Skocz do zawartości

Upgrade z i5 na i7 lub i9


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

Siemandero, 

krótkie pytanie:

 

Jest sens robić upgrade z obecnej i5  na i7 lub nawet i9 (np. 11900KF które jest tańsze od F). 

 

Platforma w sygnaturce, oczywiście mówimy tylko o generacji 11, bo nie mam zamiaru zmieniać całości. 

 

Jestem weekendowym graczem, gram tylko w 1080p. 

 

Czy zostawić i lepiej kupić lepsze GPU np. RX 6750 XT? 

 

Link to post
Share on other sites

Pytanie jeszcze czy grasz w gry które potrzebują milionów fpsów czy raczej AAA gdzie nawet w 1080p.

Ile hz ma ten monitor?

Ale jak to drugie czy mieszane typy gierek to raczej warto na początek zmienić GPU

Generalnie Cpu nie ma co kupować chyba za naprawdę jakiś tani się trafi bo ceny są odklejone od rzeczywistości

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie ma.

Upgrade na platformie Intela nigdy nie miał sensu, chyba że od początku zakładało się przesiadkę i brało bardzo budżetowy cep, np. i3.

Generacja którą masz, to też najgorsze procesory ostatnich kilku lat i poza i5 nie było w niej żadnych innych CPU wartych uwagi.

 

41 minut temu, CjFalcon napisał:

Czy zostawić i lepiej kupić lepsze GPU np. RX 6750 XT? 

Szukać na siłę wydatków też nie ma sensu - wystarcza Ci to co masz? Jak tak, to nie widzę powodu do zmiany.

Wymiana GPU będzie korzystna, jak w perspektywie czasu masz zamiar kupić monitor 1440P - CPU trochę odżyje, a i komfort z grania większy.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Pytanie jeszcze czy grasz w gry które potrzebują milionów fpsów czy raczej AAA gdzie nawet w 1080p.

Ile hz ma ten monitor?

Mam 165Hz Iiyamkę, gram tylko w jedną sieciówkę (APEX) ale rekreacyjnie, żadne pro-granie. Poza tym tylko single.

 

2 godziny temu, Leminairre napisał:

Szukać na siłę wydatków też nie ma sensu - wystarcza Ci to co masz? Jak tak, to nie widzę powodu do zmiany.

Wystarcza w zupełności, gry AAA śmigają na maksymalnych ustawieniach (oczywiście bez RT) pow. 60 fps. Po prostu urodziło mi się z tyłu głowy, że może zainwestować w jakiś mały upgrade, żeby wystarczyło na trochę czasu;
przed tym zestawem obecnym kilka lat leciałem na AM3 i FX 8320, więc i tak przeskok był spory.

 

W sumie rozwialiście moje wątpliwości, dzięki. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...