Skocz do zawartości

RX570 edycja biosu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bmi86,

Recommended Posts

Dzień dobry.

Asus Strix RX570 4GB od czasu do czasu wywala czarny ekran na sekundę i komunikat "sterownik ekranu AMD przestał działać, ale odzyskał sprawność" po czym wszystko jest ok.

Dzieje się tak średnio raz na dzień.

Po lekkim obniżeniu taktowań pamięci i rdzenia w programie MSI Afterburner wszystko jest stabilnie.

Chciałbym edytować bios i ustawić na stałe mniejsze taktowania. Zna ktoś jakiś program do edycji biosu RX570 i czy w ogóle taki istnieje? A może wgrać bios od Asusa Strixa RX470 - tylko czy to nie ucegli mi karty? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

W sterowniku AMD Adrenaline jest cała zakładka "dostrajanie" można ustawić zegary, napięcia, taktowanie pamięci, obroty wentylatorów. Ustawiasz zapisujesz profil i jak się coś wysypie wczytujesz. Afterburner potrafi się gryźć ze sterownikami AMD polecam jednak odinstalować.

Edytowane przez bmi86
Profile.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, bmi86 napisał:

W sterowniku AMD Adrenaline jest cała zakładka "dostrajanie" można ustawić zegary, napięcia, taktowanie pamięci, obroty wentylatorów. Ustawiasz zapisujesz profil i jak się coś wysypie wczytujesz. Afterburner potrafi się gryźć ze sterownikami AMD polecam jednak odinstalować.

Dokładnie , po co grzebać w biosie jak w sterownikach można ustawić inne ustawienia defaultowe a dodatkowo nawet dla każdej gry można ustawiać oddzielnie taktowanie i napięcia . Wywal MSI Afterburner.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Edytowałem sobie pliczek z biosem, stworzyłem nowy bios z niższymi taktowaniami, ale przy próbie wgrania za pomocą tego poradnika:

https://forum.benchmark.pl/topic/112547-flash-biosu-gpu-amd-i-nvidia/

Wywalało błąd "adapter not found" więc finalnie nie udało się wgrać biosu. Odinstalowałem MSI Afterburner jak wyżej radziliście i ustawiłem mniejsze taktowania w panelu Radeona. Na razie jest git. Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Vemorion
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...