Skocz do zawartości

Blackwell - dyskusja o RTX 5000


Recommended Posts

Dramat w segmencie 5060, karty te są coraz gorsze:

1060 -> 10 SM

2060 -> 30 SM

3060 -> 28 SM

4060 -> 24 SM 

 

Taki 4060 miał wydajność identyczną jak 3060, zapowiada się zatem, że 5060 będzie miało problem z prześcignięciem takiej 3060... dramat. Nvidia zmieniła segmenty znów, teraz karty xx60 to już nie średniaki a nowy entry level. Tej karty nawet już generator klatek nie uratuje. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem kto chyba @Rebelmind kiedys pisał że pachnie to ustawka amd/nvidia. Amd ma podzespoły do konsol i (powiedzmy) lepszy niski średni segment GPU - dla tych co uparcie twierdzą że świat gier powinien się zatrzymać na rasteryzacji i nie chca innowacji i nowinek. Tam nvidia się nie wtrynia, a jak już ma przedstawicielstwo to beznadziejne i z dooopy wycenione typu 4060. Za to segment high endu i ai ma lepsze bezapelacyjnie i tam czerwoni się nie udzielają, lub udzielają z równie udanym rezultatem jak 4060 w low endzie XD

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Adames napisał:

Dramat w segmencie 5060, karty te są coraz gorsze:

1060 -> 10 SM

2060 -> 30 SM

3060 -> 28 SM

4060 -> 24 SM 

 

Taki 4060 miał wydajność identyczną jak 3060, zapowiada się zatem, że 5060 będzie miało problem z prześcignięciem takiej 3060... dramat. Nvidia zmieniła segmenty znów, teraz karty xx60 to już nie średniaki a nowy entry level. Tej karty nawet już generator klatek nie uratuje. 

 

Teraz za pewne ceny skoczą +20% do tych które aktualnie mamy i katastrofa gotowa.. Dla Nvidii segment graczy jest teraz nieistotny, teraz EjAje sraje i inne, ale fakt faktem tak okrojonych kart wstyd wypuszczać za tak absurdalne ceny...

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, janek20 napisał:

Tak urealniłem ceny :), dla mnie dodatkowym minusem są te wersje DLSS, które wspierają tylko nowe modele, a reszta "raus!" Pożyjemy i zobaczymy, ale prokonsumenckich zagrań bym nie liczył ani u Intela, NVidii i AMD.

Link to post
Share on other sites

@wrobel_krkoni są zgadani. Moim zdaniem Samsung i Micron ruszą w tym samym czasie z MP. Czyli najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że papierowa premiera 5090 only będzie przełom Q3/Q4 2024, ze śladowymi ilościami produktu, który trafi tylko do testów praktycznie. 

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Kawabonga napisał:

To ty jesteś ten specjalista co włącza fg przy 30fps?

Wczoraj zacząłem grać w dodatek do Cyberpunka 2077. Po włączeniu Path Tracingu w 1440p RTX 4070 wymięka i mam 20 FPS. 

 

I co ciekawe - generator klatek zadziałał tutaj bezbłędnie, ponieważ licznik klatek wskazywał teraz plus minus 40 FPS.

 

Po włączeniu DLSS w trybie jakości jest już 60-70 FPS i można komfortowo pograć. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja też odpowiem, z racji takiej, że CP 77 też było mi dane odpalać na 4090 -.-

Cyberpunk ma pięknie skomponowaną scenerię w standardowej rasteryzacji, co za tym idzie włączenie RT i PT w tej grze widać, nie robi jednak opadu szczęki. Podczas samego grania jest niewiele sytuacji, gdzie można "podziwiać" wartość dodaną z PT. Samo granie, to niestety ale tego PT się jakoś nie czuje i gra jest równie dobra z jak i bez.

 

No właśnie, tutaj największy dla mnie potencjał ma RTX Remix, który może szybko doprowadzić do "unowocześnienia" klasyków. Taki Quake 2 z RT jest świetny, w nim naprawdę widać działania RT a jednocześnie klimat oryginału jest zachowany.  RT jako mod do klasyków jest po prostu świetny i za to warto sypnąć monetami.

 

Screenshot-from-2024-06-12-12-50-00.png
vs

Screenshot-from-2024-06-12-12-50-16.png

 

Za takie coś warto sypnąć kilka extra monet.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
58 minut temu, Artok napisał:

I co ciekawe - generator klatek zadziałał tutaj bezbłędnie, ponieważ licznik klatek wskazywał teraz plus minus 40 FPS

sie tak nie ciesz w nowych grach jak wejdzie 5000 w kazej chwili moga zrobić 21 xD

Link to post
Share on other sites
29 minut temu, ODIN85 napisał:

Żeby było prawdziwe wow to trzeba jeszcze mieć monitor albo tv Oled.

Samsung Odyssey G8 OLED u mnie (nie chwalę się!), grałem w CB2077 (dzięki @pendzel_3za tę możliwość) i jest dokładnie jak pisze Adaś: grafika bez RT była na tyle przyzwoitą że w życiu bym nie pomyślał żeby ubić sobie fps włączając na stałe RT.

Może dlatego, że gra mnie nie porwała - za to z przyjemnością (i wraz z nową, drugą połówką) ogrywam po raz czwarty Wiedźmina 3...

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Samsung Odyssey G8 OLED u mnie (nie chwalę się!), grałem w CB2077 (dzięki @pendzel_3za tę możliwość) i jest dokładnie jak pisze Adaś: grafika bez RT była na tyle przyzwoitą że w życiu bym nie pomyślał żeby ubić sobie fps włączając na stałe RT.

Może dlatego, że gra mnie nie porwała - za to z przyjemnością (i wraz z nową, drugą połówką) ogrywam po raz czwarty Wiedźmina 3...

 

Grałem z RT PT i włączanie go niczego nie ubijało :), gra szczególnie te nowe rejony z takim oświetleniem wygląda moim zdaniem lepiej i bardziej klimatycznie.  Może dlatego że gra mi się bardzo podobała w przeciwieństwie do Wiedzmina 3.

 

 

 

Edytowane przez r1023
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie przeczę, że może grałem za krótko żeby dojść do miejscówek, gdzie PT robi robotę. Ale nie dałem rady dłużej - nie mój klimat. Szanuję jednak za próbę wejścia w dziewicze uniwersum. 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Artok napisał:

Wczoraj zacząłem grać w dodatek do Cyberpunka 2077. Po włączeniu Path Tracingu w 1440p RTX 4070 wymięka i mam 20 FPS. 

 

I co ciekawe - generator klatek zadziałał tutaj bezbłędnie, ponieważ licznik klatek wskazywał teraz plus minus 40 FPS.

 

Po włączeniu DLSS w trybie jakości jest już 60-70 FPS i można komfortowo pograć. 

Dobrze to zobrazowałeś , tylko POKAZUJE WIECEJ FPS NA LICZNIKU. Dla mnie jeśli z FG nie mam 120FPS w grze to jest za duży lag i praktycznie nie dodaje płynności grze. Ale to kwestia chyba indywidulana, tak jak mydło z DLSS, jeden widzi drugi nie, a może nawet widzi ale mu to nie przeszkadza LOL. 

9 godzin temu, Adames napisał:

Ja też odpowiem, z racji takiej, że CP 77 też było mi dane odpalać na 4090 -.-

Cyberpunk ma pięknie skomponowaną scenerię w standardowej rasteryzacji, co za tym idzie włączenie RT i PT w tej grze widać, nie robi jednak opadu szczęki. Podczas samego grania jest niewiele sytuacji, gdzie można "podziwiać" wartość dodaną z PT. Samo granie, to niestety ale tego PT się jakoś nie czuje i gra jest równie dobra z jak i bez.

Silnik w CB2077 jest stary i kiepski na dzisiejsze czasy, dlatego nowe gry CD Project RED będą już chyba na UE5? 

CB2077 bez RT jest tak samo grywalny jak bez , nie traci na imersji, a raczej nie zyskuje po włączeniu RT tak wiele aby poświecić dodatkowej mocy GPU i spadek FPS , jedyne co można właczyć to odbicia, bo to się rzuca najszybciej w oczy a spadek FPS jest znikomy.

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Rebelmind napisał:

A teraz powiedz @Artokjak bardzo Path Tracing zmienia obraz w Cyberpunk. Jest to Twoim zdaniem killer feature, warty poświęcenia góry monet? 

Nie jest to killer ficzer, podstawkę Cybera przeszedłem na premierę bez Ray Tracingu (wówczas w komputerze siedziała Vega 56) i oczy mi nie krwawiły. 

 

Natomiast jest to przyjemny wizualny dodatek i skoro sprzęt jest w stanie go udźwignąć, to dlaczego go nie włączyć? 

 

Za RTX 4070 dałem 1830 zł, w tej samej cenie mógłbym kupić także Radeona 7800 XT, który po włączeniu Path Tracingu by po prostu wziął i umarł. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Rebelmind napisał:

Może dlatego, że gra mnie nie porwała - za to z przyjemnością (i wraz z nową, drugą połówką) ogrywam po raz czwarty Wiedźmina 3...

Są gusta i guściki, nie wnikam XD Ja Wiedżmina 3 robiłem po raz 3 jak dostał własnie raytracingowy/nextgenowy patch. Od początku ta gra tego potrzebowała. Velen od razu nowego klimatu nabrało. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

 

Za RTX 4070 dałem 1830 zł, w tej samej cenie mógłbym kupić także Radeona 7800 XT, który po włączeniu Path Tracingu by po prostu wziął i umarł. 

 

I to jest powód dla którego AMDkowcy mówią że jest im to niepotrzebne i nie widać różnicy.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...