Skocz do zawartości

Czy płyta główna posiada funkcję xmp?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

46 minut temu, mlekolak napisał:

Nie ma XMP bo to technologia Intela. Tak RAM będzie działał ale jest co najwyżej mocno średni. 

Kiedyś na tym forum pytałem o coś podobnego (screenshot).I  kolega tam mi powiedział że nie będzie problemu? Pytam bo jeszcze nie mogę odpalic tej płyty głównej,nie mam jeszcze procesora.A z tego co przed chwilą wyczytałem to podobno na każdej płycie jest xmp nawet na AMD.Screenshot_2023-10-07-17-40-40-482_com.android.chrome.thumb.jpg.413091c34368c46363a273cfb7862751.jpg

Screenshot_2023-10-07-17-46-52-273-edit_com.android.chrome.jpg

+ do tego mam jakieś zdjęcie z biosu i ktoś by mi powiedział co to jest AEMP? Screenshot 

Screenshot_2023-10-07-18-52-37-337_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Dave48d
Dopisanie
Link to post
Share on other sites

Bo to się nazywa expo, ze względu na to ze to xmp prawa ma Intel.

Wiec upychając te pamięci do płyty Intela uruchomisz xmp a do płyty pod Amd Expo.


DDR5 Performance Enhancement

Comprehensive memory tuning options are the cornerstone of PRIME motherboards. With the PRIME B650M-A, you can extract all of the potential out of your DDR5 modules, whether they're from an extreme-speed kit or an entry-level set that would otherwise be locked.

For entry-level modules without EXPO™ memory support, we’ve got you covered. Click here to learn more about AEMP. arrow.

For those who want to fly past stock DDR5 speeds, the PRIME B650M-A is primed and ready for enthusiast-grade kits courtesy of vast AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO™) support. Seasoned veterans can further tweak performance via the extensive array of settings in the UEFI.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Etranger napisał:

Bo to się nazywa expo, ze względu na to ze to xmp prawa ma Intel.

Wiec upychając te pamięci do płyty Intela uruchomisz xmp a do płyty pod Amd Expo.


Zwiększenie wydajności DDR5

Wszechstronne opcje dostrajania pamięci są podstawą płyt głównych PRIME. Dzięki płycie PRIME B650M-A możesz wydobyć cały potencjał z modułów DDR5, niezależnie od tego, czy pochodzą one z zestawu o ekstremalnej prędkości, czy z zestawu podstawowego, który w przeciwnym razie byłby zablokowany.

W przypadku modułów podstawowych bez obsługi pamięci EXPO™ mamy rozwiązanie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o AEMP. strzałka.

Dla tych, którzy chcą przekroczyć standardową prędkość DDR5, PRIME B650M-A jest przygotowany i gotowy na zestawy dla entuzjastów dzięki szerokiej obsłudze AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO™). Doświadczeni weterani mogą dalej zwiększać wydajność dzięki szerokiej gamie ustawień w UEFI.

Czyli nie da rady uruchomić na nich tego ramu tak? Czy dało by radę ale tylko z ustawieniami manualnymi? A nie czekaj nie odczytałem,tu jest napisane,,W przypadku modułów podstawowych bez obsługi pamięci EXPO™ mamy rozwiązanie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o AEMP" czyli uruchomie je tak?!

Edytowane przez Dave48d
Poprawka
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

płyta pewnie może załadować profil XMP kości (AMD wspiera to już trochę, więc wątpię aby tu był jakiś wyjątek), bo to tak naprawdę ledwo kilka parametrów jest, co równie dobrze ręcznie można wklepać. 
Czy będą stabilne to inna sprawa, bo XMP jest certyfikowane na intelu, który ma lepszy kontroler pamięci od AMD. 
6000mhz na AMD to już dość dużo, choć jeszcze powinno spokojnie działać. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Dave48d napisał:

Czyli nie da rady uruchomić na nich tego ramu tak? Czy dało by radę ale tylko z ustawieniami manualnymi? A nie czekaj nie odczytałem,tu jest napisane,,W przypadku modułów podstawowych bez obsługi pamięci EXPO™ mamy rozwiązanie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o AEMP" czyli uruchomie je tak?!

No uruchomisz, tylko w przypadkach bardzo dziwnych pamięci nie rusza.

Nie wiem z czym to się je (AEMP) bo siedze na Intelu i nie bardzo mam czasu żeby się tego uczyć.

Poszukaj w googlach, ale na chłopski rozum płyta która wybrałeś ma jakiś sposób który pozwala na wyciagnięcie z tych pamięci tyle ile przewiduje XMP i z duża doza ufności mogę powiedzieć ze pewnie będzie to przynajmniej na jakimś poziomie zautomatyzowane.

Ale jak pisałem nie znam się i nie chce mi się tego uczyć.

Mój ostatni procesor Amd to był Athlon 1200 którego miałem przez piec minut, dosłownie piec minut, składałem wtedy pieca, mój brat przywiózł mi go do mnie, kosztował majątek, ja go zamontowałem i odpaliłem sprzęt żeby sprawdzić czy zgłosi się bios, i...... cos strzeliło bo z podniecenia nie zamontowałem radiatora.

Potem już były tylko Intele.

Dodam tylko ze wqrw miałem taki ze w ruch poszedł młotek i przez kilka miesięcy dekoracja mojego mieszkania była przybita do ściany płyta główna do tego Athlona z nim samym i wbity w nia młotek, co przypominało troche  logo Tom's Hardware z tamtych czasów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...