Skocz do zawartości

Kilkusekundowe ścinki, dropy fps, kiepski framerate


Recommended Posts

Siema, borykam sie z dziwnymi problemami tak jak w tytule.

Dla przykładu jakiś czas temu w Fortnite zaczęły się pojawiać zacięcia obrazu na dobre kilka sekund co totalnie uniemożliwia gre.

Wiedźmin 2 duże spadki płynności i fps 
W grach ogólnie zauważam przycięcia oraz brak płynności obrazu nawet przy wysokiej ilości Klatek.

Windows 11 Custom
r7 5700x 

rx6800

be quiet system power 10/750w

lexar 32gb 3600

2 godziny temu, GrabkieN0810 napisał:

Siema, borykam sie z dziwnymi problemami tak jak w tytule.

Dla przykładu jakiś czas temu w Fortnite zaczęły się pojawiać randomowo zacięcia obrazu na dobre kilka sekund co totalnie uniemożliwia gre.

Wiedźmin 2 duże spadki płynności i fps 
W grach ogólnie zauważam przycięcia oraz brak płynności obrazu nawet przy wysokiej ilości Klatek.

Windows 11 Custom
r7 5700x 

rx6800

be quiet system power 10/750w

lexar 32gb 3600

Głównie chodzi o fortnite bo nigdy wcześniej nic takiego się nie działo i nie wiem co jest tego winą. Temperatury ok, sterowniki najnowsze

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, BlackCoffe napisał:

@Lord_Krecitsqa mam nadzieję, że masz kopie danych z tego dysku bo jest w kiepskiej kondycji, ma sporo realokowanych sektorów, dodatkowo jest niezerowa wartość przy C4 i 01.

Ale to fotka z internetu dla kolegi randomowa żeby wiedział gdzie popatrzeć.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, GrabkieN0810 napisał:

Windows zainstalowany poprzez program NTLite, zmieniając poszczególne ustawienia aby system był lżejszy

To zrób instalację Windowsa defaultowo, bez takich wynalazków bo później są problemy.

Możliwe że brakuje jakiegoś składnika systemu i stąd ścinki.

Nie ma sensu szukać winowajcy w sprzęcie jak problem po stronie softu.

U mnie przykładowo po instalacji kompletu Framework system zwalnia i wszystko nagle działa wolniej.

Więc tego nie dotykam nawet.

 

Zrób czystą instalkę, poinstaluj prawilnie wszystkie sterowniki, ściągnij grę i wtedy zobaczysz.

Takie odchudzanie Windows było dobre w czasach dysków 128gb.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Puszczasz taki test i szukasz anomaliuf.

W tle u mnie leci w oknie 3dmark odpalony(custom w oknie), ale to może być i włączona gra.

Ważne by odwzorować naturalne warunki gdy pojawiają się problemy.

 

Alternatywnie odpalasz furmark w oknie i RÓWNOCZEŚNIE jakiegoś P95 albo OCCT na SMALL FFTs i zarzynasz kompa na wszystkie strony.
Może też być gra w oknie, ale to trzeba zobaczyć czy gra po zdjęciu z niej focusa nie przechodzi w jakieś tryby low FPS co by popsuło odczyty.
 

Patrzysz co się dzieje i analizujesz, pauzujesz sobie wykresy w MSI Afterburnej i oglądasz czy jakichś limitów nie łapie.

Furmark to może być i małe okienko 400x300 (ale on potrafi łapać power limity trochę oszukańczo)

obraz.thumb.png.4baf37e712c6840c5141af84af353763.png

 

Do tego nvidia inspector i podgląd na P-states:

obraz.png.3db74efd2fde1895b0f2b1c4b4a612f6.png

Oczywiście wykluczamy tutaj sytuacje że jakiś soft odpala się w tle i zaczyna orać GPU/CPU.

Dotego jakiś process explorer by się przydał i pogląd na GPU/CPU usage wykresy pod konkretne procesy - ale jak proces znika to i logi znikają.

D tego potrzebny by był bardziej zaawansowany log - do tego perfmon z odpalonym logowaniem do CSV a potem szczegółowa analiza logów.

Pisałem o tym gdzieś tu na forum.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wid3l3c napisał:

Puszczasz taki test i szukasz anomaliuf.

W tle u mnie leci w oknie 3dmark odpalony(custom w oknie), ale to może być i włączona gra.

Ważne by odwzorować naturalne warunki gdy pojawiają się problemy.

 

Alternatywnie odpalasz furmark w oknie i RÓWNOCZEŚNIE jakiegoś P95 albo OCCT na SMALL FFTs i zarzynasz kompa na wszystkie strony.
Może też być gra w oknie, ale to trzeba zobaczyć czy gra po zdjęciu z niej focusa nie przechodzi w jakieś tryby low FPS co by popsuło odczyty.
 

Patrzysz co się dzieje i analizujesz, pauzujesz sobie wykresy w MSI Afterburnej i oglądasz czy jakichś limitów nie łapie.

Furmark to może być i małe okienko 400x300 (ale on potrafi łapać power limity trochę oszukańczo)

obraz.thumb.png.4baf37e712c6840c5141af84af353763.png

 

Do tego nvidia inspector i podgląd na P-states:

obraz.png.3db74efd2fde1895b0f2b1c4b4a612f6.png

Oczywiście wykluczamy tutaj sytuacje że jakiś soft odpala się w tle i zaczyna orać GPU/CPU.

Dotego jakiś process explorer by się przydał i pogląd na GPU/CPU usage wykresy pod konkretne procesy - ale jak proces znika to i logi znikają.

D tego potrzebny by był bardziej zaawansowany log - do tego perfmon z odpalonym logowaniem do CSV a potem szczegółowa analiza logów.

Pisałem o tym gdzieś tu na forum.

A więc tak jak na załączonym ss. Z wykresów nic nie byłem w stanie odczytać tak samo jak z hwinfo, więc zrobiłem screena przed zakończeniem testów, może tobie sie przyda
Włączone Furmark oraz OCCT
 

Bez tytułu.png

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Zainstaluj normalnie Windows 11 bez żadnych szajsów.

Będzie OK.

Czysty w11, bez zmian. ;// W fortnite freezy kilkusekundowe tak jak wcześniej. ---> https://we.tl/t-JBhJo1aI0R, Tak jakby momentalnie procesor zrzucał taktowanie ? ;[
Wiedźmin 2 na rozdzielczości 1440p ultra spadki do nawet 50fps, choć to stara gra więc tutaj może tak być chyba

40 minut temu, janek20 napisał:

Tylko co taki test pokaże? Będzie niskie GPU load w grach gdzie mało fps albo tam gdzie dropy to poleci GPU load.i tyle.radeony mają problem ze stanami oszczędzania energii i narzutem w części gier dx11. 

Radeon czy nie, ale zestaw za konkretną już kwote powinien hulać, a w moim przypadku jak narazie brak komfortu z grania.

Edytowane przez GrabkieN0810
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...