Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pewien problem związany z siecią i nie wiem czym to jest spowodowane. Chodzi o szybkość linku która można powiedzieć że się blokuje na 100Mbps, gdy kabel jest kategorii CAT 5E, więc powinien posiadać przepustowość łącza 1GB/s, zaś płyta główna obsługuje jak pisze na stronie producenta 10/100/1000Mbps. Szybkość linku w ustawieniach wynosi 100Mbps, ustawiałem już Speed&Duplex w ustawieniach karty sieciowej na maksymalną opcje i nic nie dało.
Z siecią również nie ma problemu bo na innych komputerach jest 1000Mbps i na speed teście bez problemu jest ponad te 100Mbps.
Zainstalowałem również na nowo sterowniki do karty sieciowej, zrobiłem to z strony producenta płyty głównej i ze strony producenta karty sieciowej zrobiłem to około 5 razy i za każdym razem restartowałem komputer i zauważyłem że 2 razy przez kilka minut szybkość linku wynosiła 1000Mbps, ale po kilku minutach internet się rozłączał i wracał do 100Mbps.

Gdy odłączam kabel, albo po prostu nie mam sieci, to szybkość linku wynosi 1000Mbps.

Testowałem już inny kabel i działał bez problemu na 1000Mbps, więc nie wiem w czym może być problem. 

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Quandi napisał:

Testowałem już inny kabel i działał bez problemu na 1000Mbps, więc nie wiem w czym może być problem. 

Ja tu widzę problem z logiką. Myślę, że sam nic nie poradzisz.

Link to post
Share on other sites

Kabel jest w stanie obsługiwać 1000Mbps bo normalnie działało, tylko po czasie internet się rozłącza i zmienia się na 100Mbps, tak samo z innym kablem tylko inny kabel nie potrzebował reinstalacji sterowników

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...