Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, jestem nowy w tych sprawach, posiadam kartę Zotac GeForce RTX 4070 SUPER Twin Edge 12GB. Chciałbym zrobić jej undervolting, w celu polepszenia kultury pracy. Zależy mi, żeby wydajność w ogóle nie spadła. Jak odpaliłem Heaven Benchmark to karta pracuje praktycznie cały czas na taktowaniu 2740-2775Mhz, ale są momenty gdy na chwilę przeskakuje na 2790Mhz. Jakie taktowanie powinienem ustawić jako maksymalne na krzywej? Myślałem o obniżeniu napięcia do 950/975mV. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić w tej sprawie? Czy po zrobieniu undervoltingu powinienem ustawić suwaki Power Limit i Temp Limit na maksa?

image.png.6f604780accc6166fe149f947d09f5c2.png

 

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, gmuru napisał:

Czy ktoś mógłby mi coś doradzić w tej sprawie? Czy po zrobieniu undervoltingu powinienem ustawić suwaki Power Limit i Temp Limit na maksa?

Czemu nie,o ile jest tam unlok tdp

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, navka napisał:

Sam jakis czas temu robiłem UV będąc totalnie zielonym i mi pomógł ten filmik - link

 

Właśnie też go oglądałem ale nie wiem jakie maksymalne taktowanie na krzywej ustawić jak pracuje głownie na 2760/2775 ale są też przeskoki na 2790

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, kampers napisał:

Mi lata to w grach na 2895MHz

Ale Ty masz 4090 :> Totalnie inne zegary i specyfikacja GPU.

 

Przy UV kart RTX jeśli nie zmniejszysz limitu mocy @gmuru to nie nastawiaj się na znaczące zmiany w kulturze pracy. 

Link to post
Share on other sites

@gmuru jeżeli nie wiesz jak ogarnąć Uv, to po prostu ustaw Power limit na 80% i masz zrobiony Undervolting, temperatury i pobór prądu spadną, a co za tym idzie kultura pracy się poprawi. Spadek wydajności jest znikomy, w granicach błędu pomiarowego.

Link to post
Share on other sites

Zapomnij o tych śmiesznych skanerach , tylko testy , testy i jeszcze raz testy w grach .

U mnie RTX3060Ti po niby stabilnym UV przechodził wszystkie testy w benchmarkach a po odpaleniu CoD Warzone, grę wysypywało do pulpitu po chwili gry :) .

Edytowane przez Kawabonga
literówki
  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
W dniu 26.03.2024 o 16:19, Kawabonga napisał:

Zapomnij o tych śmiesznych skanerach , tylko testy , testy i jeszcze raz testy w grach .

U mnie RTX3060Ti po niby stabilnym UV przechodził wszystkie testy w benchmarkach a po odpaleniu CoD Warzone, grę wysypywało do pulpitu po chwili gry :) .

No właśnie miałem tak samo bo ustawiłem na 950mV 2775Mhz i testy wszystko przeszedł, odpaliłem DyingLight2 i crash zanim zdążyłem się postacią ruszyć

Ale temperatury przy 950mV wszędzie około 71stopni a bez undervoltingu 73 więc różnica prawie żadna więc chyba zostanę przy normalnych ustawieniach.

Edytowane przez gmuru
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, gmuru napisał:

No właśnie miałem tak samo bo ustawiłem na 950mV 2775Mhz i testy wszystko przeszedł, odpaliłem DyingLight2 i crash zanim zdążyłem się postacią ruszyć

Ale temperatury przy 950mV wszędzie około 71stopni a bez undervoltingu 73 więc różnica prawie żadna więc chyba zostanę przy normalnych ustawieniach.

A jakie jest standardowe napięcie na twojej karcie ?

Ogólnie czasami warto obniżyć taktowanie rdzenia o 100MHz albo i więcej aby chodziła na niższym napięciu , wydajność może nawet wzrosnąć a temperatury spaść. 

Mi RTX3060Ti chodzi na 1960MHz i 0,870mV , czyli zrobione oc z uv i działa lepiej niż na defualtowych ustawieniach.  

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Kawabonga napisał:

Ogólnie czasami warto obniżyć taktowanie rdzenia o 100MHz albo i więcej aby chodziła na niższym napięciu , wydajność może nawet wzrosnąć

Ot ciekawostka... po powrocie do domu swoją karte tez obetne o "pińset" MHz, boost i przyrost mocy pewnie mnie zabije.... :facepalm:

 

Moim zdaniem herezje tego człowieka (nie tylko ten post) to temat dla moderacji - wprowadzanie innych użytkowników w błąd. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Weś chłopie odpal tam benchmark w CB2077 i sprawdź po raz pincetny raz jak tam RT z pt działa :rotfl:.

Karta potrafi lepiej działać z obniżonym napięciem bo wtedy lepiej bostuje na rdzeniu i utrzymuje dłużej wyższe taktowanie. :mlotek:

 

Link to post
Share on other sites

On ma radeona zrobił offestem minus 50mv i mu sie zegar mieści lepiej w game boost od cała tajemnica.

Ampere tez zreszta czesto działał na PL

W ADA zazwyczaj nie

A temperatura tutaj nie jest wazna bo można mieć 71 stopni 1000 rpm i 73 2000

Link to post
Share on other sites

Oczywiście . 

Widać że nigdy tego nie robiłeś i nie testowałeś :facepalm:

Zajmij się prostrzymi tematami dla ciebie i nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia. 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Kawabonga napisał:

Ogólnie czasami warto obniżyć taktowanie rdzenia o 100MHz albo i więcej aby chodziła na niższym napięciu , wydajność może nawet wzrosnąć

 

Napięcie - rozumiem. Ale w jaki sposób OBNIŻENIE ZEGARA RDZENIA o 100MHz ma powodować wzrost wydajności czegokolwiek? Obniżenie częstotliwości pracy rdzenia ZAWSZE spowoduje chociażby minimalny spadek wydajności. Czego tu nie rozumieć? Bzdura dokumentna. 

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Nie chcę mi się tego tłumaczyć ingorantowi. Zawsze robię uv na nvidii i Radeonach. 

Z ciekawostki powiem Ci ze ustawienie 2800mhz karta działa wolniej niż 2500mhz :D:o. Jak to?! :menda:

Link to post
Share on other sites

Halo!!!!!! - jest tu moderator czy będziemy dalej raczeni bzdurami???? Czy jest jakaś aktualizacja regulaminu która toleruje szamanów głoszących herezje i dezinformacje?

 

Edytowane przez joker5513
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Kawabonga napisał:

Z ciekawostki powiem Ci ze ustawienie 2800mhz karta działa wolniej niż 2500mhz :D:o. Jak to?! :menda:

Idź się z tego wyspowiadaj synu. 

 

Dobrze zrobione UV ma na celu obniżenie produkcji ciepła a co za tym idzie zmniejszenie wpływu oprogramowania pilnującego temperaturę na zegary. Robi się to często po to żeby zegary wyżej wchodziły lub/i trzymały dłużej wyższe taktowanie = wydajność. Innym celem UV jest okiełznanie jakiegoś piekarnika ale tutaj zegary też będą niższe = mniejsza wydajność. 

Link to post
Share on other sites

Mam najlepsze wyniki w 3dmarku na świecie na RTX3060ti więcej nie ucz ojca dzieci robić. :Dgdym bezmyślnie dodawał tylko więcej  MHz na rdzeniu to jak to mówił Pudzian, nic by to i tak nie dało :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...