Skocz do zawartości

X670 i 7800x3d i DDR5


Recommended Posts

2 godziny temu, mlekolak napisał:

Ale tutaj jest mowa o AIO, nie o custom loop, tutaj nie ma konserwacji, wymiany płynu, przeciekania. Mylisz pojęcia... AIO jest bezobsługowe.

Faktycznie, czytałem kiedyś o custom loopach bo strasznie mi się to podoba ale jest w ciul drogie no i znów - ktoś musiałby to zdobić za mnie. 

 

Chciałem kupić kiedyś AIO od Razera (Hanno Czy jakoś) bo mam cały "ekosystem" oparty na ich produktach (od klawiatury po wentylatory wewnątrz obudowy) ale ono jest chyba dość słabe... 

 

A czy Waszym zdaniem te 5 stopni różnicy jest warte warte wydania tych 500 zł na Arctic Freezer II 420mm RGB?

 

Ew. jakaś alternatywa (może coś z wyświetlaczem? Lubię bajery - chyba starość...) 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, mini21 napisał:

A czy Waszym zdaniem te 5 stopni różnicy jest warte warte wydania tych 500 zł na Arctic Freezer II 420mm RGB?

Mówimy cały czas o 7800x3d? Zauważyłem że Ryzeny 7000 grzeją się do pewnego momentu bardzo podobnie, nie zależnie od chłodzenia, tylko kwestia jaką max temperaturę osiągną przed throttlingiem.

 

Na AIO 360 te z X np 7700X dobija do 95*C, a na customie do 85*C. I to jest wyznacznikiem czy warto czy nie. Ten 7800x3d ma małe TDP więc jeżeli chłodzenie jest w stanie wyrobić do 90*C to nie warto dopłacać. Inną kwestią jest głośność, AIO 420 ma wentylatory 3x140mm, co naturalnie powoduje że będzie cichsze niż cokolwiek na 120mm. W obu przypadkach chodzi o powierzchnię chłodzącą, bo pojemność cieplna w obu przypadkach będzie bardzo podobna.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mini21 napisał:

Faktycznie, czytałem kiedyś o custom loopach bo strasznie mi się to podoba ale jest w ciul drogie no i znów - ktoś musiałby to zdobić za mnie. 

Full custom loop pod CPU only: pompa D5 +rez (combo) nowe, używany blok, używany rad, używane węże, złączki i nowy płyn składasz za około ~1000 PLN. Jak upolujesz wyprzedaż od Barrow na Aliex to jeszcze taniej.

 

Pisałem już przy premierze RTX 2080 Ti: różnica między najtańszym modelem z referencyjnym Pcb a Strix OC była większa niż kupno nowego bloku + reszty używanych części pod full GPU custom loop... 

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Rebelmind napisał:

Full custom loop pod CPU only: pompa D5 +rez (combo) nowe, używany blok, używany rad, używane węże, złączki i nowy płyn składasz za około ~1000 PLN. Jak upolujesz wyprzedaż od Barrow na Aliex to jeszcze taniej.

 

Pisałem już przy premierze RTX 2080 Ti: różnica między najtańszym modelem z referencyjnym Pcb a Strix OC była większa niż kupno nowego bloku + reszty używanych części pod full GPU custom loop... 

No tak - używane ;)

Musiałbym polować na części co zajęłoby miesiące, no i zostaje ten montaż.

Docinanie szklanych rurek, sprawdzanie szczelności - to nie dla mnie, ja jestem "atechniczny". 

 

Zostaje mi albo Aio z którego montażem też musiałbym zdać się na kogoś albo zostać przy DRP4. 

Nie wiem jaką "żywotność" ma DRP4 bo też już parę lat ma i nie wiadomo czy za jakiś czas nie zaczną wentyle padać... 

Z drugiej - mógłbym go sprzedać i dołożyć do AIO. 

 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, mini21 napisał:

Musiałbym polować na części co zajęłoby miesiące, no i zostaje ten montaż.

Docinanie szklanych rurek, sprawdzanie szczelności - to nie dla mnie, ja jestem "atechniczny". 

Pierwszy custom loop budujesz na miękkich wężach. Docinasz z metra nożyczkami. Trudność instalacji Aio tj ten sam poziom co DR4Pro... Co zaś się tyczy żywotności - Noctua NH-D14, która służyła mi przez ponad 8 lat, sprzedałem z małym zyskiem w pełni sprawną, także ten... 

 

Ja zaczynałem od takiego zestawu, tylko opartego o 240/30mm radiator. Wyrwany na stronie producenta w promocji za 550 PLN. 

 

Możesz polować na coś takiego - w zeszłym roku było na BF za 1200 PLN bodajże w morelkach 

 

https://shop.alphacool.com/en/shop/water-cooling-sets/internal-sets/11991-alphacool-core-storm-420mm-xt45-water-cooling-set

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...