Skocz do zawartości

Zawieszanie się nowego komputera po kilku lub kilkunastu minutach gry. POMOCY


Recommended Posts

Cześć, kilka dni temu żłożyłem nowy komputer, lecz mam problem, po kilku lub kilkunastu minutach gry wyłącza się dzwięk, zaraz po tym gra się zawiesza, przez jakiś czas mogę jeszczę poprzez alt+tab spojrzeć na aplikacje działające w tle np. discord itd ale mija kolejna chwila i wszystko zwiesza się całkowicie, wtedy pomaga tylko reset. Komputer na pulpicie działa normalnie, nic sie nie zacina itd. Wszystkie sterowniki są aktualne, włączyłem xmp, zaktualizowałem bios oraz windowsa, przeprowadziłem test programem memtest86 który nie pokazał żadnych błędów, zrobiłem test GPU programem OCCT obciążajac w 100% CPU i GPU który też nic nie wykazał, temperatury gpu max 82 stopnie. 
Specyfikacja:

Płyta główna: MSI B550-A PRO

Procesor: AMD Ryzen 7 5700x

RAM: Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Renegade Black

Dysk: Lexar 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM710

Zasilacz: Cooler Master MWE GOLD-V2 750W 80 Plus Gold

GPU: AMD Radeon RX6800XT 16GB Phantom gaming

 
Proszę o pomoc, nie wiem już co mam robić

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Jak ci nie działa. Kombinuj. Ogólnie ma końcu też przyjrzyj się Radeonów choć objawy raczej wskazują na ram lub i cpu. Do GPU użyj jakiegoś Marku co nie siedzi na cpu ale nie wypala tak mocno

 Np Halley benchmark,3dmark stress albo firestrike ,timer spy

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, janek20 napisał:

Jak ci nie działa. Kombinuj. Ogólnie ma końcu też przyjrzyj się Radeonów choć objawy raczej wskazują na ram lub i cpu. Do GPU użyj jakiegoś Marku co nie siedzi na cpu ale nie wypala tak mocno

 Np Halley benchmark,3dmark stress albo firestrike ,timer spy

Robiłem już w valley benchmark, tez git

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wygląda na błąd w którymś oprogramowaniu lub sterownikach z powodu błędu zapycha się bufor i system przestaje reagować.

-Zaczął bym na czystym Windowsie bez żadnych sterowników innych niż te co są domyślne w Microsoft i z jego własnych aktualizacji. (Zwykłe odinstalowanie sterowników innych może nie wystarczyć)

- Nie szukał bym przyczyn w pamięciach, obserwuj temperatury CPU, GPU, chpsetu płyty głównej przed zawieszeniem. Jeśli coś grzebałeś przy napięciach w biosie to przywróć do fabrycznych ustawień.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 1.09.2023 o 19:15, janek20 napisał:

Jak ci nie działa.

A nie da się tego "jak ci" naprawić?

 

Ogólnie ma końcu - ja "końcu" bym nie polecał. Mało znana marka.

 

przyjrzyj się Radeonów - ale któremu z Radeonów? Bo jest w tej rodzinie kilku braci.

 

Do GPU użyj jakiegoś Marku - acha... ale Marku jest zajęty. Robi fuchę i nie ma czasu.

 

nie wypala tak mocno - właśnie Marku mocno wypala. Do samego końca, aż palce zarzynają się przypalać, wtedy rzuca na ziemię.

 

 

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...