Skocz do zawartości

Problem ze starym PC - Czy taka wymiana ma sens? NV970->NV2070->-NV4070 Super


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pendzel_3,

Recommended Posts

Cześć,

czy mógłbym poprosić Was o poradę? Z góry bardzo dziękuję!

 

Mam obecnie 2 PC:

 

PC1 (żona) :)

  • Fortron Black Power 750W
  • GA Z97x Gaminng 3
  • i7-4790
  • NV GA970
  • 16GB RAM

 

PC2 (moje cudeńko):

  • Seasonic Focus Plus 750W Gold
  • GA z390 po WiFi
  • i7-9700k
  • NV GA Aorus 2070
  • 32GB RAM

 

Podczas grania na PC1 niemal stale już pojawia się taki problem:

  • Spadek FPS (pokaz slajdów)
  • Po kilku/kilkunastu sekundach: zamarzniecie obrazu (ale dźwięki z gry słychać normalnie, czyli sama gra działa)
  • brak sygnału z GPU i wyłączenie się monitora
  • pomaga tylko hard reset

 

1. Wydaje mi się, że leciwa już 970 wyzionęła ducha (lub jest na granicy śmierci). Czy ktoś mógłby poradzić czy to już koniec GPU, albo ma sens ją reanimować (jeśli tak to jak do tego podejść)?

 

2. Jeśli to koniec to czeka mnie zakup nowego GPU i wpadłem na pomysł kupienia 4070 Super dla PC2, i przekładka 2070 z PC2 do PC1.

Dodatkowo (w PC1) w przyszłości zamieniłbym i7-4790 na np: i5-11400F lub nowszy w zależności od dostępności i cen oczywiście.

Czy to generalnie ma sens? I czy z97 pociągnie 2070?

 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,

pozdrawiam,

Krzysztof

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Jasiek123123 napisał:

Czy ktoś mógłby poradzić czy to już koniec GPU

Możliwe, przełóż ją do swojej skrzynki i sprawdź. Przy obecnych cenach używek GPU naprawa jej będzie najpewniej nieopłacalna.

8 minut temu, Jasiek123123 napisał:

Czy to generalnie ma sens? I czy z97 pociągnie 2070?

Pociągnąć pociągnie, w co gra twoja żona? 

Edytowane przez pendzel_3
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, pendzel_3 napisał:

Możliwe, przełóż ją do swojej skrzynki i sprawdź. Przy obecnych cenach używek GPU naprawa jej będzie najpewniej nieopłacalna.

Pociągnąć pociągnie, w co gra twoja żona? 

Łupie w Cyberpunk 2077 w minimalnych ustawieniach :D oraz wszystkie części Assassins Creed :)

Link to post
Share on other sites

 

10 minut temu, Jasiek123123 napisał:

Łupie w Cyberpunk 2077

uuu... :-> to zmienia nieco postać rzeczy... 4790 niestety będzie ograniczał nawet tą twoją 2070.

 

jaki masz budżet?

Zastanowiłbym się czy nie sprzedać tej budy żonki nie oddać jej tego co masz a sobie nie fundnąć czegoś świeższego bo ten twój 9700K też już będzie kulał przy 4070.

 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, pendzel_3 napisał:

 

uuu... :-> to zmienia nieco postać rzeczy... 4790 niestety będzie ograniczał nawet tą twoją 2070.

 

jaki masz budżet?

Zastanowiłbym się czy nie sprzedać tej budy żonki nie oddać jej tego co masz a sobie nie fundnąć czegoś świeższego bo ten twój 9700K też już będzie kulał przy 4070.

 

Budżet jest ograniczony do minimum (czyli poza GPU w tym momencie ani centa więcej, ale nie chce żadnej tymczasowej GPU więc 4070S wydaje się dziś najrozsądniejszym wyborem), w tym momencie bym do niczego więcej nie dokładał i przemęczył się z 9700k jeszcze z rok. Sama 4070S powinna mi starczyć na kolejne 4-5 lat, i tak gram w 1080p.

Link to post
Share on other sites

Jak minimum budżet to przekładaj zonie swoje gpu, i zobacz czy są jeszcze dostępne XFX Radeon RX 6800 Core Speedster SWFT319 16GB za 1799pln https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-6800-core-speedster-swft319-16gb  i zobacz czy do budy wejdzie karta - 34cm.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Weszłaby, ale to karta z innej półki wydajnościowej. Tu idzie tez o to, (jak już muszę się pozbyć $) aby to miało jakiś sens.

Raczej 4070S to jedyna opcja (stosunek wydajności do ceny przy zachowaniu rozsądku). Jedyne pytanie jakie pozostaje to czy warto dołożyć  do wersji z 3 wiatrakami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...