Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do 500-800zł* - wymienny kabel lub BT


Recommended Posts

Cześć, to mój pierwszy post. Zarejestrowałem się, bo jestem kompletnym laikiem w temacie audio, a stoję przed wyborem nowych słuchawek. Od kilku lat używam HyperX Cloud Alpha, który są już dosyć zmęczone życiem i proszą się o wymianę. Mam kartę dźwiękową SoundBlaster AE-5 Plus. 

 

Czego oczekuję:

-słucham prawie wszystkiego, ale głównie rocka. Nie znam się na pojęciach audio, nie wiem czego powinienem szukać

-gniazdo aux lub BT, z naciskiem na BT. W Cloudach wymieniałem kabel już 5 razy, mam tego dość. Załóżmy, że górne widełki budżetu są już zarezerwowane dla bezprzewodowych słuchawek. Zależy mi na możliwości podpięcia ich kablem w momencie gdyby bateria padła. Jeżeli słuchawki z gniazdkiem za 500zł miałyby być znacznie lepsze od tych na BT za 800zł, to jestem w stanie to przeboleć, ale tak jak wspominalem - BT to priorytet. 

-wygoda. Pracuję z domu, często mam słuchawki na głowie po 7-10h na dzień. Cloudy czasami zaczynają mnie uciskać. Uszy i głowę mam małe, więc pady nie muszą być ogromne.

-czasami grywam w FPSy, jakiś CS, BF, COD. Fajnie jakby dobrze pozycjonowały.

-mikrofon bez znaczenia, może nie być

-raczej wolałbym półzamknięte-otwarte. Dźwięków z otoczenia prawie nie mam, a podejrzewam że w zamkniętych będę darł japę przy normalnej rozmowie. ANC kompletnie niepotrzebne, słuchawki nigdy nie wyjdą poza próg domu. 

 

Po biednym researchu znalazłem słuchawki AUDIO-TECHNICA ATH-M50XSTS. Odpowiadają mi prawie we wszystkim, no może poza dostępnością w okolicy i ceną z górnych widełek :)

 

Gdyby brakowało jakichś wytycznych, to proszę o wskazówki, zaktualizuję pytanie. 

 

Sorry za post pod postem, ale pomyliłem modele. Chodzilo mi oczywiście o ATH-M50xBT. 

Link to post
Share on other sites

Trochę dużo rozbieżnych wymagań. Jakiś czas temu z kolegą rockmanem odsluchiwalismy słuchawki będące nowa inkarnacją HM5. To są prawdziwe słuchawki do rocka. Kolega jest fanem gitary basowej i jakiekolwiek podbarwienia w tym zakresie doprowadzają go do szału. Tutaj było naprawdę dobrze. Niestety tych słuchawek nie da się kupić - słuchaliśmy prototypu. Piszę to tylko po to żeby wskazać że poziom wymagań i odniesienia może być absolutnie różny, dla mnie DT770 Pro były do rocka bardzo dobre, jemu brakowało góry.

 

Praktycznie żadne słuchawki BT które słuchałem nie zbliżyły się do poziomu ani jednej ani drugiej pary.

 

A jeśli chodzi o gry to zapomnij o BT.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, cooger napisał:

o są prawdziwe słuchawki do rocka. Kolega jest fanem gitary basowej i jakiekolwiek podbarwienia w tym zakresie doprowadzają go do szału.

Nie no, spokojnie, do tego poziomu mi daleko :) Jestem w pełni świadomy, że na BT nie będę miał idealnego grania w FPS, zakładam że do grania podłączałbym kabel. Daleko mi do audiofila, ale chciałbym po prostu coś lepszego niż losowe słuchawki za 300zł, które będą grały jak moje cloudy, ale za 3krotną cenę. 

5 godzin temu, cooger napisał:

DT770 Pro

Niewymienny kabel mnie odstrasza, za dużo superluxów, endorfy, encore i innych wynalazków przeżyłem, żeby znowu pchać się w zintegrowany kabel. Cloudy mam bardzo długo właśnie dlatego, że jak padnie kabel (jak w każdej parze moich poprzednich słuchawek), to mogę go z małymi komplikacjami wymienić. Nie wiem z czego to wynika, ale często przewód zaczyna mi się zakręcać, przez co po kilku miesiącach przestaje stykać. 

Link to post
Share on other sites

Bose 45 mogę polecić, bardzo przyjemna jakość dźwięku. Teraz promocja.

 

https://www.euro.com.pl/sluchawki/bose-sluchawki-quietcomfort-45-se-czarne.bhtml

 

W dniu 1.12.2023 o 16:05, wszystkienickizajete123 napisał:

-raczej wolałbym półzamknięte-otwarte. Dźwięków z otoczenia prawie nie mam, a podejrzewam że w zamkniętych będę darł japę przy normalnej rozmowie. ANC kompletnie niepotrzebne, słuchawki nigdy nie wyjdą poza próg domu. 

 

Ten warunek sprawia, że właściwie nie masz czego szukać w słuchawkach BT, bo 99% takich słuchawek jest konstrukcji zamkniętej.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, FeX napisał:

Bose 45 mogę polecić, bardzo przyjemna jakość dźwięku. Teraz promocja.

 

Promocja kusi, z tego co widzę to łapią się na promocję, w której RTV płaci dwie pierwszy raty, więc wyszłoby jeszcze taniej :)

 

10 godzin temu, FeX napisał:

Ten warunek sprawia, że właściwie nie masz czego szukać w słuchawkach BT, bo 99% takich słuchawek jest konstrukcji zamkniętej.

W sumie brzmi to logicznie, ludzie pewnie używają ich na zewnątrz zazwyczaj. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...