Skocz do zawartości

Pytanie o Ryzena 5700x


Recommended Posts

Siema. Znudziło mi się czekanie na Ryzena 5800x3d w promocji wiec zakupiłem Ryzena 5700x za 730 ziko. Wymieniłem ryska 3600 na ten właśnie procesor. Pomijając opłacalność to mam do was pytanie 
Ustawiłem PBO na manual i  +200 mhz i Curve Optimizer -15 all core(ustawiłem tak u kumpla miesiąc temu i śmiga do dzisiaj) Wszystko póki co śmiga, ale zauważyłem podczas obciążenia jednego rdzenia w CB23 Hwinfo64 pokazuje inne takty rdzenia niż menadżer urządzeń. To normalne ??

Ejh37wE.thumb.png.2a9a20af8ac0177c651e32d8264083bd.png

Link to post
Share on other sites

A jaki masz wynik w tym cb23? I to jest single core cb23? Bo wykorzystanie 11%.

Rozwiń te zegary rdzenia bo jak jeden rdzeń to wtedy jeden powinien do tych 4650 lub więcej boostowac.

 

Jak cb23 ale core to powinno być 100% wykorzystania CPU i zegary spadają wtedu zależy od chłodzenia, loterii krzemowej może być nawet mniej niż 4300

boost-clock-analysis.png

 

Dobra widze to test jednego rdzenia robisz rozwiń te zegary rdzenne i patrz. Widzę że maksimum jest 4850 i pewnie jeden z rdzeni trzyma te 4750-4850

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

To lepiej niż na stocku gdzie jest koło 1500, tzn że spoko zrobione uv+oc:)

 

Efektywne bierze pod uwagę usypianie rdzenie (czyli np zegar pracuje z 5000ghz ale co drugi cykl cpu nic nie robi(np czeka na jakiś zasob) to efektywny jest 2500:)

Jak puścisz all core cb23 to powinny być minimalnie mniejszy zegary efektywne bo ten program nie blokuje rdzeni praktycznie czyli

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja również się wtrącę trochę może przy okazji, ale bardziej pytanie do @wrobel_krk.

Próbowaliście Panowie OC z tematem pt "PROJECT HYDRA"... (niejako kontynuacja CTR)

 

https://www.purepc.pl/project-hydra-narzedzie-do-podkrecania-procesorow-amd-ryzen-opartych-na-architekturze-zen-3-oraz-zen-3

 

Jeśli tak to z jakimi efektami? konkretnie jak się to ma u Was vs PBO+CO?

 

Ma moim 5600 efekty są wielce zadowalające, na minus ofc dodatkowy proces + tray, ale za to możliwość łatwego żaglowania profilami. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...