Skocz do zawartości

Komp do gier z niepełną wydajnością.


Recommended Posts

Witam. Posiadam dosyć świeżo zakupiony zestaw składany niecałe dwa miesiące temu na morele.net. Postanowiłem założyć temat aby poradzić się w paru sprawach.
 

Przechodząc do sedna.  ~1~ Mam wrażenie że wydajność w niektórych grach na mojej konfiguracji jest dosyć ograniczona, co wg mnie nie powinno mieć miejsca. .(tj. dropy fps, brak płynności tudzież skoki obrazu mimo wystarczającej ilości klatek) Co czyni brak komfortowej gry.

 

~2~ Temperatura Procesora podczas korzystania z internetu potrafi nagle i chwilowo skoczyć z 35^ do 60^ co jest dziwne . Podczas gry bez zarzutu karta oraz procek bardzo chłodno.

~3~ Chciałbym sie dowiedzieć na ile mogę sobie pozwolić jeśli chodzi o zbicie opóźnień, mojego Ramu Oraz podkręcenie karty graficznej nie wzmagając zbytnio hałasu 

 

monitor iiyama gb3467wqsu-b5 

Ryzen 7 5700x z coolerem arctica 34 esports duo / rx6800 bez x 

Mobo^msiB550-A Pro 

Lexar 32GB (2x16GB) 3600Mhz CL18 XMP on

System postawiony na customowym w11Home iso

 

Bios chipset grafika aktualne

Gry uruchamiane są na rozdzielczości 1440p z uruchomionym RSR, Anti-lag, Vsync oraz blokadzie klatek.

Cytat

 

 

Untitled.png

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, janek20 napisał:

Radeon to i możesz nie być miejscami zadowolony z FPS

Eeeeee ale że co?

 

35 minut temu, kuba.grabowskiIcloud napisał:

~1~ Mam wrażenie że wydajność w niektórych grach na mojej konfiguracji jest dosyć ograniczona, co wg mnie nie powinno mieć miejsca. .(tj. dropy fps, brak płynności tudzież skoki obrazu mimo wystarczającej ilości klatek) Co czyni brak komfortowej gry.

A możesz "wrażenie" oprzeć o wykres frametime z Afterburnera?

 

36 minut temu, kuba.grabowskiIcloud napisał:

~2~ Temperatura Procesora podczas korzystania z internetu potrafi nagle i chwilowo skoczyć z 35^ do 60^ co jest dziwne . Podczas gry bez zarzutu karta oraz procek bardzo chłodno.

To jest normalne, zależy jaki czujnik obserwujesz.

 

38 minut temu, kuba.grabowskiIcloud napisał:

~3~ Chciałbym sie dowiedzieć na ile mogę sobie pozwolić jeśli chodzi o zbicie opóźnień, mojego Ramu Oraz podkręcenie karty graficznej nie wzmagając zbytnio hałasu 

Na razie nic nie podkręcaj jeżeli nie jesteś pewien. Możesz spróbować nastawy proponowane przez MSI, jest to w którejś zakładce w BIOS (Try it albo jakoś podobnie) ale nie schodź z timingami na razie. Sprawdź co w tym momencie jest nie tak, bo jak zaczniesz ręcznie grzebać to będzie tylko gorzej. Rozumiem, że wszystkie drivery poinstalowane?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, mlekolak napisał:

A możesz "wrażenie" oprzeć o wykres frametime z Afterburnera?

 

1 godzinę temu, janek20 napisał:

Radeon to i możesz nie być miejscami zadowolony z FPS. Do pomiaru czy mieścisz się w normie użyj 3dmarka. Duall chanell ram prawidłowo osadzony ?

https://we.tl/t-ohKnyCEUWm 3d mark wraz z wykresem. mam nadzieje ze o to chodzilo

 

Tutaj po 1wszym teścieto1.thumb.png.45b933c9782e22955668f20210e2c23b.pngto2.thumb.png.fcd504a1206b73f2fbf26ba0257d579d.png

Godzinę temu, mlekolak napisał:

Rozumiem, że wszystkie drivery poinstalowane?

Zgadza sie.

1 godzinę temu, janek20 napisał:

Duall chanell ram prawidłowo osadzony ?

Tak sądze. 2 i 4 slocik

Tutaj jeszcze kawałek z motorfesta. 

https://we.tl/t-FGnqAeo13y

Edytowane przez kuba.grabowskiIcloud
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Szczerze to cienki ten komp. Zbudowany z niezbyt dobrych podzespołów. Tempy na pulpicie po dobrym rozgrzaniu podbiją na sekundę do tych 58C nawet na większości AIO wodnych :P A Ty masz powietrze więc nie ma co się dziwić. Ważny jest też przewiew w obubowie. Podkręcanie karty i graficznej i ramów (szczególnie na tej płycie) sobie odpuść.

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

@Joymaxx Bredzisz, 5700x + rx6800 bardzo dobry zestaw do 1440p:) może nie do Ulktera

 

5700x tak ma, że skaczą temperatury czy na Aio czy na powietrznym po prostu taka budowa cpu,

Ramy można ja najbardziej na msi podkręcać na b550 maja bardzo dobre biosy

 

Nie wiem jaki masz ten win 11, ale z tego co wiem ostatnio były problemy z aktualizacja:

 

Jaki model rx6800, niektóre maja potencjał OC?

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...