Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna w cenie 200 zł. Gra warta świeczki?


Recommended Posts

6 godzin temu, wid3l3c napisał:

Jak ma wymienne switche i nie jest na "niebieskich", tudzież jakichkolwiek outemu - wówczas każda taka warta jest rozważenia. 

No właśnie praktycznie kazda klawiatura w tych pieniądzach jest na outemu. Znalazłem modele kruxa w cenach od 130-160 zł na brązowych otemu. Nie są wymienne, ale nie sadze, że chciałbym je wymieniać. Raczej zmienię cała klawiaturę. 
 

No tylko te przełączniki outemu. Oglądałem recenzje, to ludzie wypowiadają się, że jak na pierwsza klawiaturę mechaniczną, dadzą radę. A Ty co sądzisz?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, solo987 napisał:

A Ty co sądzisz?

Ja jestem wyznania "low profile do śmierci" nie trawie tych wielkich guzików i wysokich klawiatur. 

 

Mam redragona k621, kupiłem na promo za 140 zł. 

 

Przedtem kilka razy odwiedziłem Media Markt i próbowałem się przekonać do różnych klawiatur. 

 

Ta co mam ma wady.

Ma hot swap, kupiłem inne switche na "shopee" jak jeszcze w PL byli i kilka podmieniłem, bo oryginały czerwone - kilka zmieniłem

 

Dostrzeżesz je dopiero jak kupisz i trochę popracujesz. 

 

Skoro bardzo Ci zależy, musisz kupić i spróbować. Zawsze możesz zwrócić. 

 

Nie mówię tu o zboczeniach typu modding, przewaga x switchy nad y bo feeling jest minimalnie inny albo że sprężynkę słychać przy pisaniu. 

 

Chodzi o zwykłą trwałość. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 27.10.2023 o 16:18, wid3l3c napisał:

Ja jestem wyznania "low profile do śmierci" nie trawie tych wielkich guzików i wysokich klawiatur. 

 

Mam redragona k621, kupiłem na promo za 140 zł. 

 

Przedtem kilka razy odwiedziłem Media Markt i próbowałem się przekonać do różnych klawiatur. 

 

Ta co mam ma wady.

Ma hot swap, kupiłem inne switche na "shopee" jak jeszcze w PL byli i kilka podmieniłem, bo oryginały czerwone - kilka zmieniłem

 

Dostrzeżesz je dopiero jak kupisz i trochę popracujesz. 

 

Skoro bardzo Ci zależy, musisz kupić i spróbować. Zawsze możesz zwrócić. 

 

Nie mówię tu o zboczeniach typu modding, przewaga x switchy nad y bo feeling jest minimalnie inny albo że sprężynkę słychać przy pisaniu. 

 

Chodzi o zwykłą trwałość. 


A gaterony są lepsze? 
Znalazłem taka ofertę za 160 zł na brązowych gateronach 

Edytowane przez solo987
Link to post
Share on other sites

Z tych klawiatur to zawsze najlepiej czytać komentarze. 

Potem iść na Amazona i tez poczytać. 

 

Ja Ci nie powiem, bo to wymagałoby przy każdej chwilę posiedzieć by wyrobić sobie zdanie. 

 

Klawiatura w cenie "darmo", nie oszukujmy się :)

 

Np tutaj zwracają uwagę na krótki lewy shift. Jakieś tam "problemy" z dźwiękami klikania, ale to dotyczy każdej klawiatury która nie była zmodowana, czy to pianka, czy smarowanie switchy stabilizatorów - tego nie ma w serii. 

Zawsze gdzieś da się przyczepić, bo to budżet nie ten. 

 

Nad każda klawiaturą można poświęcić trochę czasu, kilka/naście godzin, by ją dopieścić i zmienić w stopniu znacznym, jak i pewnych kwestii jak np. soft, układ nie zmienisz. 

 

Rozważ np. klawiatury np. z outletu morele, taniej, mniejszy opór przed zwrotem bo już była wypakowana a tylko kwestia wysyłki.

 

Nie ma się też co bać klawiatur z OLX. 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/rk-royal-kludge-rk84-bezprzewodowa-klawiatura-mechaniczna-gamingowa-CID99-IDUf8fV.html

 

Może to być ciekawa opcja. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, wid3l3c napisał:

Np tutaj zwracają uwagę na krótki lewy shift. Jakieś tam "problemy" z dźwiękami klikania, ale to dotyczy każdej klawiatury która nie była zmodowana, czy to pianka, czy smarowanie switchy stabilizatorów - tego nie ma w serii. 

Zawsze gdzieś da się przyczepić, bo to budżet nie ten. 

 

Nad każda klawiaturą można poświęcić trochę czasu, kilka/naście godzin, by ją dopieścić i zmienić w stopniu znacznym, jak i pewnych kwestii jak np. soft, układ nie zmienisz. 

 

Wygłuszyć i przesmarować da się we własnym zakresie, prawda? 
Krotki lewy shift chyba mnie nie odstrasza. W dodatku zamawiając internetowo mam prawo do zwrotu produktu, a w wypadku awarii do reklamacji. Chyba skuszę się na tego modecoma ze względu na cenę i te przełączniki gaterona. 
Dam znać jak przyjdzie, podzielę się wrażeniami. 
Mam nadzieje, że odczuje przeskok między starą klawiaturą membranową. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, janek20 napisał:

wróciłem na membrane,mechanik jest przereklamowany

 

Dla mnie jedyna membrana to Sidewinder X6.... i chętnie bym kupił drugą nówkę jakby tylko mógł.

Niestety shift jak zaczął "popuszczać" po 11 latach.

 

Godzinę temu, wodego napisał:

Sparzyłem się na Logitech G613

 

Jak coś nie ma hot swapa - to się nie nadaje do niczego, to nie ma racji bytu. Oczywiście można się bawić w lutowanie switchy, tylko po co.

Kolejna sprawa, wszelkiej maści logitechy, razery, corsairy i inne to całe g...no  jest przepłacone, i to nie lekko.

 

Kupiłem co mam dopiero jak pojawiły się brązowe switche - czyli coś jak membranowy feeling.

 

Też nie jest idealna, potrafi zaciąć się i walić ostatnim znakiem ciągiem :D

Podświetlenie gaśnie po chyba 5 sekundach nieaktywności a aku trzyma kilka dni tylko.

Kilka switchy niebieskich co dokupiłem już zmieniłem bo zaczęły przycinać.

 

Jednakże podoba mi się bardzo pisanie na niej i przyzwyczaiłem się bardzo szybko.

Niebieskie kupiłem dla beki bo klikają zabawnie, a browny to jest w sumie to co być powinno. Chociaż dla upartego czuć, że przydałoby im się lubowanie.


 

Link to post
Share on other sites

Kurczę, nie stać mnie na klawiaturę, która ma te wszystkie bajery, o których piszecie. Nie jestem profesjonalistą, wiec nie potrzebuje profesjonalnego sprzętu. 
Gram na kompie Maks godzinkę, dwie dziennie i szukam czegoś do zwykłego rekreacyjnego użytku. 
 

Mam jeszcze pytanie czy da się przesmarować te switche jeśli nie da się ich wyjąć bez lutowania? 

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, solo987 napisał:

Mam jeszcze pytanie czy da się przesmarować te switche jeśli nie da się ich wyjąć bez lutowania? 

To jest dla zboczeńców :rotfl:

Nie zawracaj sobie tym głowy. 

 

Kup, podłącz i ciesz się z nowego nabytku ^^ a jak nie to zwróć i elo :P

 

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

GK50 kupiłem na Amazon za 60euro, nie narzekam, w recenzjach pisało ze jest głośna i to meczy, mnie to kreci.

Być może dla tego ze pierwsza klawiatura jaka miałem w zyciu do 486 była mechaniczna.

Maltretuje ja w Diablo i całej gamie różnych innych gier, na razie nie sprawia problemów oprócz nóżek które wymyślił jakiś Indyjski outsourcingowy pajac, wylatają od pierwszego miesiąca.

Klawiatura sama w sobie jest raczej  ciężka wiec kiedy ja popchniesz na biurku nóżki wylatają.

Brak mi w niej dedykowanych przycisków do głośności ale to rozwiązałem bindując dodatkowe klawisze na myszce.

Switche to jakiś wynalazek, wymyślony specjalnie po to żeby wyprodukować taniej i zarobić więcej, wiec pewnie nie nadają się do wymiany, nie wiem nie próbowałem.

Ale za te pieniądze nie bede się szczypał tylko w razie W kupie cos innego, na polce leży jeszcze w rezerwie GK30, przeskok jest bardzo odczuwalny jeśli chodzi komfort  użytkowania.

 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, wid3l3c napisał:

Oczywiście można się bawić w lutowanie switchy, tylko po co

Dokładnie: po co?

Lutowanie dla mnie nie jest problemem, bo lutuję często. Tylko jeśli już kilka przełączników ma doubleclick, to za jakiś czas będą następne i następne. Po prostu taki wynalazek Logitecha. Bez sensu robota i koszta.

 

Klawiaturę wystawiłem za darmo na portal ogłoszeniowy, przyszedł murzyn i pozbyłem się złomu, bo ze 2 lata w szafie leżała. Wyrzucić szkoda było, niech sobie ktoś skorzysta.

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.10.2023 o 19:24, solo987 napisał:

Cześć, chce wymienić klawiaturę na mechaniczną. Czy na rynku są dostępne jakieś w cenie Ok 200 zł? Nie zależy mi na bloku numerycznym. Jednak muszą być klawisze f1, f2, f3….

W tej cenie znajdzie się coś sensownego czy lepiej sobie odpuścić temat? 

 

Oczywiście.

Podlinkowany GK84 z OLX to świetna propozycja, akceptowalna jakość z fajną funkcjonalnością.

Z nówek, znalazłby się bardzo dobrze wykonany DreamKey TKL z outletu z najnowszą generacją przełączników Kailh - BOX, z mainstreamowych switchy, top.

Warunek? Musisz lubić klikające przełączniki, bo tylko takie widzę dostępne w budżecie ;)

 

17 godzin temu, wodego napisał:

Ja tak samo. Sparzyłem się na Logitech G613. Przełączniki miliony kliknięć, a po ponad dwóch latach "doubleclick" na różnych klawiszach. Bardzo wiele osób tak miało na tym modelu. Kupiłem membranę i jestem zadowolony.

"...na tym modelu" ;)
Romer-G stosowane w tej klawiaturze, nie mają wiele wspólnego z typowym mechanicznym przełącznikiem.

Relatywnie nowy switch powstały raczej z marketingowych pobudek. Projekt na pierwszym miejscu zakładał, że przełącznik ma przede wszystkim przepuszczać więcej światła, stąd światłowód umiejscowiony centralnie i fatalne rozwiązanie mocowania keycapsów.

Kto miał więcej oleju w głowie i/albo szczuplejszy budżet, wolał rebrandować sprawdzone rozwiązania i brał kopie designu Cherry.

Koniec końców przełącznik chyba przestali produkować (bo dla kogo) i Logitech poszedł po rozum do głowy zastępując go klonem MX produkcji Kailha.

Link to post
Share on other sites

Ja kiedyś na promocji kupiłem klawiaturę z epomaker.com i jestem zadowolony. W późniejszym czasie można zrobić lekkie mody typu foam mod, tape mod, przesmarować switche i staby itd.

Jednak to są propozycje klawiatur TKL czy 65%
https://epomaker.com/products/epomaker-skyloong-sk68

https://epomaker.com/products/epomaker-sk64

https://epomaker.com/products/epomaker-k870t?variant=31704053055561

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wodego napisał:

Dokładnie: po co?

Nie zrozumiales przekazu. 

 

Klawiatury mechaniczne powinny być dla ludzi którzy szukają czegoś więcej, którzy wiedzą czego chcą i starają się dostosować sprzed pod swoje preferencje a nie same kompromisy. 

 

Kupując klawe z niewymiennymi skazany jesteś na config producenta oraz brak customizacji. 

A nie o to w tym wszystkim chodzi. 

Jednakże też nie kupiłbym klawy za 500-1500 zł... 

 

To jest sprzęt jako ukłon w kierunku majsterkowiczy, tak jak temat zahaczył lekko @suszin

 

 

Potem zawód ludzi którzy kupili "defaulta" i się rozczarowali.

 

Zakup klawiatury mechanicznej po to żeby kupić byle co, jako zastępstwo membrany to głupota, często gęsto jest też wynikiem namowy przez internautów podyktowanym głupią modą. 

 

Jednakże hot swap to podstawa, ja nie kupiłbym klawy bez tego. 

Wolałbym już za 2 dychy membranę która będzie fajnie chodzić - bo i ten temat to nie do końca taka oczywistość :)

 

BTW, to nagle membrany się skończyły wraz z pojawieniem się mechanicznych przełączników?

No nie :)

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...