Skocz do zawartości

SLI wasze opinie i doświadczenia


Recommended Posts

Siemka

Zastanawiam się nad połączeniem 2 kart w SLI, i proszę te osoby które mają taką konfigurację o opisanie jak grafy się sprawują.

Na portalach jest sporo artykułów na ten temat,często wnioski z nich są dość rozbieżne.

Interesuje mnie szczególnie to czy w grach są mikro przycięcia i jak wygląda faktyczny wzrost wydajności.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy jakie karty chcesz łączyć i czy procesor posiada na tyle mocy obliczeniowej aby zapewnić odpowiednia ilość danych tak aby karty się nie nudziły co do wydajności to zależy od gry obecnie zdecydowana większość gier korzysta z sli lub cros fire efekty są naprawdę bardzo dobre dwie karty z nizszej półki cenowej np gtx 460 lub 2 radeony 6850 w cenie ok 1100 zł mają wydajność często wyższą niż pojedynczy gtx 580 za ok 1500-1700 zł co do micro przycięć raczej ten problem nie występuje jeśli już to w raptem w może 2 lub 3 starszych grach

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co byście zrobili na moim miejscu? w grudniu zmieniam sprzęt na P67, płytka Asusa obsługuje SLI, mam gtx 460 Talon Attack jestem z niej zadowolony, tyle że np w Gta 1Gb pamięci to za mało , pod względem kosztów pewnie lepiej dokupić 2 taką 460--tkę, z kolei wzrost wydajności przy 2 karcie nie jest tak bardzo imponujący.

Pozostaje jeszcze to że Talon Attack to limitowana seria i w sklepach już brak .

Link to post
Share on other sites

Artykuł 1 - test wydajności.

Artykuł 2 - wykres mikroprzycięć.

 

Artykuł sprzed 2 lat xDD.

 

Sam posiadam SLI z 2 GTX460 i jestem naprawdę zadowolony. U mnie jednak obudowa jest bardzo dobrze wentylowana dzięki czemu wzrost temperatury i głośności jest raczej niezauważalny. 2 karty bez dobrego wietrzenia potrafią być naprawdę głośnie (sprawdziłem przez wyłączenie wentylatorów w obudowie) a na pewno głośniejsze od niereferencyjnej 580. Nie masz się czego obawiać. Przy nowych grach raczej szybko powstają odpowiednie konfiguracje dla SLI (przy Wiedźminie2 był to dzień premiery) a do starych spokojnie wystarczy 1 460.

Edytowane przez QraJr
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mam to SLI jak wiecie z dwóch 570. Ja się zastanawiam co z tym microstuteringiem. Ja w ogóle nie mam czegoś takiego. Jedyny problem miałem z Falloutem 3 i New Vegas, ale tam było to samo na jednej karcie i na dwóch. Problem rozwiązałem i teraz cieszę się grą w okrągłych 60 klateczkach bez żadnych przycin.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Core 2 Duo i SLI to bardzo złe połączenie. E7300@ 4,25GHz i 2xGTS250 i FPS w większości gier spadł zamiast wzrosnąć. Tylko w 3DM Vantage był wzrost ~90-95%. Ale takiego połączenia to chyba nikt nie stosuje, przy SLI większość ma drogie płyty i procki 4jajowe ~4GHz wtedy przyrost jest odczuwalny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siemka

Zastanawiam się nad połączeniem 2 kart w SLI, i proszę te osoby które mają taką konfigurację o opisanie jak grafy się sprawują.

Na portalach jest sporo artykułów na ten temat,często wnioski z nich są dość rozbieżne.

Interesuje mnie szczególnie to czy w grach są mikro przycięcia i jak wygląda faktyczny wzrost wydajności.

Pozdrawiam

 

Witam.Polecam ten dość świeży test >>> http://maxforces.com/articles.php?article_id=57

 

Wydajność w SLI jest naprawdę imponująca i samo skalowanie wypada bardzo dobrze :]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ciężki temat :sciana: 2czy1????/ :pomocy:

 

Po pierwsze i najważniejsze: zastanów się jaki fps a konkretniej, próg płynności Cię interesuje.

Ja gram w każdą grę z włączonym vsync i mnie interesuje tylko i wyłącznie stałe 60 fps - tego nie da Ci jedna karta.

Potwory typu GTX 570 czy 580 są w stanie osiągnąć tą wartość w większości obecnych gier, jednak - nie we wszystkich i nawet najbardziej wypasiony GTX 580 dostanie lekkiej zadyszki np w Metro 2033 Crysisie 2 na DX11 czy nawet wyścigach nocnych w Shifcie 2.

Moje dwie karty dają mi taką moc, że są w stanie zaspokoić moje wymagania :)

 

z tym zasysaniem ciepłego powietrza z jednej grafy do drugiej nawet o tym nie pomyślałem.

 

 

Pomyśl pomyśl bo to duży problem. Musi być min 2 sloty odstępu.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No ja akurat nie używam PCIex1 ale faktycznie, byłby to problem. Gen trza mierzyć w płytę z jak największą ilością PCIe - wtedy można sobie żonglować kartami - tak jak np moja EVGA ma 4 sloty na grafiki.

Link to post
Share on other sites

No ale teraz nie ma co wsadzać do kompa zbytnio oprócz grafik, chyba, że ktoś musi mieć osobna kartę dźwiękową. Ja też mam płyte, na której jak bym zrobił sli np z drugim gtx580 to mam całą płyte zajętą i koniec. Mam integre dzwiękówkę, więc akurat mi to nie przeszkadza. Miałem chwilę sli z gtx460 i potwierdzam, spoko to działało.

Link to post
Share on other sites

Płytę już mam to właśnie P8P67 PRO i jeszcze moja dźwiękówka Xonar DX musi wejść, w obudowie 4 wentyle + okno więc przepływ powietrza jest optymalny.

Sam nie wiem, fakt że stałe 60 fps w najbardziej wymagających grach to kusząca propozycja.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mi się wydaje, że taka porządniejsza karta dźwiękowa też daje temperaturkę a dodatkowe wciskanie jej jeszcze między dwa GTXy byłoby zabójcze zarówno dla niej jak i dla nich.

PS. Jeste jeszcze jedna rzecz, którą można wcisnąć w PCIe - moje marzenie - REVO Drive :D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Marzenia dotyczące wymiany sprzętu na szybszy :wariat: też na to cierpię.

 

Na szczęście w moim przypadku, miażdżąca większość tych marzeń została dawno spełniona :P

W przypadku REVO źle się wyraziłem - to już nie marzenie - to raczej fanaberia :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...