Skocz do zawartości

Nowa mysz pod fingertip


Recommended Posts

§  Budżet: wolałbym do 400 zł... ale jak trzeba to...

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Asus Strix Claw (dark edition) 

§  Jaką masz obecnie podkładkę: jednolita materiałowa żelowa - jakiś noname sprzed 20 lat

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 2600 (2600 - 3000)

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ok. 8 cm

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): World Of Warships, FPS: Stalker (wszystkie), BF1942, KillingFloor, czasem strategie jak Starcraft, jakieś GTA IV... (raczej starsze tytuły)

§  Ile przycisków używasz w myszce: najczęściej 5 podstawowych, w grach dodatkowe jeżeli są (w asusie mam jeszcze jeden czyli 6 - tu nie liczę tych za rolką, bo ciężko je użyć w akcji)

§  Chwyt: Fingertip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka: 20cm oraz 21cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: awaria środkowego przycisku, o tym poniżej w opisie

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): o tym poniżej w opisie

Uwagi dodatkowe: nie używam zwiększenia precyzji, przyspieszania z Windowsa. Praca vs gry to ok. 60% / 40%.

 

Powracam z tematem po 3 latach. Miałem Asusa strix przez 4 lata. Szwankował przycisk środkowy pod rolką (dziadostwo TACTILE). Wymieniłem raz. Potem wymieniłem drugi raz, ale mając trzeci egzemplarz stwierdziłem że trzeba załatwić inną myszkę. Po poradach sprzed 3 lat zdecydowałem się na Roccat KONE OwlEye. Przypasowała dobrze, ale po miesiącu główny przycisk zaczął mieć problem z wieloklikiem. Na gwarancji wymieniono mi, ale na drugi model, w którym niestety... po 3 miesiącach siadło podświetlenie i mrugało cały czas. Oddałem na wymianę ponownie, ale jednocześnie przestali ją produkować i dostałem już tylko zwrot kasy. Więc siadłem do poprzedniego Asusa i z nim przeżyłem kolejne 3 lata, aż i w tym zaczął padać środkowy przycisk.

 

Dodatkowe założenia aby:

- przewodowa była z miękkim kablem w oplocie

- może być bezprzewodowa, byle nie odczuwać zwłoki przesyłania

- mieć porządny, długowieczny przycisk pod rolką

- nie miała wycięć w plastiku obudowy, gdzie będzie właził syf

- bardzo bym chciał, żeby miała konfigurację programem (na wzór jak w Asusie albo Roccat) oraz aby miała osobny przycisk do dpi, nawet w mało wygodnym miejscu przed rolką

- aby nie powodowała problemów i przeżyła wiele lat :)

 

Szukałem Roccatów nowych, ale tam robią albo bez przycisku na górze jakieś tańsze wersje, albo z dodatkowym shiftem na dole, a ja tam trzymam kciuk zawsze i nim pomagam sobie w sterowaniu myszą, opierając go na podkładce, aby bardziej precyzyjne ruchy mieć. A Roccaty to jakieś stany resztkowe na allegro mają i boję się, że znowu coś kupię, co nie będzie dostępne w razie problemów.

Już bym chciał Roccata Kain 120 albo wersję bezprzewodową 200 ale tam jakieś ostatnie sztuki są...

 

Co brać? Pomóżcie proszę :)

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.11.2023 o 13:41, chemik333 napisał:

Już bym chciał Roccata Kain 120 albo wersję bezprzewodową 200 ale tam jakieś ostatnie sztuki są...

To byłaby kontynuacja problemów, Roccat dalej ma felerne rolki.

 

Z propozycji:

 

PHYLINA S450

  • PMW3395, 53g, 2.4Ghz wireless, mikroprzełączniki Huano

Klon G-Wolves HTS+, bardzo fajnie współpracuje z mniejszą dłonią, świetny stosunek tego co oferuje, do ceny.

Pod rolką mikroprzełącznik Huano, a dodatkowo sam enkoder wygląda na model F-Switch, powinien być zatem trwały.

 

FANTECH ARIA XD7

  • PMW3395, 60g, 2.4Ghz wireless + Bluetooth, mikroprzełączniki Kailh GM 8.0

Nieco większy i usprawniony Orochi V2, przełącznik pod rolką - Huano.

Mysz przede wszystkim dla fanów kształtu jaja, e.g. G305, Orochi V2 czy nawet biurowych Logitechów (B100/M100).

Zamiennie, można brać Zaopin Z1 Pro.

 

Fingertip pozwala przebierać w myszkach, tutaj zalecić można tak wiele propozycji, że po prostu wymienię je ciągiem; G-Wolves HSK, VAXEE Zygen NP-01S Wireless, LAMZU Atlantis Mini, Xtrfy MZ1, Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Zowie EC3-C, Lamzu Thorn, Cooler Master MM712, Cooler Master MM720.

Jeżeli coś Cię zaciekawi - zapytaj, w każdym razie co byś nie wybrał, to złego wyboru nie ma (sprawdź tylko oprogramowanie, kilka z podanych są plug&play).

 

Niedługo powinna pojawić się na rynku Kone Pure Air, która zdaje się być po prostu Kone Pro Air Mini, czyli nie jest bezpośrednim kontynuatorem serii Kone Pure.

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.11.2023 o 23:59, Leminairre napisał:

Fingertip pozwala przebierać w myszkach, tutaj zalecić można tak wiele propozycji, że po prostu wymienię je ciągiem; G-Wolves HSK, VAXEE Zygen NP-01S Wireless, LAMZU Atlantis Mini, Xtrfy MZ1, Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Zowie EC3-C, Lamzu Thorn, Cooler Master MM712, Cooler Master MM720.

Jeżeli coś Cię zaciekawi - zapytaj, w każdym razie co byś nie wybrał, to złego wyboru nie ma (sprawdź tylko oprogramowanie, kilka z podanych są plug&play).

Podpinam się pod temat. Reklamowałem ostatnio mojego Roccta Kone Pro ze względu rolkę. Z propozycji jakie tu widzę zainteresował mnie myszki od Cooler master. Może nie modele wyżej wymienione. Dlatego mam pytanie o model MM730 a konkretnie o trwałość jego rolki, czy możesz powiedzieć coś w tym temacie 

Edytowane przez Timon
Link to post
Share on other sites
W dniu 9.11.2023 o 20:45, Timon napisał:

Podpinam się pod temat. Reklamowałem ostatnio mojego Roccta Kone Pro ze względu rolkę. Z propozycji jakie tu widzę zainteresował mnie myszki od Cooler master. Może nie modele wyżej wymienione. Dlatego mam pytanie o model MM730 a konkretnie o trwałość jego rolki, czy możesz powiedzieć coś w tym temacie 

Wersja przewodowa ma chyba enkoder optyczny LK, powinna być trwalsza od myszy z mechanicznym enkoderem.

Trwalsze są już tylko klasyczne, optyczne rolki które znajdziesz w Vaxee oraz Zowie.

 

Możesz wziąć Zowie EC3-C z x-komowego outletu - 229zł, co nie zmienia faktu, że w tych pieniądzach dostaniesz bezprzewodową mysz z topową specką - patrz post wyżej.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Leminairre napisał:

Wersja przewodowa ma chyba enkoder optyczny LK, powinna być trwalsza od myszy z mechanicznym enkoderem.

Trwalsze są już tylko klasyczne, optyczne rolki które znajdziesz w Vaxee oraz Zowie.

 

Możesz wziąć Zowie EC3-C z x-komowego outletu - 229zł, co nie zmienia faktu, że w tych pieniądzach dostaniesz bezprzewodową mysz z topową specką - patrz post wyżej.

Zowie EC wygląda fajnie. Szkoda że nie ma dedykowanej aplikacji, bo chciałbym zaprogramować jeden z bocznych przycisków jako wyciszanie. Chyba że da się to jakoś zrobić za pomocą aplikacji firm trzecich lub z poziomu WIN?  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...