Skocz do zawartości

GPU pod warzone


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez donvito,

RTX vs RX  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. RX VS RTX

    • ASUS Radeon RX 7800 XT TUF Gaming 16GB
      9
    • Zotac GeForce RTX 4070 Ti Gaming TRINITY 12GB
      1


Recommended Posts

Właśnie w apce X-kom pokazała się promka na gpu. Chcę wymienić obecną grafikę ze względu na hałas jaki generuje.

Rozmyślam nad RX 7800 XT lub RTX 4070 ti, monitor 1440p (która da większy przyrost?)

Przy tych kartach wymieniać też zasilacz?

 

Obecny konfig

/ Asus ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI / R7 7800X3D / ASUS RTX 3070 TURBO 8GB / Lexar Ares DDR5 32 GB, 6400MHz, CL32 / Seasonic 620W M12II Evo AM2 80 Plus Bronze /

Link to post
Share on other sites

Skoro za 4070 Ti trzeba dać około 3,5k, to w tej cenie załapałbym się na ASRock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming OC 20GB GDDR6.

 

Zastanawia mnie jedynie zasilacz (seasonic 620W M12II Evo AM2 80 Plus Bronze), na 12V daje 576W powinno wystarczyć w zupełności pod pozostałe bebechy. czemu producenci zlecają 750-850W

Link to post
Share on other sites

Żeby mieć czyste rączki, gdyby podali mniej i doszłoby do awarii to wina użytkownika i gwarancja nie obowiązuje. Podają z gòrką żeby nie mieć potem problemòw.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

620W może być na granicy, albo za słaby do Rx7900xt. 

Ja jak sprawdzam na swoim mierniku poboru prądu to w piku max pokazuje ~550W poboru na mojej konfiguracji. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym się trochę bał tego zasilacza i karty 320w poboru z peakami,

Ma 10 lat od premiery, nie wiem kiedy kupiony, nie ma podstawowych dziś zabezpieczeń jak OCP - za duże napięcie i OTP - temperatury

No i toto ma grupowa regulację napięć

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@donvito Poszukaj RX7900GRE , niewiele wolniejszy od RX7900XT w Warzone i mniej prądu potrzebuje . Cena w okolicach 2600zł 

Tu nawet wyszło że szybszy od RTX4080 :

https://ithardware.pl/testyirecenzje/amd_radeon_rx_7900_test_recenzja_opinia-31763.html#4

 

CoD RX7900GRE.png

Edytowane przez Kawabonga
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Dzięki wszystkim za wskazówki

Zdecydowałem się jednak na RTX 4070 TI(za 3k trafiłem), jestem w stanie przełknąć różnicę 20% względem RX7900XT jeżeli fps będą stabilne (przy RTX3070 potrafiły być spadki do nawet 35-45 fps), najwyżej  zrobię zwrot i wezmę coś mocniejszego. Nowa kata zdaje egzamin, żadnych przycięć czy spadków jestem mega zadowolony, więc zostaje. Przy okazji sprawdziłem pobór energii (furmark+cinebench) w pikach 2,1A co daje 483W, linia 12V z zasilacza daje 576W więc zostaje jakieś 17% zapasu (mówimy o pełnym obciążeniu, natomiast w COD szarpie jakieś 1,6A czyli 370W, po włączeniu DLSS i zablokowaniu do 144 fps, pobiera 230W. Mimo tak niskiego poboru zdecydowałem się na wymianę zasilacza na Asus Prime 850W, sprawdziłem datę zakupu i okazuje się że seasonic 620W M12II ma już 5 lat więc najwyższy czas posłać go na emeryturę.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

W takich grach ja Warzone gdzie liczy się dobry , wyraźny obraz, używanie DLSS czy FSR to zły pomysł , chyba że grasz w 4k ;) 

RTX4070Ti trochę kiepski wybór do Warzone.  Radka kupisz za ~2700 zł a wydajność ma karty nvidii za 5000 RTX4080Super .

Link to post
Share on other sites

 

17 godzin temu, Kawabonga napisał:

W takich grach ja Warzone gdzie liczy się dobry , wyraźny obraz, używanie DLSS czy FSR to zły pomysł , chyba że grasz w 4k ;) 

RTX4070Ti trochę kiepski wybór do Warzone.  Radka kupisz za ~2700 zł a wydajność ma karty nvidii za 5000 RTX4080Super .

 

Masz racje, ale od czasów 486 w kompie do grania produkty amd omijałem z daleka siedziałem na intelu i nvidi. W tym roku zdecydowałem się przyjęcie czerwonej flagi na razie tylko w cpu zobaczę co pokarze seria RX8000 i możliwe że zrobię podmiankę na nowszą generację od amd. Jak pisałem wcześniej najbardziej denerwowały mnie nagłe spadki przy 3070 z 70 do nawet 35-45 fps obecnie średnio mam 110-120 fps i zero spadków, w zupełności mi to wystarcza.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, janek20 napisał:

Ja w żadnej grze nie miałem.Uważasz ze vram sie skończył?

 

Trudno powiedzieć gra rezerwowała jakieś 6,5GB przy ustawieniach które miałem, temp. karty na poziomie 65°, nie było to częste, i trafiało się w losowych sytuacjach, ale w:cenzura:ło niesamowicie. Karta się kończyła, vram padał, a może moja wersja karty nie lubiła CODa :/ (w innych grach było ok). Z początkiem roku zmieniłem procka i9-9900 na r7 7800x3d zostawiając kartę, problem dalej doskwierał więc zdecydowałem się na wymianę gpu, może AUSU RTX 3070 TURBO (blower) był stworzony tylko do kopania :rotfl: .

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, donvito napisał:

 

 

Masz racje, ale od czasów 486 w kompie do grania produkty amd omijałem z daleka siedziałem na intelu i nvidi. W tym roku zdecydowałem się przyjęcie czerwonej flagi na razie tylko w cpu zobaczę co pokarze seria RX8000 i możliwe że zrobię podmiankę na nowszą generację od amd. Jak pisałem wcześniej najbardziej denerwowały mnie nagłe spadki przy 3070 z 70 do nawet 35-45 fps obecnie średnio mam 110-120 fps i zero spadków, w zupełności mi to wystarcza.

Ja mam to samo ale z CPU od AMD ;), od pierwszej generacji i5 750 do teraz cały czas cpu tylko do intela. Ale za to Radeony jak najbardziej, kupuję zazwyczaj średnią półkę i w przeliczeniu fps na zł wychodzą lepiej od nvidii a w CoD Warzone to już RTX to porażka totalna :]

Ja z detalami na maxa, natywnie, bez FSR, 170-180FPS średnio w 1440p, ale najlepsze że 1%Low zazwyczaj ponad 100FPS, co daje naprawdę płynna rozgrywkę! U nvidii to RTX4080Super albo RTX4090 trzeba do takiej płynności .  

Od sterowników 24.3.1 AMD odblokowało OC VRamu w RX7900GRU , to teraz już jest petarda :)

RX7800GRU OC VRAM.png

Link to post
Share on other sites

Serce podpowiadało RX rozum RTX :] cóż poradzić, chyba stary się robię :rotfl:

 

11 godzin temu, Kawabonga napisał:

Od sterowników 24.3.1 AMD odblokowało OC VRamu w RX7900GRU , to teraz już jest petarda :)

 

 

Fajny bonusik.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...