Skocz do zawartości

Najsensowniejsza płyta Z790 DDR5 pod i9 14900k


Recommended Posts

Nie wierzę w jedno słowo JayZ hwdp 2 cents. To jest ten miś, który w każdym teście pokazywał dlaczego musisz mieć płytę Asusa za miliony monet żeby wszystko było cacy tylko po to by dać Asusowi kopa w rzyć gdy ten NIBY zaczął być antykonsumencki (... A tak na serio nie przedłużył z nim współpracy). Gardzę takimi pato-jutuberami, o gruntowanym tech-światopoglądzie :cenzura: <wymiotujące_emoj>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Rebelmind napisał:

jakie jest Twoje główne zastosowanie PC że decydujesz się na 14900k?

Zwróć uwagę, że kolega Dżokier sam ma 13700k. Ja, jako posiadacz 12700kf gdybym miał teraz kupować to nie pchałbym się w LGA1700... 

 

Gry i od czasu do czasu solidowrks czy rendering filmów, a 14 dlatego że do kompa zaglądam co 8-10 lat (i w połowie tego czasu wymieniam grafikę) do teraz siedzę na i7 4790k a kupiłem ją w dniu premiery i też mi odradzali że nie wykorzystam mocy i że przepłacam tak samo zasilacz 860w. 

 

Co do płyty to szukam czegoś w miarę sensownego i do niedawana polecali tego gigabita właśnie ale po wejściu 14 mogło się pozmieniać. 

Czyli ta MSI Pro Z790-A powinna dźwignąć? I jaki to ten model MAX? Bo coś nie mogę namierzyć.  

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, HowToBF4 napisał:

 

Gry i od czasu do czasu solidowrks czy rendering filmów, a 14 dlatego że do kompa zaglądam co 8-10 lat (i w połowie tego czasu wymieniam grafikę) do teraz siedzę na i7 4790k a kupiłem ją w dniu premiery i też mi odradzali że nie wykorzystam mocy i że przepłacam tak samo zasilacz 860w. 

 

Co do płyty to szukam czegoś w miarę sensownego i do niedawana polecali tego gigabita właśnie ale po wejściu 14 mogło się pozmieniać. 

Czyli ta MSI Pro Z790-A powinna dźwignąć? I jaki to ten model MAX? Bo coś nie mogę namierzyć.  

https://www.msi.com/Motherboard/PRO-Z790-A-MAX-WIFI

https://www.amazon.pl/MSI-7E07-014R-PRO-Z790-A-WiFi/dp/B0CJYBQH2G/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=3EUXI4FSZJMHQ&keywords=PRO+Z790-A+MAX+WIFI&qid=1699286051&refinements=p_n_feature_two_browse-bin%3A49920791031%2Cp_89%3AMSI&rnid=21074364031&s=computers&sprefix=pro+z790-a+max+wifi%2Caps%2C68&sr=1-1

 

 

https://www.amazon.pl/MSI-S7820354-Pro-Z790-A-WiFi/dp/B0BWS5TS2L/ref=sr_1_4?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=1TOAA40KHPMB0&keywords=PRO+Z790-A+WIFI&qid=1699286110&sprefix=pro+z790-a+wifi%2Caps%2C70&sr=8-4

 

Ale jeśli się zdecydujesz to wejdź raczej na Amazon.fr  tam ta Max teraz chodzi po 299 euro plus różnica w Vat FR-PL 306.48euro  czyli  1364PLN a nie 1695PLN a ze to sprzedaje Amazon to za wysyłkę zapłacisz kilka euro a dokładnie to chyba 6.91

 

https://www.amazon.fr/MSI-7E07-014R-Pro-Z790-A-WiFi/dp/B0CJYBQH2G/ref=sr_1_2?__mk_fr_FR=ÅMÅŽÕÑ&crid=2MHLNSWYFW51C&keywords=MSI+Pro+Z790-A+WiFi+max&qid=1699286226&sprefix=msi+pro+z790-a+wifi+max%2Caps%2C78&sr=8-2&ufe=app_do%3Aamzn1.fos.e66123e0-8bc0-4c0b-af4a-d8e37266c446

 

 

 

 

Edytowane przez Etranger
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

To już bardziej 7950X3D jak by nawet myśleć. Nie mówię że Intel lepszy bo amd wypada lepiej cena-jakość i tak samo nie ma nic lepszego w średniej półce ale takie moje upodobanie po prostu. I pytam tylko o płytę czy jest jeszcze coś lepszego w podobnych pieniądzach co ten msi czy gigabite? I czy będzie kompatybilne z pompą od artica II 420

Link to post
Share on other sites

Ale wy chłopcy AMDowcy to jak sekta jakaś, jak świadkowie, kiedy będziecie chodzić po domach i namawiać na jedyny według was właściwy wybór? ;)

Tak sobie żartuje z was, ale to zaczyna być straszne, to ostatnie pytanie to zabrzmiało jak na przesłuchaniu u jakiegoś ubeka, co najmniej.

Ja przyznam się bez bicia, ze ostatni zakup podyktowany był reklamowa papka, dałem się podejść handlowcom Intela.

Youtubery tez swoje zrobili, wszędzie delikatnie sugerując ze jak nie kupie Intela 13 generacji to jak bym się cofnął do Atari ;)

Ale w przeciwieństwie do was robili swoja robotę delikatnie i nie zajechało od nich nawet troche sekta.

 

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Rebelmind napisał:

A powiedz mi zatem, co przemawia Twoim zdaniem bardziej na korzyść 14900k względem wspomnianego przez kolegę 7800X3D? 

 

do czegos więcej niz granie to ten 7800x3d wypada czasem gorzej od 12600k sprzed kilku lat

 

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i9-14900k/6.html

 

4 minuty temu, HowToBF4 napisał:

To już bardziej 7950X3D jak by nawet myśleć. Nie mówię że Intel lepszy bo amd wypada lepiej cena-jakość i tak samo nie ma nic lepszego w średniej półce ale takie moje upodobanie po prostu. I pytam tylko o płytę czy jest jeszcze coś lepszego w podobnych pieniądzach co ten msi czy gigabite? I czy będzie kompatybilne z pompą od artica II 420

 

Bierz cos od MSI, o kompatybilnosc aio 420 to raczej problemy mogą być z obudową zeby sie zmiesciło.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, r1023 napisał:

Bierz cos od MSI, o kompatybilnosc aio 420 to raczej problemy mogą być z obudową zeby sie zmiesciło.

Obudowa to stary corsair obsydian 750D tylko z wyciętym miejscem na napędy i 420 wchodzi bez problemu gorzej właśnie z tymi kształtami pompy artica i gdzieś widziałem że nawet podcinali tą plastikową obudowę żeby wlazło 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, HowToBF4 napisał:

Obudowa to stary corsair obsydian 750D tylko z wyciętym miejscem na napędy i 420 wchodzi bez problemu gorzej właśnie z tymi kształtami pompy artica i gdzieś widziałem że nawet podcinali tą plastikową obudowę żeby wlazło 

Mam 360 od Arctic i leży na mojej płycie bez problemu, to jest full ATX tak ze nie widzę problemu.

Link to post
Share on other sites

Czyli takie coś będzie optymalne? 

Msi pro z790-A wifi (chyba że pod koniec miesiąca ta wersja max spadnie z ceny na ten śmieszy blackfriday) 

Lexar ares 6400 32gb

Artic II 420 

kc3000 2tb

i9 14900k 

 

Zasilacz już mam AX860 corsair tak samo obudowa, i od kolegi mogę kupić 4070Ti ale czekam na więcej info o tych wersjach super 

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, Etranger napisał:

Ale wy chłopcy AMDowcy to jak sekta jakaś, jak świadkowie

Sekta :) Obecnie to osoby forsujące Intele bardziej wpisują się w definicje tego słowa. Ależ droga wolna - jak ktoś woli minimalnie gorszą grową wydajność okupioną 2-3 krotnie większym zużyciem energii, problemy ze schłodzeniem tegoż nawet na największych zestawach AiO i seryjnych zegarach, to proszę bardzo.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

To się nazywa wolny wybór, to tak jak ze zegarkami na reke, samochodami itp.

Oczywiście cos takiego jak  "wolny wybór" tak naprawdę nie istnieje, ale nie będziemy tutaj przecież dyskutować na tematy czysto filozoficzne.

Generalnie to jest tak , ze jak masz cos w du**e, czyli ja mam wszystko a oni najczęściej duży kij to nie przejmujesz się pierdolami.

Choc nie powiem te różnice w poborze mocy, bo aż sprawdziłem jak to w użyciu wychodzi, zaskoczyły mnie bardzo.

No ale ja mam nowoczesna platformę, najlepsza na świecie, z najnowocześniejszym hybrydowym kawałkiem krzemu, który absolutnie nic nie daje bo system go nie potrafi wykorzystać, ale ja się z tym czuje za*******e dobrze :)

A najważniejsze ze nie spadłem do ligi małego Atari ;)

Mam już troche wiosen, przerobiłem już wojny 8bitowcow, potem piece kontra 16bit, w miedzy czasie piece kontra konsole, a na koniec Intel vs Amd  które toczy się już chyba ze dwadzieścia lat, zdaje się ze zaczęło się od Duronow bo wcześniej były tylko K6-2 i K6-3 na które dałem się nabrać.

To trzymanie się jednego właściwego obozu, jak kibole troche, jak zjeby religijne troche.

Po prostu mnie to troche bawi a troche straszy. 

 

Troche to tak jak widzisz po raz setny jedna pierdolnieta reklamę w ciągu miesiąca i już wiesz ze w zyciu nie kupisz tego produktu a już na pewno nie od tego producenta :)

 

Natomiast, facet zadał rzeczowe pytanie dotyczące się płyty głównej z konkretnej serii z konkretna podstawka, nie pytał on czy lepiej w to miejsce wziąć AMD.

On już miał skrystalizowane potrzeby, brakowało mu tylko małego detalu.

Malo tego on nawet odpowiedział ze będzie to firma X a nie Y bo ma taki kaprys.

52 minuty temu, HowToBF4 napisał:

Czyli takie coś będzie optymalne? 

Msi pro z790-A wifi (chyba że pod koniec miesiąca ta wersja max spadnie z ceny na ten śmieszy blackfriday) 

Lexar ares 6400 32gb

Artic II 420 

kc3000 2tb

i9 14900k 

 

Zasilacz już mam AX860 corsair tak samo obudowa, i od kolegi mogę kupić 4070Ti ale czekam na więcej info o tych wersjach super 

Pamięci wziął bym duuzo więcej jeśli to od czasu do czasu to będzie przynajmniej raz w tygodniu i film będzie mail z 60 minut w 4K 

Co do dysku to nic nie powiem, wszyscy je biorą bo ponoć relatywnie tanie i bardzo wydajne, nie wiem, ale wiem ze jak wszyscy to nie ja.

Dorzuciłbym drugi dysk, 4TB ssd teraz chodzą od 180 euro, to pod te twoje filmy. 

Ja swojego Adata Legend Max 960 2TB wyrwałem za 70 euro, ale ja jestem troche dziwny i jak cos mi odpali to szukam aż znajdę za mniejsze pieniądze.

Jeśli tego 4070Ti możesz kupić w cenie bliższej do nowej  4070 niż 4070ti  to bym się nie zastanawiał.

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites
49 minut temu, Etranger napisał:

o się nazywa wolny wybór, to tak jak ze zegarkami na reke, samochodami itp.

Oczywiście cos takiego jak  "wolny wybór" tak naprawdę nie istnieje, ale nie będziemy tutaj przecież dyskutować na tematy czysto filozoficzne.

Generalnie to jest tak , ze jak masz cos w du**e, czyli ja mam wszystko a oni najczęściej duży kij to nie przejmujesz się pierdolami.

Choc nie powiem te różnice w poborze mocy, bo aż sprawdziłem jak to w użyciu wychodzi, zaskoczyły mnie bardzo.

No ale ja mam nowoczesna platformę, najlepsza na świecie, z najnowocześniejszym hybrydowym kawałkiem krzemu, który absolutnie nic nie daje bo system go nie potrafi wykorzystać, ale ja się z tym czuje za*******e dobrze :)

A najważniejsze ze nie spadłem do ligi małego Atari ;)

Mam już troche wiosen, przerobiłem już wojny 8bitowcow, potem piece kontra 16bit, w miedzy czasie piece kontra konsole, a na koniec Intel vs Amd  które toczy się już chyba ze dwadzieścia lat, zdaje się ze zaczęło się od Duronow bo wcześniej były tylko K6-2 i K6-3 na które dałem się nabrać.

To trzymanie się jednego właściwego obozu, jak kibole troche, jak zjeby religijne troche.

Po prostu mnie to troche bawi a troche straszy. 

 

Troche to tak jak widzisz po raz setny jedna pierdolnieta reklamę w ciągu miesiąca i już wiesz ze w zyciu nie kupisz tego produktu a już na pewno nie od tego producenta :)

Zastanów się nad karierą w polityce bo wodolejstwo wychodzi Ci perfekcyjnie :)

 

EOT z mojej strony i niech i dziewiątka służy dobrze.

Link to post
Share on other sites

 

 

Godzinę temu, HowToBF4 napisał:

Czyli takie coś będzie optymalne? 

Msi pro z790-A wifi (chyba że pod koniec miesiąca ta wersja max spadnie z ceny na ten śmieszy blackfriday) 

Lexar ares 6400 32gb

Artic II 420 

kc3000 2tb

i9 14900k 

 

Zasilacz już mam AX860 corsair tak samo obudowa, i od kolegi mogę kupić 4070Ti ale czekam na więcej info o tych wersjach super 

 

Memki dałbym szybsze 7600 z niskim CL, płytę ciut lepszą może tomahawk/edge . Ogólnie możesz próbować zapolować na coś może faktycznie na Black Friday.

 

 

Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, r1023 napisał:

Memki dałbym szybsze 7600 z niskim CL

A jak to w sumie jest z tymi pamięciami, intel niby obsługuje do 5600MHz a co dalej? Ten profil xmp jakoś to podnosi? 

 

A jest więcej zmian między tymi płytami MSI max i bez maxa poza tym wifi7 i szybszą obsługiwaną pamięcią ram? Bo teoretycznie to chyba ta max mi się do niczego nie przyda Internet i tak na kablu i tylko różnica ram z 7200 do 7800Mhz

Edytowane przez HowToBF4
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, joker5513 napisał:

EOT z mojej strony i niech i dziewiątka służy dobrze.

Miałem już pisać swoją ripostę ale jak mnie kolega zdiagnozował jako chłopca-AMDowca, gdzie ja w ciągu ostatniego półtora roku przerobiłem z 6 Inteli pod LGA1700 (12600K, 12700F, 12900ks, 13600kf, 12700k i kf) to mi się odechciało. 

 

A niby człowiek 

Godzinę temu, Etranger napisał:

Mam już troche wiosen, przerobiłem już wojny

I potrafi napisać co napisał. 

 

Chcesz 14900k to bierz, jak masz być na AMD nieszczęśliwy. 

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites
Teraz, Rebelmind napisał:

Miałem już pisać swoją ripostę ale jak mnie kolega zdiagnozował jako chłopca-AMDowca, gdzie ja w ciągu ostatniego półtora roku przerobiłem z 6 Inteli pod LGA1700 (12600K, 12700F, 12900ks, 13600kf, 12700k i kf) to mi się odechciało. 

Ja ostatni procek od AMD to miałem w 2010 roku  (Phenom II X4 :) ) a też jestem sekciarzem :)

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Rebelmind napisał:

Jak to szło? A, tak: (...) 14900k od 7800X3D gorszy nie będzie, za to przynajmniej droższy :D

 

W grach nie gorszy w aplikacjach to nie ma co porównywać bo jest dużo wydajniejszy. Jak ktoś szuka procka tylko do grania to 7800x3d jest ok ale jak ma się zamiar na nim coś renderować to raczej średnia polecajka.

Do tego ludzie często patrzą na pobór np w CB23 i potem mówią że w grach bierze tyle samo co już też nie jest do końca prawdą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...