Skocz do zawartości

Która z tych kart będzie lepsza do tego zestawu?


Recommended Posts

2 godziny temu, Artok napisał:

Xkom nie robi problemów w przypadku zwrotu outletów. W większości to są pełnowartościowe karty, które po prostu ktoś wcześniej wsadził do komputera. Stąd niższa cena. 

Ale już takie morele to potrafi pchać szrot bez jakiejkolwiek kontroli jakości o czym przekonałem się ostatnio, a zwrot środków zlecili ostatniego możliwego dnia roboczego...

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, pendzel_3 napisał:

a zwrot środków zlecili ostatniego możliwego dnia roboczego...

Co ciekawe - w morelach mam zaliczone jakieś 50 zwrotów, nie pamiętam by trzymali pieniądze dłużej niż jeden tydzień. 


Policzyłem specjalnie dla @janek20 - łącznie 59 zwrotów w Morelach. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Ja wiem, że tj PRAWIE jak za darmo, ale słowo-klucz ma tu znaczenie. Abo na Morellki Maks musi mieć efekt skali czyli jeśli tego nie znieśli to NADAL im się musi opłacać. Szczególnie, gdy ludzie mają nie-moralne opory typu "nie no, otworzyłem pudło to musi już zostać" 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Widocznie 50zł rocznie u niego == darmowe

Ile kosztuje przeciętnie wysłanie paczki ze zwrotem do sklepu? 15 złotych? No to wystarczy zrobić 4 zwroty w ciągu roku i już się zwróciło. 

 

Nie wspomnę, że dodatkowo dochodzi darmowa dostawa od 40 zł na cały asortyment. 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak tj w PL, bo dawno nie kupowałem nic na siebie ale na dalekiej Północy większość produktów od pewnej kwoty ma przesyłkę (i zwrot) wliczone w cenę. Robiąc zwrot nic nie płacę. 

 

Jednocześnie, za niektóre produkty, np typu "wanna" sytuacja jest odwrotna, o czym boleśnie się przekonałem kiedy moja soon-ex-waifu zamawiając swoją wymarzoną wanienkę do świeżo wyremontowanej łazienki nie ogarnęła problemu węższych drzwi... 

 

W tym momencie feminizm umarł, a ona siedziała w tej rozpakowanej wannie w korytarzu i ryczała jak dziecko, bo zwrot wanny to 1/3 jej ceny :D W związku z tym "nieogarniający mąż" załatwił dwóch fachowców, którym robota zajęła godzinę (wraz z rozebraniem świeżo zabitej ościeżnicy) za połowę kwoty zwrotu. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.09.2023 o 09:28, Rebelmind napisał:

Do 2500 PLN dostaniesz tylko nowego RTX 4060 Ti 16GB - tragiczna relacja cena do wydajności. 

 

Najbliższy cenowo, sensowny zakup - i do tego względnie przyzwoita konstrukcja - to RTX 4070 za 2899,-

 

https://www.krsystem.pl/gigabyte_rtx_4070_windforce_oc_12gb_dlss_3_gvn4070wf3oc12gd-item-70779.html

Po długich bojach ze sobą na 99% zdecyduje się na tą kartę. Choć myślałem jeszcze nad tą: PALIT GeForce RTX 4070 Dual 12GB DLSS 3. Obecnie mam właśnie z Palita i jestem mega zadowolony z tej karty ze względu na ciszę. Kiedy robię coś na pulpicie to jej nie słychać. Pod obciążeniem jest trochę głośna ale mi ten hałas nie przeszkadza. No i w swoim czasie radziła sobie z każdą grą. Wyłożyła się dopiero na tym nowym Battlefielde. Na upartego można by było grać dalej ale granie na najnyższych detalach to nie granie :).

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.09.2023 o 09:28, Rebelmind napisał:

Do 2500 PLN dostaniesz tylko nowego RTX 4060 Ti 16GB - tragiczna relacja cena do wydajności. 

 

Najbliższy cenowo, sensowny zakup - i do tego względnie przyzwoita konstrukcja - to RTX 4070 za 2899,-

 

https://www.krsystem.pl/gigabyte_rtx_4070_windforce_oc_12gb_dlss_3_gvn4070wf3oc12gd-item-70779.html

Po wielu bojach kupiłem tą kartę co podałeś tylko z innej strony. Mam nadzieje że dobrze zrobiłem. Okaże się w piątek jak przyjdzie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie jestem fanem tego konkretnego producenta, bo pokazał on że jego karty na 3 wentyle potrafią być głośniejsze i cieplejsze niż karty konkurencji na wentyle dwa (co samo w sobie jest już wybitna patologią inżynierską), ale przy 4070 i tak są to nadal przyzwoite parametry pracy. Imho będziesz pan zadowolony - pisz jak przyjdzie jakie wrażenia. 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Nie jestem fanem tego konkretnego producenta, bo pokazał on że jego karty na 3 wentyle potrafią być głośniejsze i cieplejsze niż karty konkurencji na wentyle dwa (co samo w sobie jest już wybitna patologią inżynierską), ale przy 4070 i tak są to nadal przyzwoite parametry pracy. Imho będziesz pan zadowolony - pisz jak przyjdzie jakie wrażenia. 

 

5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Właśnie Dual / Dual OC tj klasa sama w sobie - on jest bardziej cichy niż większość konstrukcji na 3 wentyle nawet ze średniej półki. Nie dziwię się, że jest droższy. 

Czytałem opinie na różnych stronach i forach to właśnie chwalą że jest cichy. Szczególnie nie słychać tej karty podczas pracy na pulpicie co mi bardzo zależało na tym. Ponoć wentylatory się wyłączają jak jest niska temperatura. W sumie od początku się przyglądałem tej karcie ale szkoda mi było dawać tyle kasy za to. No ale że to ma być moja ostatnia inwestycja w komputer (choć może się jeszcze pokuszę kiedyś o większy monitor) to raz się żyje.

Link to post
Share on other sites

Byłem przekonany że karta mi przyjdzie w piątek, a wczoraj dostałem info że w czwartek. Kartę zamówiłem na Morele. Oni tam przy wysyłce mają opcje że wcześniej albo później. Nie przeszkadzało mi to że później więc wybrałem tańszą opcje. Co ciekawe i tak właśnie wysłali wcześniej.

 

Przetestowałem sobie na szybko kilka gierek i przeskok wydajnościowy jest jak na razie niesamowity. Tutaj od razu napiszę że gram na monitorze Full HD 75hz przez co nie jestem w stanie wykorzystać całej mocy. A i jeszcze mam włączoną synchronizacje pionową praktycznie w każdej grze. Dodam jeszcze że większość tytułów jest nie najnowszej generacji. Na początek poszła gra Marvel’s Avengers. Przy poprzedniej grafice ledwo karta graficzna dawała radę tej grze choć nawet jak wszystko ustawiłem na minimum. Jedynie rozdzielczość na FUll HD.

Na tej nowej grze wszystko na wysokich, rozdzielczość full HD i karta nawet się nie spociła. Z tego co widzę to karta przy tej grze jest wykorzystywana w około 40%. W GTA V też wszystko na full i też daje radę bez problemu. Euro Truck Simulator 2 podobnie.

 

Sam karta jest mniej więcej takiej samej wielkość jak moja poprzednia choć ma 3 wentylatory. One są po prostu mniejsze. Ale jest nieco wyższa. Wentylatory gdy pracuje na pulpicie to się wyłączają i komputer jest praktycznie bezgłośny. Muszę przyłożyć ucho do komputera żeby coś usłyszeć. Podczas obciążenia jest praktycznie tak samo słyszalna jak poprzednia.

 

20231005_165935.thumb.jpg.087c7740840815b5f7e949d5d6719ae2.jpg

Edytowane przez sabaru
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, janek20 napisał:

Akurat 80 Gigabyte sa gicio, problem jest ze 100tkami gigabyta bo są miękkie i wpadają w rezonans od pewnego RPM. Tutaj 200 Wat więc i tak o 70 mniej niż ma edycji ampere. W miarę cicho,w miarę chłodno w pełnym depnieciu 

Przetestowałem sobie jeszcze takie gry jak Horizon Zero Dawn, No Man's Sky, Assassin's Creed Unity i z tego co zauważyłem głośność wentylatorów zależy od tego ile dana gra pobiera zasobów karty. Im więcej tym karta jest głośniejsza. Taki No Man's Sky z rozdzielczością FUll HD i wszystko co tylko się dało ustawiłem na ultra. Użycie karty w tym przypadku było na poziomie około 40% to karta była dość cicha.

 

Druga sprawa to że ja w ogóle gier nie poznaje. W każdej grze mogę ustawić wszystko na ultra i wrażenia z grania są całkiem inne. Przy tamtej grafice to tylko przy niektórych grach mogłem dać na średnie, a i to nie zawsze i wydawały mi się fajne. Ale tu nawet nie ma co porównywać. Chyba zacznę jeszcze raz wszystkie od nowa przechodzić bo to jak prawie mieć nowe gry. Do tego prawie w żadnej grze nie widuje przycinek. Jedynie przy doczytywaniu się zdarzy ale to naprawdę bardzo bardzo rzadko co jeszcze bardziej oko cieszy. Tutaj dodam że tylko w dwóch grach zdarzyły się przycinki.

 

Jutro poleci jeszcze Wiesiek i kilka innych gier.

Edytowane przez sabaru
Link to post
Share on other sites
50 minut temu, janek20 napisał:

Jakich?

Assassin's Creed Unity, ale to naprawdę sporadycznie. Bardzo rzadko i odnoszę wrażenie że to win dysku jest bo przycinki zdarzają się w momencie doczytywania. Jakby nie miał włączonego programu do mierzenia FPS to bym nawet nie zauważył że takie coś się dzieje. No i No Man's Sky. Chociaż tutaj to już wydaje się że wina samej gry. Jak np. wylatuje statkiem z planety to na ułamek sekundy spadną FPS. Pytałem raz gościa jak prowadził strim z tej gry to on mówił że testował na różnych kartach tą grę i też to samo miał.

Edytowane przez sabaru
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, sabaru napisał:

No i No Man's Sky. Chociaż tutaj to już wydaje się że wina samej gry. Jak np. wylatuje statkiem z planety to na ułamek sekundy spadną FPS.

No właśnie tu bym dyskutował czy to nie dyskj.

U mnie call of duty WW2 na hdd  z powodów dysku chrupie bo tam co kilka minut wchodzi film a na szybkim ssd nie ale to jedyna taka gra którą mam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...