Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jako "nowy" !

Umowa z Vectrą 600 Mb/s Wi-Fi 6.

Po kablu speed test podaje 620 Mb/s , a wi-fi tylko :  pobieranie ok. 160  Mb/s !!! ( różnie o różnych porach ), a wysyłanie 50 - 55 Mb/s ( tu jest dobrze ).

W smartfonie Xiaomi Redmi Note 8 Pro jest lepiej ponad 200 Mb/s.

Karta sieciowa w laptopie Realtek AC Wi-Fi 5 nie jest zbyt nowa i szybka ( tak czytałem ) dlatego testowałem 3 karty sieciowe

Wi-FI pod USB 3.1  , 5 GHz z Allegro , ale odesłałem je ponieważ prędkośc pobierania wzrosła tylko do 170-180 Mb/s , a wysyłania do max. 50-60 Mb/s.

Czyli PROBLEM  z prędkością pobierania , tak jakby coś ją ograniczało ? 

Co robić ?

fotka002.jpg

fotka003.jpg

fotka004.jpg

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Black2000 napisał:

Może prościej , krok po kroku.Jestem tu bo jestem " ciemny" w tych sprawach, a nie po to by czytać " wymądrzania się zaawansowanych" !

 

 

Na screenie powyżej masz szybkość połączenia 280Mbps. Jest to prędkość linku (połączenia z routerem). Przy takiej prędkości linku więcej transferu danych nie wyciśniesz. Chcesz mieć wyższy transfer zadbaj o poprawę linku. Podpowiem, że to kwestia zasięgu sieci - mocy sygnału i jakości połączenia. 

 

P.S. Zaawansowani są tu wolontariuszami, za ich robotę nikt nie płaci i mają dosyć odpisywania "ciemnym" którym "się nie chce" użyć wyszukiwarki.

Link to post
Share on other sites

A może są tu dlatego,że właśnie oczekują prostego wyjaśnienia tych kwestii tzn.poprowadzenia krok po kroku jak to sprawdzić i zrobić.

A czytam i... " zadbaj o poprawę linku " ???

Pisałem na początku o moich krokach i ... liczyłem na kokretne wskazówki od osób które mają to w " jednym palcu ", ale ta dyskusja idzie nie w tym kierunku !

Jeżeli jesteś tu expertem- wolontariuszem( świadomie ? ) to pomoż !

Nie oceniaj na odległość tylko daj wskazówkę co robić krok po kroku, a nie zbywaj jak urzędnik w magistracie.

 

!!! Wcześniej na karcie Wi-FI 6 / AX 5GHz pod USB 3.1 pamiętam "prędkość linku" była 1.2 GHz, ale prędkość pobierania

była podobna tzn. 170-180 Mb/s !!! 

Dlatego to drążę choć nie tymi określeniami co Ty.

Pozdrawiam !

Na moim Xiaomi Redmi Note 8 Pro tyle mi pokazuje, a mam go ze 3 lata.

A i tak jest lepiej niż w laptopie?

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Black2000 napisał:

Pisałem na początku o moich krokach i ... liczyłem na kokretne wskazówki od osób które mają to w " jednym palcu ", ale ta dyskusja idzie nie w tym kierunku !

 

Masz rację to idzie w złym kierunku. Podałem Ci skąd bierze się ograniczenie prędkości ("Podpowiem, że to kwestia zasięgu sieci - mocy sygnału i jakości połączenia. "), ale ty chcesz odpowiedzi "kup to lub tamto". Jeśli idziemy w tym kierunku to proszę bardzo: kup kabel i podłącz kablem.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Routery od dostawców są... średnie

2. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=pl&gl=US i sprawdź sobie zasięgi telefonem. Poza tym skoro Ty masz Vectre, to Twoi sąsiedzi też, więc zmień sobie kanał na jakiś względnie wolny

3. Kup normalny router i z możliwością jakiejkolwiek konfiguracji bo w tych od dostawców masz wszystko poblokowane i przeczytaj instrukcję, tam masz opisane co i jak ustawić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, mlekolak napisał:

Twoi sąsiedzi też, więc zmień sobie kanał na jakiś względnie wolny

Tu moze byc problem, jezeli mieszkasz w bloku w ktorym masz sporo sieci to sygnal bedzie zaklocany przez sasiadow, mozesz sprobowac 5ghz o ile jest tam taka opcja, 5ghz ma szybsze transfery ale troszke mniejszy zasieg takze nawet przechodzac przez jedna sciane beda juz jakies straty.

Najlepiej wszystkie testy wykonywac bedac w tym samym pokoju co router.

Router mozesz kupic za 100zl a sa takie za 1000+ a to sie przeklada niestety na jakosc i predkosc.

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne !

Poprzez Wi-Fi Analyzera odczytałem swe kanały i na koncie Vectry (panelu klienta) zmieniłem na nowy,daleki od innych sąsiednich

oczywiście na  5 GHz ( cały czas piszę na tej częstotliwości- na 2,4 GHz jest jeszcze gorzej ).

 

Pisałem na samym początku - cooger - na kablu mam 620 Mb/s, ale przecież nie o to chodzi !

 

Gdy podpinam inny, starszy ruter 5 GHz Tenda  jako dodatkowy pod ten Vectry to prędkośc dochodzi tylko 90-95 Mb/s pobierania

, a wysyłanie jest super 60-62 Mb/s.

 

TAK JAKBY COŚ BLOKOWAŁO POBIERANIE ???

 

Czy to jakieś ustwienia Win 10 nie blokują tej prędkości ? 

 

A czy podpinając inny ruter zamiast Vectry będę miał wogóle internet ? Czy Vectra na to pozwoli ?

 

Trzymajcie sie  !

 

 

Link to post
Share on other sites

Masz rację , chyba nie " urodziłeś się nauczycielem " i nie wiem co tu robisz ?

 

Pisałem,że to co mogłem to zrobiłem na tyle na ile mam wiedzę .

 

Skoro mój ruter od Vectry jest z "nowoczesnym Wi-Fi 6, czyli AX , używam go w 5GHz z deklarowaną prędkością 600 Mb/s

, a do 200 Mb/s nie moge dobić to co robię ?

 

Szukam linków i porad na www i ... ?

 

Po wskazówkach ( pisałem na początku - czytałeś cooger ) kupiłem 3 karty sieciowe Wi-Fi ( jedna wi-fi 5 ac , dwie następne wi-fi 6 ax ) pod USB 3.1 na 5 GHz

i to nic nie pomogło ( zwróciłem ) to co mam myśleć i robić ?

 

Jestem tu i szukam pomocy i wskazówek a Ty mnie traktujesz " z góry " ! 

Pomóż i podziel się swą wiedzą jeśli możesz i chcesz .

 

Byłem ostatnio w serwisie w tej sprawie i miałem pomysł  z www na montaż karty sieciowej ax ( mam ac ) do laptopa pod PCI - wewnętrznej - 

( są takie i pomagają ), a pan inżynier polecił mi kupno ... AC 1300 WI-Fi 5 pod USB ?!?

 

To tyle - mimo to pozdrawiam ! 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Black2000 napisał:

Skoro mój ruter od Vectry jest z "nowoczesnym Wi-Fi 6, czyli AX , używam go w 5GHz z deklarowaną prędkością 600 Mb/s

, a do 200 Mb/s nie moge dobić to co robię ?

A jaki link pokazuje Ci telefon przy routerze, a jaki tam gdzie masz problem? @cooger dobrze Ci napisał. Routery dostawców są ciulowe, zmień router na coś cywilizowanego skoro zmiany siecówek nic nie dają.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od początku.

 

W dniu 19.11.2023 o 17:26, Black2000 napisał:

a nie po to by czytać " wymądrzania się zaawansowanych" !

a no właśnie jesteś po to by czytać

W dniu 19.11.2023 o 17:26, Black2000 napisał:

bo jestem " ciemny" w tych sprawach

dalej

8 godzin temu, Black2000 napisał:

że właśnie oczekują prostego wyjaśnienia

nie masz prawa nic oczekiwać, ponieważ nikt tu nie ma wobec Ciebie żadnych zobowiązań

 

6 godzin temu, Black2000 napisał:

Jestem tu i szukam pomocy i wskazówek a Ty mnie traktujesz " z góry " ! 

Zmień nastawienie, zaraz ten temat może się szybko skończyć. Skoro nie wiesz, to czytaj, odpowiadaj i staraj się nawiązać taki dialog żeby tej drugiej osobie się chciało odpisywać. Tak jak już było wcześniej napisane, nikt tu wobec Ciebie nie ma żadnych obowiązków.

 

Jak już sobie wyjaśniliśmy tych parę kwestii to możemy spróbować coś zdiagnozować (będzie to ciężkie bo z Twojej strony to praktycznie nie padły żadne konkrety)

Zaczynamy

W dniu 18.11.2023 o 23:59, Black2000 napisał:

Umowa z Vectrą 600 Mb/s Wi-Fi 6.

Jak konkretnie masz modem?
Jak jest usytuowany w mieszkaniu względem miejsca, w którym dokonujesz testów?
Czy jest schowany w jakiejś skrzynce?

W dniu 18.11.2023 o 23:59, Black2000 napisał:

Karta sieciowa w laptopie

Jakim laptopie? Czy można prosić o więcej szczegółów?

Podaj modele kart jakie testowałeś.

6 godzin temu, Black2000 napisał:

Poprzez Wi-Fi Analyzera odczytałem swe kanały

Umieść zrzuty w wifianalizaera i podaj SSID swojej sieci WiFi.
Będziemy widzieć ile sieci i na jakich kanałach jest w Twoim otoczeniu no i co ważne jakie mają szerokości kanałów.
 

 

6 godzin temu, Black2000 napisał:

Gdy podpinam inny, starszy ruter 5 GHz Tenda  jako dodatkowy pod ten Vectry to prędkośc dochodzi tylko 90-95 Mb/s pobierania

, a wysyłanie jest super 60-62 Mb/s.

To mi wygląda na jakieś stare guano z portami 100mbit (nie podałeś modelu to tylko tyle mogę wywróżyć)

6 godzin temu, Black2000 napisał:

A czy podpinając inny ruter zamiast Vectry będę miał wogóle internet ? Czy Vectra na to pozwoli ?

Tak, możesz, tak samo jak możesz podpiąć swój komputer....

 

6 godzin temu, Black2000 napisał:

Byłem ostatnio w serwisie w tej sprawie i miałem pomysł  z www na montaż karty sieciowej ax ( mam ac ) do laptopa pod PCI - wewnętrznej - 

( są takie i pomagają ), a pan inżynier polecił mi kupno ... AC 1300 WI-Fi 5 pod USB ?!?

A co miał zrobić?
Chcesz mieć 100% diagnozę? Zaproś do domu kogoś kto się zna, zapłać mu za przyjazd i pomiary to się wszystkiego dowiesz./
Człowiek w serwisie podszedł jak do standardowego petenta, zrobił tanio i dobrze (wybierz jedno z dwóch bo te wyrażenia się wzajemnie wykluczają)
W sumie to ciężko mu się dziwić bo trudno nakłonić kogoś do zakupu karty za 200+ (no i do tego montaż) nie dając żadnych gwarancji :)

 

Dasz więcej info, to będzie można przejść do dalszej dyskusji.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kogoś uraziłem to PRZEPRASZAM  !

 8gwiazdek - dzięki ,ale kończę "pobyt tutaj ".

Forum zawsze mi się kojarzyło z ludźmi z wiedzą, którzy chętnie dzielą się nią  z innymi bez tej wiedzy.

A tutaj panuje język IT, którego prosty człowiek nie rozumie.

Człowiek,który korzysta z laptopa tylko do płacenia rachunkówi ... czytania stron www przez 1-2 dziennie.

A teraz twierdzę,że forum -tutaj - to wymiana uwag między zawodowcami pracującymi w branży na co dzień.

Kto więcej wie i " lepszym " językiem się posługuje.

Wypisuję się od Was - źle trafiłem !

 

8gwiazdek

Co do pana z serwisu,to wg mnie nie chciało mu się grzebać w laptopie i polecił mi to co już mi się nie sprawdziło !!!

Zobacz fotki .

Fotka nr.2 - mój laptop

 

Taka ciekawostka ! 

Pisałem na czacie PLAYA pytając się ile gwarantują prędkości Wi-FI jak bym chciał podpisać umowę na 600 Mb/s

 - odpowiedzieli 14 Kb/s ?!?

 

Pozdrawiam i żegnam !

 

fotka001.jpg

fotka002.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...