Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze dysku, który będzie współpracował z płytą MSI B450 A PRO MAX oraz procesorem Ryzen 5600 przez co interfejs to PCI-E 3.0.

Myślę, że najrozsądniejszym wyborem będzie obecnie dysk 2TB. Kwota jaką mogę przeznaczyć na dysk to ok. 500zł

Zależy mi w sumie najbardziej na niezawodności. Robię kopie danych jednakże nie lubię co chwila instalować na nowo windowsa i wszystkich programów.
Obecnie w fajnej cenie jest Adata Legend 800 ponoć wersja 2tb jako jedyna ma pamięci tlc, jednakże brak info o kontrolerze itd. TBW ponoć 1200TB ale gwara tylko 3 lata.

Z innych dysków znalazłem

- WD BLUE SN570- tutaj również 1200TBW jednakże gwarancja już normalnie 5 lat

- Samsung 970 EVO PLUS- najbardziej skłaniam się właśnie ku niemu- mam w laptopie Samsunga 128GB i śmiga już 8 lat. Czytałem jednak o problemach z firmware ale myślę, że ten problem został już poprawiony w obecnych rewizjach dysków.

- Transcend 220S w sumie znalazłem ten dysk tutaj na forum w innym temacie. 4400TBW robi wrażenie pytanie czy to tylko marketing czy faktycznie dobre kości.

- Patriot VP4300 Lite całkiem nowy na rynku TBW 1600TB kontroler i kości pamięci takie same jak w Lexar NM710.

- Adata Gammix S70 Blade/Legend 960- tutaj już chyba flagowe modele Adaty

- WD Black SN770

- Crucial P5 Plus

- Kingston KC3000

Osobiście przez pryzmat ceny przyciąga mnie Legend 800 jednakże mam już jeden dysk Adaty (Su650 240gb) który padł po tygodniu jednak został wymieniony i działa już 2 lata.
Który dysk waszym zdaniem będzie odpowiedni do tego zestawu ?

Czy moja płyta jest w stanie obsłużyć każdy z wymienionych dysków ?

Czy faktycznie Adata jest awaryjna a Samsung czy WD mają najmniejszy procent awarii dysków ?

 

Link to post
Share on other sites

 

32 minuty temu, _Kondi_ napisał:

- Transcend 220S w sumie znalazłem ten dysk tutaj na forum w innym temacie. 4400TBW robi wrażenie pytanie czy to tylko marketing czy faktycznie dobre kości.

 

z daleka od tego modelu, jak coś to 230s, u mnie połowa wszystkich 220S padła...  
 

35 minut temu, _Kondi_ napisał:

Osobiście przez pryzmat ceny przyciąga mnie Legend 800

https://www.reddit.com/r/hardware/comments/123w803/adata_legend_800_uses_qlc_memory_instead_of_tlc/?rdt=60618 
NOPE

Można bezpiecznie w KC3000 2TB iść, za 519zł na amazonie, a zdarzają się promocje po 499zł, topowy SSD PCIE 4.0, pod PCIe 3.0 będzie bardzo chłodny, oraz wiemy co jest w środku E18 + DDR4 + 176l TLC microna. 

Crucial P5 Plus ma gorszy kontroler od KC3000 i bardziej się grzeje. 

WD Black SN770 wydajność ok w lepszej wersji, ale są różne wersje NAND, więc loteria czy się trafi tą na dobrych kościach, do tego dramless 

Adata Gammix S70 Blade - gorszy kontroler od KC3000, nie wyciąga pełnego potępiał kości, przez wolniejsze kanały, do tego widziałem raporty o użyciu 128l TLC YMLC, ale nie powiem czy to dotyczyło S70, czy S70 blade. 

Patriot VP4300 Lite  to Maxio MAP1602 i nie wiemy jakie kości, pewnie YMLC, więc nie. 

Samsung 970 EVO PLUS - są dwie wersje sprzętowe, można pomyśleć, ale zależy od ceny (dość mocno się grzeje jak na PCIE 3.0)


WD BLUE SN570 - różne kości, od kilku lat ładują gorsze wydajnościowo kości (niż to co było na premierze i benchmarkach), więc się nie opłaca. kontroler też słaby dramless. 

Link to post
Share on other sites

No popatrz, nawet nie wiedziałem, że zaczęli ładować gorsze kostki do  WD BLUE SN570, Szkoda bo WD są energooszczędne i jednostronne.

Wypada z najtańszych rozsądnych (tak jak nm620  bo oprócz loterii podzespołów weszli w qlc) czyli ważne info.

 

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, ostatecznie udało mi się zakupić Kingston'a KC3000

Niepokoi mnie jednak parametr "Number of Error Information Log Entries", który powiększa się o 1 przy każdym uruchomieniu. 

Czy ktoś może wie o co tam chodzi ?

Sprawdzając smarty innych użytkowników również widziałem, że ten parametr jest jakby ruchomy, może dysk sobie tam jakieś informacje zapisuje...

kc3000.png

Edytowane przez _Kondi_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...