Skocz do zawartości

Intel arc 770 i brak obrazu.


Recommended Posts

Witam
Mam ciekawy przypadek.
Karta Arc 770 16gb nie daje podaje sygnału na monitor.
Płyta na chipsecie Z97 G43 procesor I5 5675C zasilacz 650w.

Karta testowana na Ryzen 5 3600 i wszystko ok.

Z97 uruchamia się na integrze ale w GPU Z nie widać Arc 770.

UEFI włączone. Kombinuje dalej ale kończą się pomysły.

Link to post
Share on other sites

Niestety tu będą schody, ta karta lubi pcie gen 4 + rebar, bez tego to kiepsko. 

 

Lista oficjalnie wspieranych konfiguracji sprzętowych:

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000091128/graphics.html

Wszystko poza tym to już niezbadane wody. Sam odpaliłem ARC A750 na Asrock X399 PG + Threadripper 1920X. Dało się, miałem jednak to szczęście, że była aktualizacja bios, która zapewniała rebar, bez tego była tragedia wydajnościowa. 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, joker5513 napisał:

Bios płyty głównej zaktualizowany i zresetowany (np. przez wyjęcie baterii)?

Najnowszy Bios z 2016 roku.
Za baterię wezmę się dziś.

5 minut temu, Adames napisał:

Niestety tu będą schody, ta karta lubi pcie gen 4 + rebar, bez tego to kiepsko. 

 

Lista oficjalnie wspieranych konfiguracji sprzętowych:

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000091128/graphics.html

Wszystko poza tym to już niezbadane wody. Sam odpaliłem ARC A750 na Asrock X399 PG + Threadripper 1920X. Dało się, miałem jednak to szczęście, że była aktualizacja bios, która zapewniała rebar, bez tego była tragedia wydajnościowa. 

Ale żeby chociaż bios pokazała to dziwny problem.

Pisałem na forum gdzie edytują i przerabiają Biosy nawet Z97 i podobno działa rebar.

Link to post
Share on other sites

No to tak jak przedmówca niestety może być słabo z uruchomieniem karty. Nawet jeżeli uda się uruchomić to zdajesz sobie sprawę że ten I5 będzie robił pod siebie w parze z Panem Areczkiem? Spróbować zresetować bios możesz, ale jeżeli się nie uda to niestety albo zwrot karty albo nowa platforma. 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, joker5513 napisał:

No to tak jak przedmówca niestety może być słabo z uruchomieniem karty. Nawet jeżeli uda się uruchomić to zdajesz sobie sprawę że ten I5 będzie robił pod siebie w parze z Panem Areczkiem? Spróbować zresetować bios możesz, ale jeżeli się nie uda to niestety albo zwrot karty albo nowa platforma. 

Mam to do włożenia tam i7 5775C.

Na zwrot już za późno bo działała z Ryzen 5 3600 ale tam poszła inna karta.

Edytowane przez dark_luke
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, joker5513 napisał:

Jak pochylić? Luźna była w slocie pciex?

 

Płyta stała na kartonie tak wiec karta w PCIe nie była sztywno. Pozwalało to na pochylenie na boki nie była w pionie.

Problem z dociskiem z pinami podejrzewam . 

Najlepsze jest to że jak do tej płyty wkładałem wcześniej GTX 1080 i GTX 960 oraz GTX 950 nigdy nie było problemów.
A było to w niewielkim odstępie czasu.

Dobra walka trwa.
Sterowniki zainstalowane ale ... nie można zainstalować ani programu Predator Bifrost ani oprogramowanie od intela fan control.

Edytowane przez dark_luke
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Ach z tą kartą same problemy.
Już wszystko działa.

Ale nie obsługuje mojego TV w sensie że daje obraz tylko 1260x720.
TV obsługuje 1080i i się okazuje że Arc 770 nie obsługuje trybów interlanced.
E trzeba chyba wrócić do GTX 1080 a Arc 770 pójdzie do pudełka.

13 godzin temu, Kawabonga napisał:

Co to znaczy że nie można zainstalować ? Wywala jakiś błąd , jakiś komunikat się wyświetla ?

Sprawdź nowsze sterowniki :

31.0.101.4953

Oprogramowanie predator bifrost się instaluje ale potem jak klikam na ikonę okazuje się że pliku nie ma.
Tak jakby instalował a na koniec wszystko instalator albo kasował albo w ogóle go nie zapisywał.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ciąg dalszy problemów. :)

Pewnego dnia po próbie uruchomienia komputera nic. Tylko czarny ekran.
Dobra myślę zaczynam od nowa. Wyciągam wkładam jeszcze raz Arc 770 ze slotu PCI-e. 

Nie pomaga ok. Na spokojnie. Płyta ma drugie złącze PCI-e ale x4. Wkładam działa ale w trybie x4.

Nagle się okazuje że wchodząc w GPU-z mam raport że płyta obsługuje ReBar ale nie jest włączony. Ok.

Myślę zostawię temat na później. Uruchamiam cokolwiek wszystko ładnie działa ale....

Nie ma dźwięku. Hmm . Sprawdzam jest dźwięk na TV przez HDMI.

Zostawiam podłączony monitor i słuchawki. Brak dźwięku. Sterownik wykrywa podłączanie odłączenie słuchawek i mikrofonu ale dźwięku brak.

W menadżerze dźwięku wszystko ok. Podłączam z tyłu obudowy cisza.

Słuchawki sprawne. Dźwięk przez HDMI jest. W testach pokazuje że płyta generuje dźwięk. Dziś podmiana zasilacza itd.

Było zostać na GTX 1080.

Wszystko przez ARC 770 :)

Ciąg dalszy nastąpi.

   Clipboard02.jpg.47a788a23470b6857da93c3f37bb81f6.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...