Skocz do zawartości

Umowa kupna sprzedaży GPU


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Adames,

Recommended Posts

Witam, kupiłem używaną kartę graficzną RTX 3060ti, przegrzewa mi się ciągle, chcąc ją oddać na gwarancję potrzebuję umowy o kupna-sprzedaży lub zaświadczenia. Jak taka umowa ma wyglądać? Co na niej musi się znajdować, jakie dane, żeby przyjęli mi GPU na gwarancję? Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Potwierdzeniem zawarcia umowy kupna-sprzedaży jest rachunek z kasy fiskalnej lub faktura vat. Tak to jest, jeżeli kupiłeś nowy towar od przedsiębiorcy (np w sklepie). 

 

Jeżeli kupiłeś kartę od osoby fizycznej (osoba nieprowadząca działalności gospodarczej) np na olx, wtedy takowa umowa jest zawierana najczęściej bez potwierdzenia w postaci paragonu lub faktury. Nawet można zawrzeć słownie umowę i niesie ona wszystkie tego konsekwencje. Jeżeli jednak chcesz skorzystać z gwarancji producenta, to najlepiej poprosić sprzedającego o dokument zakupu i przedstawić go producentowi. Sprzedający będący osobą fizyczną nie ma jednak obowiązku przekazywania Tobie jakichkolwiek dokumentów związanych z Twoim zakupem. 

 

Żeby przyjęli Ci kartę na gwarancję to dowód zawarcia umowy K-S musi zawierać:
- Dane sprzedającego (nazwa, adres, nip / regon)

- Datę transakcji 

- Przedmiot transakcji 

- Cenę przedmiotu

 

Może to jednak nie jest problem karty graficznej? Co to znaczy, że się przegrzewa? Jaką masz obudowę? Może rozwiązanie Twojego problemu będzie prostsze i szybsze (a na dodatek skuteczniejsze) niż wysłanie karty na gwarancję. 

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Adames napisał:

Może to jednak nie jest problem karty graficznej? Co to znaczy, że się przegrzewa? Jaką masz obudowę? Może rozwiązanie Twojego problemu będzie prostsze i szybsze (a na dodatek skuteczniejsze) niż wysłanie karty na gwarancję. 

Podłączyłem gtx 1660, przy tych samych grach, z tymi samymi opcjami temperatury max 70 stopni. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...