Skocz do zawartości

X670 i 7800x3d i DDR5


Recommended Posts

51 minut temu, mini21 napisał:

Kurde... Powiem Ci że w tej suruacji nie wiem co robić. 

Bo jeśli jest tak jak piszesz to aż się boję tego montować. 

Porównywałeś wyniki z jakimiś testami? 

 

Przecież kolega pisze że jakieś jego GPU tweak powodowało słabą wydajność. Pozostałe wyniki w normie. Tylko pozazdrościć. Montuj spokojnie sprzęt :)

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, juz mam skompletowane wszystko poza DDR5 pod 7800x3d.

 

https://www.x-kom.pl/p/1184835-pamiec-ram-ddr5-lexar-32gb-2x16gb-6000mhz-cl30-ares-rgb.html

https://www.x-kom.pl/p/1072089-pamiec-ram-ddr5-kingston-fury-32gb-2x16gb-6000mhz-cl36-beast-black-expo-amd.html?gclid=Cj0KCQjw2v-gBhC1ARIsAOQdKY2AvMlZ8rkDw7HGieeCYkumDuY7KAF8Ax_MDmatT9kdjjfwKv4IVJcaAtSnEALw_wcB#Opinie

 

które wybrać ? dodatkowo zamówiłem nowe aio, moje obecne ( kraken x62) ma juz 5 lat więc postanowiłem zamówić nowe, Kraken Elite 280mm dobry wybór czy zmienić jeszcze zamówienie ? dzięki za uwagi ;)

Link to post
Share on other sites
Czemu 280 tylko? Jak się bawić to się bawić, Alphacool Aurora 420 i będzie mNiód... 
Jakoś podobają mi się nzxt, a jest promocja prawie w sklepie na wersję elite za 899zl, myślisz że będzie za słabe to aio? Który ram dobrać? Dzięki za informację!

Edit / buda zostaje tj. Define r6 nie mam powodu wymiany, bardzo dobra obudowa.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Rebelmind napisał:

no tak, chyba rzeczywiście trzeba zejść z tej ceny bo już trochę będzie to kosztować, przy ewentualnej zmianie chłodzenia na liquid freezer 420 lub aurore będzie możliwość zamontowania na topie mojej obudowy czy jednak zostaje front ? 

Link to post
Share on other sites

Wg strony producenta, bo Szwedom wierzę bardziej niż złodziejom z xcum (https://www.fractal-design.com/products/cases/define/define-r6/blackout/) to wejdzie Ci tylko na top:

 

Top radiator

Standard layout: 120/240/360 mm (max 35 mm motherboard component height); Open layout: 120/240/360 mm, 140/280/420 mm (max 35 mm motherboard component height)

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, joker5513 napisał:

A po co aż 420mm AiO do 7800X3d który w porywach 100W chapnie prądu??

1. Bo 2x140 w tej cenie to absurd

2. Nie widziałem jeszcze posta że ktoś ma za niską temperaturę na procesorze

3. Mimo że procesor bierze 100W to przez tą kretyńską decyzję o kompatybilności wstecznej z AM4 temperatury wciąż są wysokie, a skoro jest budżet i wejdzie do obudowy to moim zdaniem warto ;) 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, mini21 napisał:

Kurde... Powiem Ci że w tej suruacji nie wiem co robić. 

Bo jeśli jest tak jak piszesz to aż się boję tego montować. 

Porównywałeś wyniki z jakimiś testami? 

Panie procek dziala jakies oc jeszcze i bedzie. Na minus to tych rdzeni troche malo, jak dla mnie 13900k byl bardziej uniwersalny. no i zadzyszek nie mial w  windzie jak kilka operacji robilem.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, mlekolak napisał:

6000MHz CL30

 

Jaka obudowa? Fractal Define R6 zostaje? Kraken Elite 280mm jest przeceniony, skoro za pół ceny (i do tej obudowy) może wejść Liquid Freezer II 420.

Kurde, ja się boję jakoś tego Aio. 

Raz że sam tego nie założę a nie znam ogarniętego serwisu... 

Boję się trochę że Dark Rock Pro 4 nie da rady. 

Dziś widziałem test na moreletv gdzie porównywano wodę vs powietrze. 

Różnica 5 stopni - czy to dużo? 

56 minut temu, gustine napisał:

Jakoś podobają mi się nzxt, a jest promocja prawie w sklepie na wersję elite za 899zl, myślisz że będzie za słabe to aio? Który ram dobrać? Dzięki za informację!

Edit / buda zostaje tj. Define r6 nie mam powodu wymiany, bardzo dobra obudowa.
 

To była moja poprzednia buda.

Bardzo dobra bardzo cicha i zarazem gorąca jak piekarnik. 

Po zmianie na Meshify 2xl temp spadły mi prawie 10 stopni. 

21 minut temu, kampers napisał:

Panie procek dziala jakies oc jeszcze i bedzie. Na minus to tych rdzeni troche malo, jak dla mnie 13900k byl bardziej uniwersalny. no i zadzyszek nie mial w  windzie jak kilka operacji robilem.

Może trzeba było mi w Intela iść.. . 

Fakt, 50% drożej. 

Najgorsze że to wszystko wychodzi już po tym jak zamówiłem części i leżą, czekają... 

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, kampers napisał:

Panie procek dziala jakies oc jeszcze i bedzie. Na minus to tych rdzeni troche malo, jak dla mnie 13900k byl bardziej uniwersalny. no i zadzyszek nie mial w  windzie jak kilka operacji robilem.

Masz coś zwalone ze sterownikami najprawdopodobniej, u mnie na aktualnym AM5 i poprzednim AM4 bez problemu wszystko śmigało.

 

10 minut temu, mini21 napisał:

Kurde, ja się boję jakoś tego Aio. 

Raz że sam tego nie założę a nie znam ogarniętego serwisu... 

Boję się trochę że Dark Rock Pro 4 nie da rady. 

Ale co w tym jest skomplikowanego? Odkręcasz 4 śrubki, nakładasz pastę na procesor (ew zostawiasz tą która już jest na chłodzeniu fabrycznie), zgodnie z instrukcją dajesz dystanse na te śrubki i dokręcasz z wyczuciem. 

 

Sorry, ale bardzo głupia dyskusja się tworzy. Problemy z niczego.

Edytowane przez mlekolak
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, mini21 napisał:

Czego? 

Zalania, nie szczelności itp. 

Potem wymiana płynu, konserwacja... 

Bo już czytałem o takich sytuacjach gdy komuś coś przeciekało... 

 

 

moje aio dziala 5 rok bez awaryjnie i bez obsługowo ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...