Skocz do zawartości

dysk ssd zewnętrzny usb


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez janek20,

Recommended Posts

Witajcie,

 

Chciałbym dorzucić niedrogi zewn. SSD pod usb do mojego laptopa (OMEN by HP Laptop PC - 15-ax099nw), w ktorym mam juz SSD samsung nvme 960 evo 250GB, ale brakuje mi miejsca a zewnętrzny głównie będzie na kopie gry. Niestety obecnie na HDD strasznie przymula i taki pomysł mnie naszedł.

Znajdzie się coś, do powiedzmy 300zł? 250GB wystarczy

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
  • 2 tygodnie później...

Mój model posiada 2x USB 3.0 
Na próbę wziałem dysk do brata, który kupił laptop w zeszłym roku i wydał około 6k - u niego było to samo.
Dodam, iż owy dysk ma typ C z dwóch stron, a ja nie mając wejścia USB C w laptopie, kupiłemkabel usbC-->usbA, który teoretycznie powinien działać(prędkość).
Dobrze że u brata jest wejście typu C, to spróbowałem i prędkość skoczyła do 800MB/s (producent pisze że maks. do 5000:))
image.png.08cf4764a617b4863f1e0176b479eaa6.pngTylko że teraz to nie wiem dlaczego z USB 3.0 nie chce działać i czy jeśli znowu dokupię taki mały adapter z usbC->usbA... czy to coś da?

 

Link to post
Share on other sites

Producenci różne bzdury pisza.Najszybsze dyski PCie 4.0(a ten nim nie jest)  maja zapis 2500MB/s   a przez USB moze być z 800

 To nie wiem ?Przewód usb 2.0?

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

wynik benchamrk-a wygląda typowo na USB 2.0. Być może słaby kabel, spróbuj obrócić wtyk USB C w obudowie (czasem jedna strona działa lepiej). 
Lub po prostu masz zły kabel, USB 2.0, zamiast USB 3.0 i wyżej.    

czy z obudową, były w zestawie kable USB A do C? 
Pamiętaj, że na rynku, większość kabli USB A do C jest tylko USB 2.0 (480Mbps),
Ja mam obudowy i USB 10Gbps, i 20Gbps, i na dobrym kablu USB A do C, robię 10Gbps (tylko swoje kosztują). 
Nie kupuj adapterów, jak coś kupuj cały kabel (im mniej przełączeń i styków, tym lepiej dla integralności sygnału)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...