Skocz do zawartości

Procesor, karta graficzna, linie PCIE, dzielenie slotów


Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam pytanie. Posiadam płytę główną MSI MPG Z590 Gaming Plus, procesor I9 10900K, kartę graficzną Radeon RX 7900 GRE od Gigabyte oraz dwa dyski SSD M.2 nvme Samsung 980 Pro oraz 990 Pro i dwa dyski Sata 3 Adata oraz karta sieciowa TP Link wifi 6E TX75 na PCIE X1 gniazdo pokazuję. Procesor jest to PCIE 3.0 X16 linii. Jak mam zamontować te wszystkie dyski i kartę sieciową w tej płycie głównej, aby karta graficzna działała w pełni na X16 i nie dzieliła linii z innymi gniazdami/slotami, żeby działała w pełni na 3.0 X16 a nie X8 np. W jakie gniazda zamontować to wszystko i które nie dzielą linii z GPU oraz ile ma tych linii chipset tej płyty głównej, jak to będzie wogóle wyglądać i czy uda się żeby karta nie oberwała po wydajności i liniach? Pytam bo nie rozumiem do końca tych rzeczy i znaleźć konkretnych informacji nie mogę w tej sprawie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Dziękuję z góry.

Edytowane przez Rotleczek56
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Mogę ewentualnie zostawić te dwa dyski SSD na m.2 nvme i jeden sata III, drugi wywalę, ale właśnie zamiast bawić się po trochu i sprawdzać jak głupi po kolei, to chciałbym żeby Ktoś mi to rozjaśnił lepiej i wyjaśnił jak to będzie działać z tyloma rzeczami, jak będzie karta graficzna zachowywać się i na ilu liniami działać jak to zepne wszystko, na tej płycie głównej akurat. Może Ktoś ogarnia do niej dane i instrukcję albo ma podobnie i wie, ile wogóle linii ma chipset tej płyty głównej znaleźć nie mogę tego nawet. I drugie mniejsze pytanko czy opłaca się brać I9 11900K za 1000 złoty nowy, tam jest taki plusik, że ma już 20 linii dedykowane 4 dla dysku m

2 nvme i 16 na GPU zawsze to coś, plus Pcie 4.0, hmm?

Edytowane przez Rotleczek56
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...