Skocz do zawartości

Mikroscinki i freezowanie cs2


Recommended Posts

Witam

odkąd przeinstalowałem system na win 10 pro cs2 nie jest grywalny.  W grze mam 200-300 fps podczas ruszania myszką, strzelania są mikroscinki i co jakiś czas gra freezuje na sekundę fpsy nie spadają. Aktualnie zainstalowałem win 11, lecz bez zmian. Próbowałem naprawić po przez poradniki na yt ale to nic nie dało . Inne gry działają bez problemu.

 

Specyfikacje:

Karta graficzna: rtx 3070ti

Procesor: i5 12400f

ram 16 gb ddr4 2100mhz (kości są 3600mhz bios automatycznie ustawił 2100mhz a po zmianie na 3600mhz cs2 jeszcze bardziej tnie)

Płyta główna: b660m

Dysk: m2 lexar 1tb

Monitor: samsung Odyssey g5 165hz

zasilacz 750w nazwy nie pamiętam

 

Temperatury w normie Procesor 30-40c a karta graficzna 50-60c

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, janek20 napisał:

temperatura?

Masz jakieś obawy co do osiąganych temperatur przez ich dyski, że mogą mieć wpływ na wydajność?

Pytam bo mam dwa lexary i zastanawiam się czy warto przykładać do tego jakąkolwiek uwagę.

 

4 godziny temu, Sembo napisał:

a po zmianie na 3600mhz cs2 jeszcze bardziej tnie

ale co to znaczy po zmianie? zmieniasz aktywując profil XMP czy ręcznie sobie jakieś ustawienia wpisujesz?

 

 

Zastanawia mnie o co chodzi, bo jesteś kolejną osobą z RTX 30xx i intelem co skarży się na niskie framerate w CS2.
Na FB o dziwo trochę tego typu postów jest.

 

Jakiś czas temu pisał do mnie gostek, w zasaadzie komp na wypasie 4070 i 13600k i miał jakieś 1/3 tego co powinien.

Wymienił RAMy i o dziwo problem zniknął - pytanie czy coś przeoczył na starych kościach czy coś dupnęło nietypowo.

 

U mnie pojawiły się mikrościnki np. (na 5800x3D) jak ustawiłem sobie fps_max 400.

Jak dałem nielimitowane, wszelkie szarpnięcia zniknęły, a mimo że FPSy nie spadały, potrafiło przy powolnym obracaniu szarpnąć raz na jakiś czas.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, wid3l3c napisał:

ale co to znaczy po zmianie? zmieniasz aktywując profil XMP czy ręcznie sobie jakieś ustawienia wpisujesz?

 

Po zmianie profilu na XMP w biosie 

 

 

11 godzin temu, wid3l3c napisał:

Jak dałem nielimitowane, wszelkie szarpnięcia zniknęły, a mimo że FPSy nie spadały, potrafiło przy powolnym obracaniu szarpnąć raz na jakiś czas.

Zaktualizowałem win 11 do wersji 23h2 i zmieniłem fps_max na 0 i faktycznie teraz szarpnięcia są raz na jakiś czas. Freezowanie gry pozostało, co jakieś 10-15 sek zamraża na sekundę.

11 godzin temu, wid3l3c napisał:

Zastanawia mnie o co chodzi, bo jesteś kolejną osobą z RTX 30xx i intelem co skarży się na niskie framerate w CS2.
Na FB o dziwo trochę tego typu postów jest.

Gra działała normalnie na systemie win 10 home, zaktualizowałem biosa do najnowszej wersji i coś poszło nie tak, bo przy odpalaniu pc wywalało bluescreena. Wgrałem win 10 pro i problem zaczął występować, zaktualizowałem do 11 i co nie co się poprawiło. Aktualnie mam najnowszą wersję biosa  

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, wid3l3c napisał:

Masz jakieś obawy co do osiąganych temperatur przez ich dyski, że mogą mieć wpływ na wydajność?

Jak kazdy przegrzewający sie komponent?

15 godzin temu, Sembo napisał:

44c

masz go z radiatorem?

Edytowane przez janek20
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

10TB uuuu ale polecial na procentach.Nie wiedzialem ze taka paździerz z nm 620

Co do ścinek wyklucz coś z ramem bo sam wspominasz ze coś sie dizeje

Masz prawidlowo osadzony duall chanell?

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
21 minut temu, janek20 napisał:

Masz prawidlowo osadzony duall chanell?

Ram mam osadzony tak jak pisze na płycie głównej 2 i 4 slot, tylko zastanawia mnie dlaczego na cpu-z pisze 2x64bit zamiast dual.

 

I dlaczego w menedżerze zadań pisze że mam zadeklarowane 9,5/18,7 jak mam 16gb ramu?

Zrzut ekranu 2024-02-04 125524.png

Zrzut ekranu 2024-02-04 125845.png

Edytowane przez Sembo
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, janek20 napisał:

Przyjrzyj sie gear 1 ma być 100mhz a nie 133

zmieniłem na 100mhz i bez zmian 

Zrobiłem test ramu narzędziem Diagnostyka pamięci systemu windows i nie znalazło żadnych błędów.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, janek20 napisał:

Jak kazdy przegrzewający sie komponent?

Jak coś to w CSie nie ma opcji by dysk się zagrzał :D Moooooże przy ładowaniu mapy +5 stopni temp podskoczy, jak odczyt skoczy cudem na jakieś 200 czy 500 MB/s.

 

U mnie NM620 i NM710 - max  37 i 41 stopni, bez dodatkowych radiatorów. I to nie wynika z podgrzania ich przez CSa, tylko normalna temp pracy - w CSie czy windowsie tak samo, przy minimalnym przewiewie w obudowie.

Na 710 mam CS2 a drugim całego steama. Przy ładowaniu zdarzy się pik ale nic poza tym.

 

W poprzedniej wersji była opcja doczytywania tekstur z dysku, ona mogła nieco powodować chrupnięcie i to chyba tylko przy HDD - ale to jednorazowo i potem powinien być spokój.

Nie mniej jednak nie znam nikogo kto by się uskarżał na tego typu problemy.

 

Ciekawa sprawa z tym postępującym zużyciem - u mnie 620 dopiero 321 godzin i 621 GB, wciąż jeszcze 100%, ciekawe kiedy utnie ten 1% :D

 

3 godziny temu, janek20 napisał:

No ja nie jestem kaszpirowski. Musisz sobie polatać w biosie w miejscu gdzie ram ,obejrzęc poradnik z YouTube

i to jest największy problem, nie wiadomo co chłopy mają namotane i co jak poknocone.

Bo jak goście kompy se uceglają pchając "z ciekawości" łapy do biosu a potem jest lament, to tu wszystko jest możliwe.

 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, janek20 napisał:

790 jest gorącym dyskiem i ma taką opinię.moze dobijac blisko trotlingu w grach

@janek20zejdź na ziemię. Od kiedy to gry obciążają dyski SSD? Dysk najbardziej obciąża długotrwały zapis, co ma miejsce w benchmarkach do testowania lub zaawansowanych operacjach I/O czyli w programach mielących duże ilości danych. W grach SSD sobie odpoczywa. Gry, to tylko odczyt i to w miejscach łających level, mapy, więc nie siej tu fermentu.

Link to post
Share on other sites

Sam zejdz jest wiele gier gdzie grzeje dysk np alan wake 2

I nie, odczyt ta samo moze doprowadzić do trotlingu

Poza tym dysk moze być w windzie i tez sie przegrzewać to sie nazywa awaria xD

Forum to nie tylko nadawanie a odbiór też.Gdzie tu ferment chyba u ciebie

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Oczywiście nie zauważyłeś, że autor nie gra w Alan Wake 2, a w CS2. Wiem, na końcu też jest liczba 2 i przez to się pomyliłeś. Wszelkie testy pokazują, że to zapis bardziej obciąża SSD. Nie zauważyłeś także, że u autora temp. dysku ma 39, a podczas gry 44 stopnie.

 

Ale to nieważne, bo dalej trzeba brnąć, że to SSD się przegrzewa.

 

19 godzin temu, janek20 napisał:

a przegrzewać się może wszystko

To prawda. Nawet głowa może się przegrzewać :D... no widać to na przykładzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany! Okazało się, że Host usługi: Konstruktor punktów końcowych audio systemu windows podczas grania w cs2 zużywa 20-40% procesora.

W konfiguracji systemu Zatrzymałem proces hosta i cs2 działa jak dawniej. Wszystkim zgromadzonym dziękuję za poświęcony czas w próbie rozwiązania problemu.

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...