Skocz do zawartości

Dwu etapowy upgrade jednostki[5000 + 2500].


Recommended Posts

Witam,

 

Padł mi monitor, szukając czegoś nowego wyszło, że wypada zrobić upgrade również jednostki. Postanowiłem to podzielić na dwa etapy, mianowicie: teraz kupić kartę graficzną, zasilacz, obudowę oraz monitor, a pod koniec roku lub na początku przyszłego dokupić procesor, ram oraz płytę główną.

 

Aktualny sprzęt to:

i5 9600kf @4,8ghz + Thermalright Macho Rev. C,

rx 5700xt red devil,

16gb ddr4 3400mhz cl15,  

MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC, 

Fractal Design Meshify C TG +4x arctic p14 + 1x arctic p12, 

ADATA XPG SX8200 PRO 512GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe, 

Seasonic FOCUS Plus Gold 650 (SSR-650FX).

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zdecydowałem się na:

Palit GeForce RTX 4070 Ti GamingPro 12GB - 3199zł lub Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Windforce OC 12GB i wtedy bez obudowy - z tym, że nie wiem która lepiej temperaturowo itp.

SeaSonic FOCUS GX-850 850W - 618zł

be quiet! Shadow Base 800 DX - 685zł

iiyama G-Master GCB3480WQSU-B1 Red Eagle - 1579zł

Razem: 6081zł / 5396zł.

 

Jest to nieco powyżej przewidzianego budżetu[5000zł], jednak zrobiłem rekonesans i za swój zasilacz, obudowę oraz kartę graficzne myślę, uda się wydusić te 900/1000zł.

 

Następnie pod koniec roku lub początek przyszłego roku wymienić płytę, procesor oraz pamięć ram.

Chłodzenie procesora oraz dysk myślę, że śmiało mogę zostawić, gdyż będą użyteczne teraz i później.

 

Jeśli chodzi o konkrety dalszej modernizacji to myślałem nad:

AMD Ryzen 5 7600 - na chwilę obecną 854zł lub z dopiskiem "x" za 940zł.

Asus TUF GAMING B650-PLUS - na chwilę obecną 899zł,

Lexar Ares RGB, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 - na chwilę obecną 525zł.

Razem: 2278zł / 2364zł.

Wiadomo, że ceny mogą się zmienić lub może wyjść coś nowego, ale zakładam [2500zł].

 

Bardzo proszę o opinię czy taki połączenie ma rację bytu w 3440x1440.

Dodam tylko, że o ile nie jestem fanboyem jakiejś marki to karta graficzna tylko i wyłącznie od nvidii. Miałem 2 radeony i choćby były 2x wydajniejsze to nigdy więcej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Radiar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...