Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytanie.
Właśnie wprowadziłem się z dziewczyną do nowego mieszkania i planujemy ogarniać internet ale srednio wiemy co wybrać. Często gramy w gry online (lol cs valo itd.), jedno z nas pracuje zdalnie ogólnie internet musi być odpowiedni.
Jedyny dostawca swiatlowodu jaki jest w budynku to FIBERCON który ma w ofercie max 1000Mbp/s download  i 100 Mbp/s upload za 120zl (jest wersja z 1000Mbp/s upload ale jest za 200zl wiec raczej odpada) . 
I teraz się zastanowimy czy warto się pchać w tego prywatnego dostawce czy może bardziej iść w mobilny internet (Centrum Krakowa)

Link to post
Share on other sites

Nie ma nawet nad czym sie zastanawiać. Gigabit światła vs śmieć mobilny z limitem transferu, pingiem 150 i zerwaniem łącza gdy nad domem przelatuje obrączkowany gołąb.

 

Nie ma tam Orange światłowodu, Netii czy innych tego typu dostawców? 

 

Symetryczne łącze raczej nikomu niepotrzebne więc pozostałbym przy gigabicie za 120zł, choć dość drogo. 

 

Link to post
Share on other sites

nie

5 godzin temu, joker5513 napisał:

Nie ma nawet nad czym sie zastanawiać. Gigabit światła vs śmieć mobilny z limitem transferu, pingiem 150 i zerwaniem łącza gdy nad domem przelatuje obrączkowany gołąb.

 

Nie ma tam Orange światłowodu, Netii czy innych tego typu dostawców? 

 

Symetryczne łącze raczej nikomu niepotrzebne więc pozostałbym przy gigabicie za 120zł, choć dość drogo. 

 

niestety jest tylko ten dostawca, dlatego się zastanawiałem czy warto pchać się w jakiegoś no-name dostawce swiatlowodu czy jednak mobilny.

Link to post
Share on other sites

Weź jednak mobilny. Taki światłowód działa stabilnie, prędkości są duże - słowem nic się nie dzieje. Za to mobilny ma duże pingi, prędkości się zmieniają, w godzinach szczytu spore spadki - zawsze coś się dzieje. No i limity to fajna sprawa, uczy planowania i rozkładania jakiegoś większego ściągania w czasie. Ja bym brał mobilny.

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.04.2024 o 12:05, wodego napisał:

internet po kablu, zwłaszcza światłowód, jest najstabilniejszy

 

W dniu 3.04.2024 o 14:28, joker5513 napisał:

Gigabit światła vs śmieć mobilny z limitem transferu

 

Nie będzie chyba nikogo, kto ci poleci internet mobilny zamiast przewodowego :) 

 

Przewodowy jest najlepszy z założenia i konstrukcji. Tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...