5G Dual SIM 12/128GB Obsidian Black
+ Lepsze Slow Motion (do240kl./s)
+ więcej czujników (zbliżenia, magnetometr, barometr)
+ Ładowanie bezprzewodowe
+ lepsza pyło i wodoszczelność (IP68) 

Nie oceniam jakości zdjęć i nagrań, bo to jest mocno indywidualne odczucie :) 

Link to post
Share on other sites

No właśnie kwestia zdjęć i wideo to dla mnie dość istotna kwestia, bo zależy mi na dobrej jakości :D. Gdyby nie to ładowanie to bym pixela brał w ciemno, aktualizacja do nowszego androida i tak będzie.

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, ODIN85 napisał:

Akurat brak szybkiego ładowania to zaleta bo mniej degraduje baterię.

Akurat to jest bardzo fajna funkcja .  Ja z niej często korzystam (w sumie w 95%), a że bateria to mówi się trudno  . Jak ktoś chce dbać to pewnie można programowo  ograniczyć np inteligentnym ładowaniem , ewentualnie  słabym kablem lub po prostu słabszą ładowarką , a mocną mieć w zapasie .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, jakub1t napisał:

Akurat to jest bardzo fajna funkcja .  Ja z niej często korzystam (w sumie w 95%), a że bateria to mówi się trudno  . Jak ktoś chce dbać to pewnie można programowo  ograniczyć np inteligentnym ładowaniem , ewentualnie  słabym kablem lub po prostu słabszą ładowarką , a mocną mieć w zapasie .

Wiesz bo ludzie dzielą się na tych co wymieniają fona co dwa lata i na tych co po dłuższym okresie czasu ;)

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Wiesz bo ludzie dzielą się na tych co wymieniają fona co dwa lata i na tych co po dłuższym okresie czasu ;)

No ja swój po prawie 4 latach :D, przeważnie jak zmieniam tel to co 3-4 lata, wyjątkiem był jak wziąłem kiedyś Huawei P9 lite, po roku go wymieniłem.

Link to post
Share on other sites

ostatni miałem 4 lata , ale ładowanie 18w  tylko . Bateria na pewno nie była jak nowa , ale jej zużycie mi w niczym nie przeszkadzało , cały dzień za każdym razem .

Teraz mam 67w  ale dopiero od lipca gdzieś , nie zauważyłem spadku jak na razie . 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...