Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad zakupem i5 4690k 16gb ram oraz GTX 970/1050ti lub rx 580/590 oczywiście wersję rxa to 8 GB jeżeli możecie powiedzieć jak to będzie śmigało w gierkach to dajcie znać i jaką kartę wybrać oraz czy opłaca się do tego procka chłodzenie aio?

Proszę o szybką odpowiedz 

Link to post
Share on other sites
59 minut temu, jakub1t napisał:

zakup bez sensu , po co Ci zabytkowy i5 jak za grosze kupujesz ryzena 5 6/12 , te gtx to trochę inna półka jak rxy które podałeś i też są starociami . Jaki masz budżet ?

Najlepiej do 1000 najlepiej mniej ale mogę lekko dopłacić potrzebuje tylko płytę procka kartę i ram myślałem nad rayzen 5 3600 i używanego Gtxa 1660 ti oraz 16 GB ram

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.03.2024 o 23:42, Joymaxx napisał:

Nie ma szans taki Pecet. Chyba że na gry typu Gothic 1-3 i stare GTA z ery 3D. Jak chcesz na medium pograć w coś nowszego to musisz pomyśleć o lepszej maszynie.

Już nie pieprz głupot, że na GTX 970 i5 4690K (podzespołach z 2014 roku) to pogra sobie w gry z 2005 roku takie jak GTA San Andreas albo Gothic 3. 

Link to post
Share on other sites

Pamiętam na gtx 970 i i5 10400f 16gb ramu no wiadomo juz lepszy procesor ale normalnie popykałem tam w gta v, cs, czy inne gry w 1080p na normalnych ustawieniach 

ostatnio sprzedałem (MSI B460 TORPEDO + Intel Core i5-10400F + G.SKILL 32GB (4x8GB) za 800zł a widzę ze taki gtx na allegro chodzi po 300 stówki 

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.03.2024 o 23:42, Joymaxx napisał:

Nie ma szans taki Pecet. Chyba że na gry typu Gothic 1-3 i stare GTA z ery 3D.

Jest tak jak piszesz ale w drugą stronę,w myśl chcesz mieć zle doradzone z pc to napisz na forum IT xD

Problem to bedzie ale zeby odpalić tak stare gry na systemie z supportem czyli Win10

youtube.com/watch?v=C5q14QrTdpU

a nowe gry ,za wyjatkiem tych najbardziej wymagajacych mozna pograć z fsr i dobierajac suwak detali

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.03.2024 o 23:42, Joymaxx napisał:

Nie ma szans taki Pecet. Chyba że na gry typu Gothic 1-3 i stare GTA z ery 3D. Jak chcesz na medium pograć w coś nowszego to musisz pomyśleć o lepszej maszynie.


Typowy Janusz, jak masz gorszy sprzęt od niego to już nie pograsz. A jak masz Golfa, a nie Passtata to jechać nie będzie.

Nie wiem jak ten I5 ale obstawiam, że sobie poradzi. Ja miałem RX 580SE z R5 1600(potem 2700) i chodziło aż miło. Fakt nie grywałem w nic ambitnego, ale taki Horizon Zero w 1080 szedł przyjemnie i nie wiem czy tam większość suwaków nie była maksowana. Fakt balansowało to chyba granicach 50-60 klatek ale mi więcej nie trzeba.
Nawet sobie sprawdzałem to momentami zapychało pamięć do 7GB, ale zwykle to było koło 5 jednak, a rdzeń na 99%.

Wracając do tematu RX 580/590 spoczko jak za rozsądny grosz na pewno lepiej niż 1050....

Co do cepa, faktycznie wypadało by coś nowszego. Nie wiem jak jest, ale obstawiam, że fajnego Rysia z budżetową płytą to za 400zł używkę strzeli, a 600 to już pewno z RAMem.

Do takiej karty spokojnie wystarczy, a więcej "rdzenióf" da trochę luzu w normalnym użytkowaniu. 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, HegemoN napisał:


Typowy Janusz, jak masz gorszy sprzęt od niego to już nie pograsz. A jak masz Golfa, a nie Passtata to jechać nie będzie.

Nie wiem jak ten I5 ale obstawiam, że sobie poradzi. Ja miałem RX 580SE z R5 1600(potem 2700) i chodziło aż miło. Fakt nie grywałem w nic ambitnego, ale taki Horizon Zero w 1080 szedł przyjemnie i nie wiem czy tam większość suwaków nie była maksowana. Fakt balansowało to chyba granicach 50-60 klatek ale mi więcej nie trzeba.
Nawet sobie sprawdzałem to momentami zapychało pamięć do 7GB, ale zwykle to było koło 5 jednak, a rdzeń na 99%.

Wracając do tematu RX 580/590 spoczko jak za rozsądny grosz na pewno lepiej niż 1050....

Co do cepa, faktycznie wypadało by coś nowszego. Nie wiem jak jest, ale obstawiam, że fajnego Rysia z budżetową płytą to za 400zł używkę strzeli, a 600 to już pewno z RAMem.

Do takiej karty spokojnie wystarczy, a więcej "rdzenióf" da trochę luzu w normalnym użytkowaniu. 

Powątpiewam bo mój stary 4790K podkręcony do 4.5 dyszał już przy RE8 i wielu innych tytułach.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Joymaxx napisał:

Powątpiewam bo mój stary 4790K podkręcony do 4.5 dyszał już przy RE8 i wielu innych tytułach.

Horiozna robiłem na R7 2700 i było git, w 100% grywalnie i to karta dyszała(fakt ja tam wymagań specjalnych nie mam, jak jest ładnie i płynnie to mi wystarcza). Rzadko bo rzadko, ale czasem jest tak, że architektura i cache robi robotę i wtedy 3.0 wygra z 4.5. W innym wypadku wykręcone na 5GHz dwu rdzeniówki sprzed 15lat robiły by lepiej niż obecne zlepki małych, dużych czy innych rdzeni. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...