Skocz do zawartości

Wybór karty graficznej do LG 27GP850: RTX 3060 vs RTX 4060 dla 2K


Recommended Posts

Cześć, planuję kupić nową kartę graficzną do monitora LG 27GP850 który ma standardową rozdzielczość 2k i właśnie w takiej rozdzielczości zamierzam grać na wysokich i średnich ustawieniach. Niestety moja obecna karta nie daje rady i jestem zmuszony grać na 1k. Zastanawiam się nad dwiema kartami:
https://www.x-kom.pl/p/661713-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-lhr-12gb-gddr6.html
https://www.x-kom.pl/p/1156772-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-4060-eagle-oc-8gb-gddr6.html
Ceny są podobne i 4060 wypada lepiej w większości testów ale niestety ma wąską szynę 128bit co może stanowić problem przy rozdzielczości 2k. Doradźcie mi proszę co lepiej wybrać.

Link to post
Share on other sites

Z tym że 4060 jest szybsza od 3060 to bym nie przesadzał -.-" Karty są niemal identyczne pod względem wydajności i tylko FrameGen je realnie różni. 

Za ok 1000 zł możesz kupić używaną RTX 3060Ti, która ogólną wydajnością zje 4060. Nie ma FG, tylko FG przy niskim FPS powoduje sporawego input laga. By FG dawało dobry rezultat, to bazowo poleciłbym ponad 60 FPS. 

 

45 minut temu, janek20 napisał:

akby ci brakło FPS to graj w dlss wydajność

To akurat w 1440p nie wygląda już tak dobrze. Są gry, gdzie to ujdzie, ale drobne detale potrafią migotać - te detale, które w rozdzielczości 720p mają  mniej jak 1px - czasem się pojawiają a czasem nie, DLSS ładnie to skaluje do góry i mamy taki efekt:
image.png.92b01dd63ea98757c32b408619e6d8a2.png

 

 

Polecam rozglądnąć się za trochę mocniejszą kartą do 1440, teraz te karty w nowych grach ledwie zipią, potem będzie tylko gorzej.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Verbatov napisał:

Cześć, planuję kupić nową kartę graficzną do monitora LG 27GP850 który ma standardową rozdzielczość 2k i właśnie w takiej rozdzielczości zamierzam grać na wysokich i średnich ustawieniach. Niestety moja obecna karta nie daje rady i jestem zmuszony grać na 1k. Zastanawiam się nad dwiema kartami:
https://www.x-kom.pl/p/661713-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-lhr-12gb-gddr6.html
https://www.x-kom.pl/p/1156772-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-4060-eagle-oc-8gb-gddr6.html
Ceny są podobne i 4060 wypada lepiej w większości testów ale niestety ma wąską szynę 128bit co może stanowić problem przy rozdzielczości 2k. Doradźcie mi proszę co lepiej wybrać.

 

to nie sa karty do 2k i ustawień wysokich, kupisz kartę która już na starcie nie nadaje się do 2k.

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Adames napisał:

Z tym że 4060 jest szybsza od 3060 to bym nie przesadzał

20 letnia historia nvidii temu przeczy.Za pare lat to i radeon 6600 bedzie szybszy,tego nie przeskoczysz xD

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Do 1440p trzeba trochę mocniejszych kart , dzisiejszy ceny kart są trochę chore . RTX4070 lub RX7700XT to takie minimum do 1440p.

Lepiej poszukaj RX 6700 XT. AMD wprowadziło od niedawna AFMF i działa to we wszystkich grach DX11 i DX12 .

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Radeony odpadają. Od zawsze używam kart nvidii. Ten 4060 z wąską szyną od początku mi nie pasuje i jestem sceptycznie nastawiony do tej karty. Pomimo tego że wypada lepiej niż 3060 to taki turbo kastrat i najniższa półka z tej najnowszej serii. Przeglądałem oferty kart i nagle mnie olśniło. Przecież mogę kupić RTX 4070 na raty. Kupię kartę na samym końcu więc możliwe że za kilka miesięcy jeszcze stanieje. Jakbym zainwestował w tego 4070 to miałbym już kompa na ładnych parę lat i mógłbym grać w 2K w bardziej wymagające gry w 50-60 klatkach więc myślę że warto zainwestować. Wydaje mi się że temat został wyczerpany. Dzięki za pomoc :)

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Verbatov napisał:

Radeony odpadają. Od zawsze używam kart nvidii. Ten 4060 z wąską szyną od początku mi nie pasuje i jestem sceptycznie nastawiony do tej karty. Pomimo tego że wypada lepiej niż 3060 to taki turbo kastrat i najniższa półka z tej najnowszej serii. Przeglądałem oferty kart i nagle mnie olśniło. Przecież mogę kupić RTX 4070 na raty. Kupię kartę na samym końcu więc możliwe że za kilka miesięcy jeszcze stanieje. Jakbym zainwestował w tego 4070 to miałbym już kompa na ładnych parę lat i mógłbym grać w 2K w bardziej wymagające gry w 50-60 klatkach więc myślę że warto zainwestować. Wydaje mi się że temat został wyczerpany. Dzięki za pomoc :)

 

Wróć z tym pytaniem za kilka miesięcy jak będziesz już zdecydowany coś kupić, rynek się cały czas zmienia.

Link to post
Share on other sites

Wiem ale muszę mieć jakiś plan bo pierwsze zakupy zamierzam zacząć już w marcu.

Ten procek i7 12700K to nie za słaby do tej karty RTX 4090? :D Pytam bo właśnie planuję się w taki zaopatrzyć pod RTX 4070.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Verbatov napisał:



Ten procek i7 12700K to nie za słaby do tej karty RTX 4090? :D Pytam bo właśnie planuję się w taki zaopatrzyć pod RTX 4070.

 

nie jest za słaby spokojnie ogarnia tą kartę i to ze sporym zapasem.

 

 

 

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

@janek20 kolega r1023 ma taki sprzęt dlatego spytałem

 

W dniu 6.02.2024 o 21:40, r1023 napisał:

 

nie jest za słaby spokojnie ogarnia tą kartę i to ze sporym zapasem.

 

 

 

Pewnie też zależy przy jakiej rozdzielczości, ale do takiego kombajna to ja bym wziął jakąś i9 :D

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Verbatov napisał:

 

Pewnie też zależy przy jakiej rozdzielczości, ale do takiego kombajna to ja bym wziął jakąś i9 :D

 

I to właśnie dlatego przychodzisz i zadajesz pytania żeby kupić to co potrzebujesz a nie to co Ci sie wydaje :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak nie boisz się kupić z outletu to pojawiło się kilka kart w X-KOM:

https://allegro.pl/uzytkownik/X-KOM_PL/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=outlet&order=p

 

3060 12GB za 1099zł kilka sztuk, 3060Ti 1299-1349zł ewentualnie 4060 w podobnych cenach i 4060Ti od 1549-1649zł, modele w większości podstawowe ale w takich cenach do przełknięcia.

Link to post
Share on other sites
W dniu 8.02.2024 o 11:03, bmi86 napisał:

Jak nie boisz się kupić z outletu to pojawiło się kilka kart w X-KOM:

https://allegro.pl/uzytkownik/X-KOM_PL/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=outlet&order=p

 

3060 12GB za 1099zł kilka sztuk, 3060Ti 1299-1349zł ewentualnie 4060 w podobnych cenach i 4060Ti od 1549-1649zł, modele w większości podstawowe ale w takich cenach do przełknięcia.

 

Te ceny "outletowe" to jakaś porażka patrząc tak na szybko.

 

Przykładowo za 4060 outlet XKOM chce 1530 zł, gdzie nówkę można dostać za 1540 zł...

https://www.krsystem.pl/msi_geforce_rtx_4060_gaming_x_8g_8gb_gddr6_128bit_hdm3xdp_pcie-item-71419.html

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, piwniczak5000 napisał:

Przykładowo za 4060 outlet XKOM chce 1530 zł, gdzie nówkę można dostać za 1540 zł...

https://www.krsystem.pl/msi_geforce_rtx_4060_gaming_x_8g_8gb_gddr6_128bit_hdm3xdp_pcie-item-71419.html

 

No dobra ale podlinkowałeś zwykłą 4060, a nie 4060Ti w tej cenie.

 

Przeczytaj jeszcze raz co jest napisane pod moim linkiem.

Link to post
Share on other sites

Doskonale wiem co napisałeś, tak działa outlet pojawia się 1-2 albo więcej szt. w dobrej cenie i często po kilku minutach albo godzinach znikkają. Wszedłeś w momencie kiedy wszystkie oferty, o których pisałem wyżej zostały wykupione, tylko 3060Ti zostało w cenie do 1349zł na chwilę obecną. Na moment publikacji tamtego posta było przynajmniej 5 szt 4060 w cenie 1299-1349zł (dwa albo 3 modele) i podobna ilość 4060Ti w cenie 1549zł

20 godzin temu, piwniczak5000 napisał:

Te ceny "outletowe" to jakaś porażka patrząc tak na szybko.

Rzeczy się pojawiają i znikają trzeba akurat trafić jak wrzucają coś na stronę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...