Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Tak całkowicie wstępnie, posiadam płytę główną GA-970A-DS3P i procesor AMD FX-6300. Niedawno kupiłem internet światłowodowy 600 Mb/s, który niestety jest zbyt szybki do standardowej karty sieciowej, która obsługuje do 100 Mb/s. Co ciekawe na smartfonie mam ok. 460 Mb/s podczas Speed Testu... Dlatego też doradzono mi zakup nowej karty sieciowej. Moje pytanie brzmi, jaką kupić, na USB czy PCI-E?

Połączenie mam oczywiście po kablu (smartfon traci połowę prędkości w pokoju gdzie korzystam z komputera).

 

https://www.x-kom.pl/p/190215-karta-sieciowa-tp-link-archer-t4u-1300mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html

https://www.x-kom.pl/p/46563-karta-sieciowa-tp-link-tg-3468-10-100-1000mbit.html

 

Pozdrawiam

 

PS: Przy okazji myślę o wzmacniaczu sygnału, jednocześnie czytając poprzedni temat na ten temat "Wzmacniacz wifi".

 

 

Link to post
Share on other sites

Przecież podana przez Ciebie płyta ma kartę sieciową Realtek GbE LAN (10/100/1000 Mbit) więc nic nie trzeba dokupować. Sprawdź przewód który masz między urządzeniem od dostawcy i komputerem.

 

Nie wiem jaki masz system ale sprawdź szybkość linku na swoim komputerze. Wpiszesz w google szybkość linku i swój system operacyjny to będą poradniki jak to sprawdzić 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Tak wstępnie, obejrzałem poniższy film:

 

Zmiana "Szybkości i dupleksu" z automatycznej na "1.0 Gbps Full Duplex" nie pomogła, zrobiłem restart, SpeedTest nadal pokazuje ok. 95 Mb/s.

W okienku "Stan: Ethernet" ciągle widzę "Szybkość: 100 Mb/s". Być może coś robię źle, albo mam stary sterownik.

 

EDYCJA

Mam zainstalowany Windows 10, jak każdy kto posiada podobny zestaw.

Edytowane przez seba101626
Link to post
Share on other sites

Sprawdź po pierwsze przewód na innym sprzęcie. Jak jest dobry to:

Po co chcesz brać Wi-fi jak masz podciągnięty kabel?

 

https://www.x-kom.pl/p/46563-karta-sieciowa-tp-link-tg-3468-10-100-1000mbit.html

 

Kup kartę LAN. Masz Gigabyte najprawdopodobniej ta karta sieciowa po prostu siada (problem z wykrywaniem przewodu link 100 zamiast wspieranego 1000). Miałem to samo na tej serii płyt 970a-UD3.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Panowie, muszę powiedzieć, że najprostsze sposoby są zawsze najlepsze, winowajcą okazał się kabel, szybka podmiana i z 95 Mb/s zrobiło się 642.12 Mb/s. Sam w to nie wierzę... :) Nie wpadłabym na to, że problem może być tak banalny.

Co prawda sprawa mnie nie zachwyca, ponieważ czekam mnie sporo wiercenia w wyremontowanych pokojach, ale przynajmniej nie muszę kupować nowej karty, która nie rozwiązałaby problemu.

 

Pozdrawiam, plusy poleciały.

 

PS: Dorzućcie jeszcze kilka słów o wzmacniaczach sygnału, oczywiście tych lepszych i bezproblemowych, wymagających jedynie podłaczenia do kontaktu.

 

Edytowane przez seba101626
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, seba101626 napisał:

PS: Dorzućcie jeszcze kilka słów o wzmacniaczach sygnału, oczywiście tych lepszych i bezproblemowych, wymagających jedynie podłaczenia do kontaktu.

Na jak dużym obszarze ma być sygnał WIFI? Mieszkasz w domie, czy w bloku?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, seba101626 napisał:

PS: Dorzućcie jeszcze kilka słów o wzmacniaczach sygnału, oczywiście tych lepszych i bezproblemowych, wymagających jedynie podłaczenia do kontaktu.

 

 

Kabla nie zastąpią.

Link to post
Share on other sites

Mieszkam w piętrowym domu, router stoi w całkowicie innej części niż tam gdzie zwykle przesiaduję...

Już nawet nie mówię o tym, że pociągnięcie kabla wiązałoby się z dużą ilością wiercenia w grubych ścianach, a pokoje świeżo po remoncie...

 

Dla jasności, nie proszę o jakiegoś "demona prędkości", w zupełności wystarczyłoby mi 10 Mb/s.

A może zamiast wzmacniacza sygnału wybrać antenę?

 

PS: Tam gdzie przesiaduję mam ok. 30-50 Mb/s, tylko spory problem z połączeniem...

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, seba101626 napisał:

a pokoje świeżo po remoncie

Ktoś nie pomyślał zawczasu. Gruba czy cienka ściana, to nie ma znaczenia, bo są długie wiertła. Przed czy po remoncie też nie ma znaczenia, bo odkurzacz chyba jest? Do tego gniazda natynkowe i otworu nie widać. Ale jak się upierasz, to można jakieś protezy ze wzmacniaczami stosować. 10Mb wystarczy, to idź na całość i weź najtańsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...