Skocz do zawartości

Resety komputera podczas grania


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu komputer się resetuje, tylko wyłącznie podczas grania w takich grach jak CP2077 czy cs2. W Lolu czy GTA5 i w innych tytułach.  

 

Na OCCT pod pełnym obciążeniem np. Pod: Power wszystko śmiga bez zarzutu ( ss z OCCT), ale gdy zagrałem w CS2 to po 10 minutach zrobił mi się taki obraz (drugie zdjęcie. Sorrka za jakość) Bądź zrobi sie czarny ekran i reset. Sprawdzałem też w innych programach i wszystko pokazywało że jest ok. 

mój sprzęt.

CPU. R9 5900x (mini udervolting 0.05000)

GPU. msi geforce rtx 3060 gaming x 12gb gddr6 ( nic nie robione)

 

Plyta: Rog Strix B-550 - A Gaming

 

Ram. Kingston Fury 3200 mhz ( profil xmp1 3200)

1dysk ssd Adata 250 gb 

2 ssd m.2 Samsung 980 500 gb 

 

3 ssd m.2 Kingston 1T

 

chlodzenie procka Be Quiet Dark rock 3

zasilacz Be Quiet Pure Power 12 M 650W 80 gold plus (zasilacz nowy od dwóch tygodni przesiadka z 550W 

Tekst skopiowałem i nie mogę normalnie dodać zdjęcia więc dodam link tutaj z innego forum. 

https://www.forumpc.pl/topic/525153-komputer-resetuje-się-tylko-wyłącznie-podczas-grania/#comment-3119098

Z góry dzięki za propozycje. 

 

Link to post
Share on other sites
  • BlackCoffe zmienił tytuł na Resety komputera podczas grania

Wczoraj wgrałem starsze sterowniki i udało mi się pograć 1,5 godziny w Cyberpunka bez żadnego restartu, ale tak godzinę po skończeniu grania odpaliłem GTA 5 to po około 20 minutach zrobił się restart bez dziwnego obrazu ani bez BS. 

Ram jest w dwóch kościach, a w bankach jest 2 i 4 i już robiłem zworka i wyjęciem baterii reset biosu i było to samo. 

Edytowane przez kamolllo
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, wid3l3c napisał:

A zmniejsz traktowania gpu/mem na k. graficznej. 

Powiedzmy o 20%.

 

Jakies błędy w podglądzie zdarzeń w Windowsie? 

Jak na razie zresetowałem bios do ustawień fabrycznych. 

I tak grałem trochę bez profilu xmp i nie było restartów. Teraz włączyłem xmp 1 i testuje i od 30 minut szmiga na razie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...