Skocz do zawartości

Wybór obudowy i prostego custom loopa


Recommended Posts

Hej,

Z racji, że ostatni raz z czym podobnym do custom loopa miałem do czynienia X lat temu z prockiem Core 2 Quad Q6600 na czymś podobnym do pompy D5, wężach z sieciówki i blokach Kyńka (kto pamięta ten wie ;) ) chciałem podpytać czy mój tok rozumowania i wybory są ok.

 

Zestaw będzie na platformie AM5 bez X więc nie potrzeba nie wiadomo czego. Uciąłem sobie pogawędkę z kolegą @wrobel_krk na temat obudowy Silent Base 802, ponieważ aktualnie mam 500DX i powiem szczerze że jest ok na chwilę obecną ale wiadomo, nic tam nie zmieszczę.

Wybór jest w okolicach 900zł:

Silent Base 802

Fractal Meshify 2XL

Lian Li O11 Dynamic XL

Fractal Design Torrent TG

Prośba o osoby które posiadają te obudowy o jakieś uwagi jeśli chodzi o rozmieszczenie chłodnic/wentylatorów i jakości wykonania.

 

Do brzegu. 

Myślałem o czymś pokroju EK Water Blocks EK-Quantum Power² Kit P360, nie koniecznie jako zestaw, ale wybór komponentów. Na pewno chciałbym chłodnicę 420 od 60mm grubości, bez sztywnych węży. Fajnie jakby była opcja po czasie podpiąć na przykład drugą, mniejszą chłodnicę i blok na GPU.

 

Jestem w tym noobem więc każda opinia cenna, PC chodzi praktycznie cały dzień i stoi w kącie więc nie ma dużego przepływu powietrza. Ma być cicho i chłodno.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Z tych puszek co podałeś najsensowniejsze pod custom loopa są meshify i 011. Torrent jest ciekawy, ale pod AC, pod lc ma spore ograniczenia. Według mnie cała seria silentbase od bequieta pod lc z nastawieniem na jak najniższe temperatury średnio się nadaje 

 

Co do zestawu ekwb, blok cpu ma najgorszy zestaw montażowy jaki można sobie wymyśleć, do tego śruby które się urywają przy dokręcaniu. Przy okazji jego wydajność jest średnia. Reszta ujdzie, chodź w tej cenie da rade złożyć coś wydajnieszego

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, PatrykT napisał:

blok cpu ma najgorszy zestaw montażowy jaki można sobie wymyśleć

Blok niby ok, gdzieś Derbauer porównywał i polecał. Nie mam, nie używałem, więc dzięki za tipa.

 

Czyli załóżmy, że chciałbym Meshify 2 (mid tower), on zmieści 420 chłodnicę na górze (np Alphacool NexXxoS UT60) + Alphacool Eisbecher Aurora D5 + blok Alphacool Core 1 (albo Velocity²) to miałoby to sens, jeżeli w przyszłości chciałbym dorzucić blok na GPU?

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Widzę że nikt się nie kwapi do pomocy więc...

 

Zamówiłem:

XSPC D5 Photon 170

Acrylic Top for Laing D5 V2

Alphacool NexXxoS UT60 360

Do tego:

 

4x złączka Barrow 90*

4xzłączka  Barrow 45*

10x złączka Barrow 10/16

1x BarrowCH G1/4 Digital OLED Display Flow And Temperature Sensor

1x Zawór do spuszczania cieczy

 

Zostało do kupienia:

Obudowa, raczej postawię na Fractal Meshify 2XL, z racji że chcę tam wrzucić jeszcze jedną taką chłodnicę albo nawet 420, a po analizie dostępnych opcji do ok 1000zł ta wydaje się być najlepsza. Dodatkowo ma filling port na górze który wygląda kozacko :D

6x wentylator (push-pull)

węże - nie wiem które, opinii jest tyle ile ludzi. Grunt żeby był przezroczysty. Jakieś propozycje?

Chłodziwo - EK-CryoFuel Clear? 1L chyba wystarczy?

blok na CPU na razie jestem za Velocity², chyba że faktycznie nie warto i coś używanego fajnego się znajdzie - tutaj liczę na sugestie na AM4/AM5.

 

Liczę na jakieś sensowne sugestie. Wolę się uczyć na czyichś błędach niż swoich :D

Link to post
Share on other sites

Z photonem będziesz potrzebował sporo cierpliwości przy napełnianiu i odpowietrzaniu układu.

 

Plyn jesli ma być przeźroczysty to tylko i wyłącznie dp ultra.

 

Blok na proca to szukaj heatkiller IV PRO

 

ten czujnik temperatury i przepływu cieczy barrowa jest słaby, bardzo często i gęsto pada  

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, PatrykT napisał:

Z photonem będziesz potrzebował sporo cierpliwości przy napełnianiu i odpowietrzaniu układu.

Dlaczego? Jakieś uwagi?

 

15 minut temu, PatrykT napisał:

ten czujnik temperatury i przepływu cieczy barrowa jest słaby, bardzo często i gęsto pada 

Ale jest tani, alternatywy nie znalazłem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...