Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuję czyjejś pomocy w finalnym ustawieniu modelu ASUS GS-AX5400 bo zaraz coś mnie trafi...

W styczniu wymieniłem internet na symetryczny 1 GB/s od Inea. Wcześniej miałem symetryczny 300 mb/s. Dostałem od Inea nowy router ZTE. I ten router miałem na parterze, natomiast na poddaszu gdzie mam PC miałem router netgear. Co prawda jakoś nie testowałem tego zestawienia długo na 1 GB/s, ale wszystko było ok - prędkości, stabilność połączenia bez zarzutów. Sam światłowód jest połączony do osobnego urządzenia, z skąd potem był połączony standardowym kablem ethernet docelowy router.

Ze względu na różne opinie, wymieniłem powyższy zestaw na 2x router od ASUS GS-AX5400 (dla wifi6, dla systemu mesh i ogólnie wsparcia routerów) i tutaj zaczęły się schody... Mam duży problem z ustawieniem routerów tak, aby prędkośći na WiFi były maksymalne, albo porównywalne tak jak to było w poprzednim zestawieniu. Niby firma lepsza, ale w konfiguracji to katorga. Na kablu jest ok, prędkości są maksymalne. Na wifi o ile udalo mi się na stan obecny ustawić tak, aby download osiągał te 900 mb/s, to upload jest max 700 mb/s. I gdyby nie to, że miałem porównanie do poprzedniego zestawu, to wiem że da się lepiej. Dodatkowo, na jakimś testowanym ustawieniu routera osiągałem symetryczne wysokie parametry przesyłu downloadu i uploadu (max 900 mb/s), ale była beznadziejna stabilność łącza i musiałem wrócić do ustawień poprzednich. :/

Poniżej zdjęcia ustawień głównego routera na parterze (ten na poddaszu jest w trybie AP). Jeżeli ktoś wyhaczy gdzie może być problem to będę wdzięczny za info... Bo przy różnych próbach osiągałem tylko gorsze wyniki niż mam obecnie.

Co do "genialnych" funkcji routera, które obciążały sieć same w sobie:
AiProtection - off

QoS - off

Analizator ruchu - off

Priorytet urządzeń do gier - off

Ustawienia wireless poniżej:

1.png 2.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png

Jak to ustawić aby chodziło porównywalnie do tego głupiego routera ZTE od Inei? :< Oczywiście nie tracąc na stabilności łącza.

Edytowane przez c0pyname
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Mesh z linkiem na wifi zawsze będzie ścinał ale podejrzewam, że tu problemem jest sam Asus. Nie widziałem jeszcze ich routera, które nie byłby maksymalnie z..ny. W tych poniżej 600 niewiele rzeczy będzie działało, a jak już się uda to nie bezie poprawnie. W tych droższych będzie działało jak w sprzęcie za 1/3 ich ceny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...