Skocz do zawartości

Zasięg Audio-Technica ATH-SR50BT + Gigabyte GC-WB1733D-I


Recommended Posts

Witam,

 

posiadam taki zestaw Bluetooth: słuchawki Audio-Technica ATH-SR50BT + kartę sieciową Gigabyte GC-WB1733D-I, jedno i drugie jest w standardzie Bluetooth 5.

Potrzebowałbym dodatkowe 1-1.5m zasięgu, aby nie tracić połączenia będąc w kuchni, w linii prostej od anteny karty sieciowej/komputera do kuchni jest ~5-6m

Czy istnieje możliwość zwiększenia jakoś tego zasięgu? Producent podaje, że zasięg powinien wynosić 10m co i tak jest mało jak na możliwy zasięg bt5 który w zamkniętych przestrzeniach powinien wynosić 40m, czy zmiana sterowników/karty sieciowej/kodeka może jakoś pomóc?

Wcześniej posiadałem słuchawki BT4 EDIFIER W855BT + tani dongle z allegro i zasięg był identyczny, w tym samym miejscu ucinało połączenie, specjalnie zmieniłem i kartę sieciową i słuchawki na BT5, aby m.in zwiększyć zasięg i niestety nic to nie dało.

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Zaktualizuj sterowniki dla tej karty:

WIFI

Bluetooth

W opcjach karty WIFI w Menadżerze Urządzeń  włącz funkcję Bluetooth® AMP.

Twoja karta  używa antenę do WIFI jak i do Bluetooth, także ustaw ją tak by mieć jak najlepszy zasięg.

Te zasięgi, o których piszesz to może są osiągalne, ale na otwartej przestrzeni a nie wewnątrz budynków z murowanymi ścianami.

Link to post
Share on other sites

Zaktualizowałem sterowniki, ale nie mogę znaleźć funkcji Bluetooth® AMP w Menadżerze Urządzeń oraz nie wiem, jak dostać się do ustawień w programie Intel® PROSet, kompletnie go nie widzę i nie mogę podążać za krokami z:

Intel® WiFi Adapter Information Guide

image.png.a4b35aba64fece40ad8c2bb8f1b54ba9.png

image.png.f3f7c6c0f161692d60d455c55e86b73d.png

image.thumb.png.340525fb6440a3a421e9142cdabbbf8f.png

image.png.5f40964ee3ccf4b591b08378bd2a8f95.png

Znalazłem taką informację, czy to znaczy, że muszę zaktualizować do Windowsa 11 aby uzyskać dodatkowe zakładki w menadżerze zadań?

Instalacja Windows 11 nic nie zmieniła w wyświetlaniu dodatkowych zakładek w menadżerze urządzeń

Link to post
Share on other sites

Jak nie ma tego Bluetooth® AMP to nie ważne.

20 godzin temu, Bastruk napisał:

Znalazłem taką informację, czy to znaczy, że muszę zaktualizować do Windowsa 11 aby uzyskać dodatkowe zakładki w menadżerze zadań?

Instalacja Windows 11 nic nie zmieniła w wyświetlaniu dodatkowych zakładek w menadżerze urządzeń

Nie - te zakładki są niepotrzebne, poza tym instalacja Windowsa 11 nie była konieczna, no ale przede wszystkim - czy ustawiałeś antenę od karty tak, by był jak najlepszy zasięg czy nie?

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie ten intelowski adapter bluetooth to dziadostwo, skoro po tym wszystkim nie da się zwiększyć jego zasięgu.

Zobacz ten adapter BT - ktoś w opiniach pisze, że ma zasięg w całym mieszkaniu w bloku.

Cytat

Rewelacja - stabilny i dobry zasięg. Mieszkam w bloku i dopiero jak wyjdę na klatkę to przerywa (5 ścian w tym 2 nośne). Zasięg na całe mieszkanie wraz z balkonem. Szybko i łatwo się instaluje, podłączasz, BT wykrywa co potrzeba i już dzialasz.

Ps. Tej karty Intela używasz tylko do BT czy WIFI też?

Co do zasięgu twojego hełmofonu, to sam producent oznajmia:

Cytat

Operating Range: Line of sight - approx. 10 m (33')

Tłumacząc na polski - około 10 metrów w zasięgu wzroku (bez przeszkód - na otwartej przestrzeni).

Link to post
Share on other sites

Trochę chyba nie rozumiem zasady działania odbiornika i nadajnika w systemie Bluetooth. Skoro Bluetooth to decymetrowe fale radiowe to nie powinno być obojętne jaki zasięg ma odbiornik i ważne było tylko jak daleko (jak silne) fale wyśle nadajnik (komputer) i jak weszła nowa technologia bt5 która ma 40-400m zasięgu (40 w zabudowanym 400 w otwartym) to nawet jak bym miał słuchawki bt4 to powinny odbierać fale w dużo większej odległości z samego faktu, że nadajnik nadaje je na większą odległość?
A karta sieciowa od gigabyte to, jak kupowałem była z tych polecanych więc chyba dziadostwem nie jest. Używam jej głownie do BT i tylko czasem do WIFI jak internet stacjonarny ma awarię lub jakąś przerwę techniczną.

Przetestowałem dodatkowo jak z zasięgiem mojego smartfona IPhone SE 2020 + AirPods 2, jedno i drugie również Bluetooth 5, zostawiłem telefon w tym samym miejscu co antena od komputera i normalnie starczyło mi zasięgu po całym domu nawet w miejscach co ucinało wcześniej z audiotechniką.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Bastruk napisał:

to nie powinno być obojętne jaki zasięg ma odbiornik i ważne było tylko jak daleko (jak silne) fale wyśle nadajnik

Nie, bo BT jest transmisją dwukierunkową. Teoretycznie jeśli nadajnik ma 100m, a słuchawki 10m, to po przekroczeniu tych 10m transmisja zostanie przerwana, bo słuchawki przestaną wysyłać "ready" do nadajnika.

 

I tak np. miałem dobre i słabe słuchawki. W tych dobrych można było chodzić po całym domu. W tych słabych z takim samym telefonem (nadajnikiem) sygnał przerywało już po 2-3m. Czyli źródło sygnału nadającego muzykę było identyczne, ale w słabych słuchawkach był badziewny moduł BT, który miał słabą czułość, a co za tym idzie sygnał zwrotny.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, youtube w rekomendowanych też zaczął mi wyświetlać filmy o bluetooth i ten How does Bluetooth Even Exist??? - YouTube fajnie to wytłumaczył.
Teraz mam jeszcze jedno pytanie, jako że teoretycznie te słuchawki są aptx ready vide: Audio-Technica ATH-SR50BT | aptX to czy może ktoś pomóc włączyć ten codec? kompletnie nie mogę znaleźć w ustawieniach bluetooth/słuchawek/audio opcji zmiany codeca na inny. Chyba, że aptx jest tu kodekiem domyślnym i nie da się tu nic zmienić.

Link to post
Share on other sites

Kodek ustawiasz w Windowsie. Nie wiem czy to nadal aktualne ale do 9260 chyba trzeba było zainstalować sterowniki od Della bo te od intela nie wspierały aptx. W pakiecie od Della był jakiś program do włączenia aptx.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

No właśnie Dell przestał udostępniać te sterowniki linkowane w wielu postach o aptx które czytałem https://www.dell.com/support/home/es-sv/drivers/DriversDetails?driverId=90WTD&fileId=3506730 , znalazłem jakiś program co zamienia sterowniki Windowsa na alternative A2DP: https://www.bluetoothgoodies.com/a2dp/

niestety program płatny i przypisany do płyty głównej którą mam zamiar w niedalekiej przyszłości zmieniać na am5 :/

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...