Skocz do zawartości

DDR4 - niski zapis


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam od niedawna procesor R5  3600 i dokupiłem ram 2x8GB 3600 mhz (razem 32 GB). Pamięci są ustawione na 3466 Mhz cl17. W testach aida, occt, user benchmark ram ma niski zapis - 27 GB/s.

 

test ram:

 

odczyt: 48 GB/s zapis: 27 GB/s

 

Co trzeba zrobić żeby był wyższy transfer zapisu?

 

Wymienione :

 

Proc: AMD r5 3600 stock

Ram: 2x8 GB 3600, razem 4x8 GB 3600@3466 Mhz 

Mobo: asrock x370

Zasilacz: Cool Master 550W

Link to post
Share on other sites

Mam Ryzena 5600 i też osiąga "kupiaste" wyniki w prędkościach zapisów, jednakże raczej zgodne z tym co reszta społeczeństwa.

Przeglądałem stronę z wynikami na forum techpowerup, równie beznadziejne - 3600XT, 3700x, 5600x i 5800x osiąga, a np. 3900x po 50 000+, Intele to nawet bez porównania.

 

A jakaś kupa pokroju 1600 czy 3200G równo odczyt i zapis po prawie ~50k MB/s

 

Wyjmij 2 kości, odpal profil XMP i zrób test.

Mnie tam się nie chce nic grzebać :)

Najlepiej to nic nie testować, nic nie porównywać, chociaż głowa spokojna, tak jak w punkt napisał wrobel_krk - póki FPSy się zgadzają, to nie ma co sobie psuć humoru.

 

Równie dobrze mógłbym się zastanawiać dlaczego chłop w teście 3Dmarka firestrike na wolniejszych pamięciach, na niżej taktowanym procesorze robi lepsze wyniki niż ja :hahaha: tylko po co :co:

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/30666235/fs/30714452#

Edytowane przez wid3l3c
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Taki będzie zapis i tak jest i tak działają ryzeny że zapis to połowa odczytu i tyle, poza tym fps się będą zgadzać itd, nie ma się co przejmować i zagłębiać:)

 

Cytat

It has to do with a topology of the CPU - connections between the I/O die and a single vs dual ryzen CCD. The single die (5600 - 5800) parts will always have half the write of the dual (5900/5950) die

 

99% zadań z CPU z życia codziennego polega na szybkim dostępie nie zapisie do ramu:)

 

Edytowane przez wrobel_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...