Skocz do zawartości

Problem z codziennie pojawiającym się bluescreenem


Recommended Posts

Witam, podczas normalnego użytkowania komputera niezależnie od jego wysiłku pojawia mi się średnio raz na dzień bluescreen IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL spowodowany przez ntoskrnl.exe. Z chęcią udostępnię plik .dmp, ponieważ sam nie jestem w stanie nic z niego wywnioskować. Poniżej umieszczam specyfikację komputera. Jeśli jest ktoś w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny.

i7-9700k 4.9ghz

be quiet dark rock pro 4

gigabyte z390 gaming x

evga rtx 2080ti

patriot viper 2x8gb ddr4 cl16 3000mhz na xmp

silentiumpc 750W 80 plus gold

adata sx8200PNP 500gb

lexar nm620 2tb

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien czy może to być kwestia oc procesora czy może xmp na ramie, co też jak znalazłem informacje w internecie powodowało ludziom podobne błędy. Nie chciałbym schodzić z taktowania procesora gdyż zależy mi na maksymalnej wydajności do symulatorów. Fajnie jakby ktoś był chociaż w stanie określić czy to problem software czy hardware po pliku .dmp

Link to post
Share on other sites

Możliwe że sztuka procka jest niemiłosierna dla swojego Pana. Pobaw się OC, zejdź te 200MHz tak jak chłopaki piszą. To zabierze może jeden, dwa FPS. Jakie OC zrobiłeś? C-States, SpedStep, Ring Down Bin wyłączone? Cache kręciłeś? Testowałeś to w ogóle Cinebenchem i Prime95 15min? Dla porównania mój 12700k nie ma szans na 4.9. Obniżyłem 100Mhz i śmiga. Taka sztuka i nic nie zrobisz.

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

Update: zwiekszylem napiecie CPU z 1.3 na 1.35, podnioslem uncore ratio z 4.3 na 4.6, wylaczylem intel turbo boost technology dla kazdego rdzenia i dalem wszystkie 8 rdzeni wlaczone na stale. Procek na pelnym obciazeniu trzyma temperatury rzedu 60-62° max w hwinfo to 64°. To wszystkie zmiany ktorych dokonalem i jak narazie mija 2 dzien bez BSOD. Jesli ktos poleca na co jeszcze warto zwrocic uwage w ustawieniach biosu to wyczekuje z niecierpliwoscia. Dzieki serdeczne Panowie i pozdrawiam :)

Godzina minela od mojego szczesliwego wpisu i w tej chwili wywalilo mi ten sam BSOD o ktorym mowa wczesniej. Nie mam pojecia w czym rzecz. Oczekuje na dalsza pomoc.

Link to post
Share on other sites

Zrób reset BIOSU i od nowa OC. Napięcie dajesz na manual. Wbij te 1.35v, podkręcenie by core ratio robisz kolejno:

 

5.0

4.9

4.9

4.9

4.8

4.8

4.8

Później wyłącz C-States,Sped Shift i SpedStep. Resztę zostaw tak jak jest. RAM oczywiście w XMP, 3000MHz powinny się dać bez problemu wbić na DIM1 czyli slot 1 i 3. Intel Adaptive Boost dajesz na Enable, Load Line Calibration na Auto i zapisz. Zrób testy. Jeśli będzie stabilnie to możesz wyłączyć Ring Down Bing i spróbować dodatkowo podkręcic cache procka do 4Ghz. Ogólnie najlepsze OC to te klasyczne czyli na szywno i bez opcji oszczędzania energii. Możesz też próbować zniżać napięcie zniżając po 0.01v w dół aż znajdziesz najniższe i najstabilniejsze.

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...