Skocz do zawartości

Który zestaw wybrać (budżet do 5tyś)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Adames,

Recommended Posts

Cześć Panowie,

Jako że ostatni raz byłem tu jakieś 8 lat temu, ponownie wracam do was z prośbą o pomoc w wyborze mojej przyszłej maszyny i jako że jestem kompletnym laikiem i nie rozumiem podawanych cyfr w specyfikacjach, prosiłbym was pomoc.

 

Nie wiem, który zestaw wybrać, poniżej link do porównania dwóch "gotowców"

https://proline.pl/?fn=porownaj-add&kod=0000005611

 

Komentarze w stylu "chłopie co Ty chcesz kupić" mile widziane ale przy okazji proszę o ukierunkowanie mnie na sprzęt, który znów posłuży mi przez kolejne lata.

Wraz z dofinansowaniem od żony dysponuję kwotą do 5 tysięcy :) 

 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Chłopie, co Ty chcesz kupić?

Ten ZenPC za 4799 zł to ... %$^$@%&^@#$%^%$ taka maszyna co ujdzie, jak ktoś nie ma pojęcia co kupić. Akurat Proline to nie komputronik i to co jest w ofercie, może nie jest jakimś królem opłacalności, czy "najlepszą" ofertą w danej cenie, ale to też nie poziom scamu, który czasem się widuje.

 

Na chwilę obecną, to trochę by mi przeszkadzał procek, ryzen 5 5600x już lata świetności ma za sobą, podobnie jak platforma AM4. Ciężko w tej kwocie realnie złożyć coś o wiele wydajniejszego w grach. Domyślam się, że komputer ma być do gier.

 

Popatrz na coś takiego przykładowo:

https://www.x-kom.pl/lista/6hzwuk9tu

 

5200 zł + 200 zł za montaż. Jest drożej zdecydowanie, wydajniej? niekoniecznie, "wyższa jakość"?  niekoniecznie. To co tu jest w cenie to aktualniejszy sprzęt, zamiast DDR4 jest DDR5, który za 2-4 lata będzie zdecydowanie łatwiej dostępny jakbyś kiedyś potrzebował więcej RAM. Procek? Szybszy znacznie, ale przy tej klasie GPU to nie ma większego znaczenia. Jest to jednak podstawka am5, na którą wyjdzie przynajmniej jeszcze jedna generacja CPU i jakiś tam realny upgrade w przyszłości mógłby być możliwy. Jak ktoś kupił na premierę takiego np Ryzena 5 2600, to po dobrych kilku latach mógł zmienić na 5800X3D i niewielkim kosztem zyskać naprawdę wiele wydajności w grach, co dla kupującego w  tamtym czasie procek pokroju i5 9400f nie było możliwe.  Do koszyka wsadziłem też RTX 4060Ti 16 GB zamiast 8GB, tylko dlatego bo dopłata do tego modelu jest niewielka a i to już wersja z 3 wentylatorkami więc kultura pracy większa :). Ogólnie 16 GB przy karcie o tej wydajności przesadnie wiele nie wnosi, chodź czasem się przydaje, część gier nawet w fullhd potrzebuje więcej niż 8 GB VRAM i jak ma mniej to np doczytuje tekstury albo po prostu przycina się.

 

Na tej liście konfiguracji od proline całkiem sporo jest, jeżeli chcesz kupić gotowca z gwarancją (widzę, że dają 3 lata na całość), to raczej celowałbym w AM5. Przykład to https://proline.pl/?fn=porownaj-edit&kod0=0000005613

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...