Skocz do zawartości

Brak reakcji komputera na przycisk zasilania.


Recommended Posts

CPU: i5 4690k 

Mobo: Msi Z97-G43 

Grafika: GTX 970

PSU: Cooler Master MWE 650 Gold

 

Witam. 2 lata temu wymieniałem w tym zestawie zasilacz, ponieważ ten poprzedni uległ awarii. Po wymianie, okazało się że umierające PSU zostawiło małą niespodziankę w postaci uszkodzonego slotu na ram. Po przełożeniu kości komputer działał prawidłowo aż do wczoraj. Uruchomiłem komputer, zapaliła się dioda Power i po chwili wszystko zgasło. Od tej pory komputer nie reaguje na włącznik. Rozkręciłem obudowę i posprawdzałem złącza. Wszytko niby ok. Zasilacz wydaje się sprawny, podaje zasilanie na płytę i na kartę graficzną (świecie się dioda od dodatkowego zasilania). Komputer był sporadycznie uruchamiany tylko w weekendy i raczej nie forsowany jakimiś wymagającymi grami. Może płyta główna już wyzionęła ducha? Albo może znowu zasilacz padł, tylko od czego?

Ehhhhh, pomóżcie dobrzy ludzie uporać się z tym problemem.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Z testu który mi poleciłeś wynika że to zasilacz. Tylko pytanie dlaczego? Ma dopiero niecałe dwa lata. Nie znam się, ale może to przez to że komputer był w tygodniu wyłączany i włączany z listwy i chodził tylko w weekendy. Taki mam nawyk aby po wyjściu do pracy wyłączać cały sprzęt elektroniczny (oprócz tego co potrzebuje stałego dopływu energii). 

Link to post
Share on other sites

Mogła Ci się trafić słabsza sztuka, może miał wadę fabryczną. Masz go jeszcze na gwarancji? Jeżeli tak to wyślij go producentowi. Mam jeszcze takie pytanie, jaki miałeś poprzedni zasilacz? I jaką masz instalację elektryczną, starą? W ciągu dwóch lat dwa zasilacze padły to dosyć dziwne.

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale paragon razem z pudełkiem został wyżucony, więc nici z oddania na gwarancję. Instalacja elektryczna w domu raczej do najmłodszych nie należy. Spróbuję w weekend załatwić jakiś zasilacz do testów. Podłączę samą płytę i zobaczę czy zadziała. Być może żeczywiście te moje ciągłe odłączanie listwy mogło spowodować przepięcia. 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak: jak pech, to pech. Zasilacz był kupowany bezpośrednio w sklepie Komputronika za gotówkę. Jakoś rok temu miałem w planach wymianę komputera na nowszy, tak więc nie przywiązywałem większej wagi do trzymania opakowania jak i paragonu. Ale, plany swoje, życie swoje. Ehhhh. No cóż, jak na razie czekam do weekendu na zasilacz ze starego komputera. Podłącze do samej płyty i zobaczymy czy ruszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...