Skocz do zawartości

[MULTI] RAGE - seria


Recommended Posts

No wiec gra chodzi świetnie przy fullhd i maksymalnym wygładzaniu mam stale 60 klatek i nie ma żadnych spadków płynności :D

Sterowniki oczywiscie te nowe 11.10 pod rage jak i bf3. Jeśli zaś chodzi o doczytywanie to nie jest źle bo trzeba się naprawdę szybko obracać aby było to widoczne :)

Edytowane przez wrobellito
Link to post
Share on other sites

config poprawiający grafikę

Należy utworzyć nowy plik rageconfig.cfg, wkleić do niego zawartość spoilera i wrzucić do folderu rage/base

Radzę też przejrzeć config i pozmieniać niektóre rzeczy (ilość pamięci vram, proporcje ekranu anty aliasing i inne rzeczy)

 

//Ultra Spec Config by Eszi & Paula.exe
//Is this PC gaming? Nope, Chuck Testa
//Do NOT try to edit cvars you're not sure about - it might blow //up your pc etc.
seta com_allowconsole "1" //Enables in-game console (~)
seta m_smooth "0" //Controls mouse smoothing 0 - disabled 1 - enabled
seta com_videoRam "1536" //Set this to the amount of video ram you have in MB
seta com_maxfps "60" //limits the framerate, can be changed to any value you want
seta image_anisotropy "16" //Anisotropic filtering You can set it to 2, 4, 8 or 16
seta image_usecompression 0
seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"
seta image_blend "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"
seta image_preload "1" //Use preload images when ever possible
seta image_lodbias "-2" //LoD settings You can use any value from -2 to 2 (LOWEST means best quality)
seta image_ignoreHighQuality "0" //Sets up for using HQ gfx
seta image_ignoreLowQuality "1" //ignores the low textures
seta image_useCache "1" //Enabled Cache to allow the textures to load properly without popping
seta image_cacheMegs "1024" //Cache size in Megabytes
seta image_cacheMinK "10" //Cache minimum size in kilobytes
seta r_aspectRatio "1"  // 0=4:3, 1=16:9, 2=16:10, 3=5:4 TFT, -1 custom
seta r_fullscreen "1"
//seta r_customAspectRatioV "9"
//seta r_customAspectRatioH "16"
seta r_swapInterval 1 //VSYNC 1 enabled, 0 diabled
seta r_useHighQualityPostProcess "1" //Force High Quality post proccessing
seta r_shadowsHighQuality "1" //Fore High Quality shadows
seta r_displayRefresh "0" //keep it so the engine doesn't double render a frame
seta r_renderer "best" //highest rendering options
seta r_multiSamples "32" //Anti Aliasing You can set it to 32, 16, 8, 4 or 2
seta r_useHBAO "1" //Ambient occulsion
seta r_useRenderThread "1" // 0 Disable or 1 Enable threaded rendering useful for newer cards to increase performance.
seta r_visDistMult "1"
seta r_useMotionBlur "1" //use blur
seta r_skipBump "0"
seta r_skipSpecular "0"
seta r_skipNewAmbient "0"
seta r_shadows "1" //disable or enable shadows (not yet tested)
seta r_cgFragmentProfile "best"
seta r_cgVertexProfile "best"
seta r_useHardwareTextures "1"
seta vt_lodBias "-2" //LoD settings
//below is cache settings And advanced GFX settings
seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 "8192"
seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly "8192"
seta vt_pageimagesizeunique "8192"
seta vt_pageimagesizevmtr "8192"
seta vt_maxPPF "32" //CPU stuff. if you have 8core cpu set to 64, 32 for 6core, 16 for quad and 8 for dual
seta vt_cudabudget 10 //Remove this line if your graphics card is older than 5xx series or you're using an AMD card
seta vt_preload "1"
seta vt_cudaRLE "1" //Another nVidia only feature If you're using an AMD card remove this line too
seta vt_useCudaTranscode "1" //Yup 3rd nV only setting If AMD then remove
//Begin Advanced GFX Filtering and Sharper Images. Comment these 3 lines out if you are having issues or don't like the way it looks.
//seta vt_filter "GL_NEAREST, GL_NEAREST_MIPMAP_LINEAR"
seta vt_envf "GL_TEXTURE_ENV, GL_TEXTURE_ENV_MODE, GL_MODULATE"
seta vt_blend "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"
//End of Advanced GFX Filtering
seta vt_useCache "1"
seta vt_cacheMegs "1024"
seta vt_cacheMinK "10"
seta vt_ignoreHighQuality "0"
seta vt_ignoreLowQuality "1"
//Begin HD Settings
seta vt_qualityhdplossless "1"
seta vt_qualityhdppower "1"
seta vt_qualityhdpspecular "1"
seta vt_qualityhdpnormal "0"
seta vt_qualityhdpdiffuse "1"
seta vt_qualitydctpower "100"
seta vt_qualitydctspecular "100"
seta vt_qualitydctnormal "100"
seta vt_qualitydctchroma "100"
seta vt_qualitydctluma "100"
seta vt_maxlockedpages "2048"
//HD Image settings
seta image_qualityhdplossless "1"
seta image_qualityhdppower "1"
seta image_qualityhdpspecular "1"
seta image_qualityhdpnormal "0"
seta image_qualityhdpdiffuse "1"
seta image_qualitydctpower "100"
seta image_qualitydctspecular "100"
seta image_qualitydctnormal "100"
seta image_qualitydctchroma "100"
seta image_qualitydctluma "100"
seta image_maxlockedpages "1024"
//End HD Settings
seta vt_maxaniso 4 //Set this to 0 if your having lots screen tarring issues and do NOT set this higher then 4 otherwise it will corrupt the Mega-Textures

 

Link to post
Share on other sites

Jakaś lipa z tą grą. Testowałem już na sterach 11.6, 11.8, 11.9, 11.9 For RAGE, 11.10 For RAGE i zawsze po pierwszym filmiku gdy już zaczyna się gra w kapsule, to mam 0-1 Kl/s. Testowałem również na Windows 8 i jest to samo. Czy ma ktoś taki sam problem, czy tylko u mnie ?.

Edytowane przez HD5830
Link to post
Share on other sites

@Eszii

 

Twój config powodował u mnie zwiechy przy przechodzeniu między lokacjami. Co ciekawe ten stworzony przy pomocy tej stronki działa ok:

http://donotargue.com/cfg-makers/rage/

 

Twoja porada odnośnie aniso jest troche przedwczesna - najpierw bym sprawdził czy wyższe filtrowanie nie jest ustawione na stałe/wymuszone w sterowniku karty graficznej. Jeśli nie jest to porada jak najbardziej ok, chociaż można po prostu sprawdzić niższe wartości.

 

Tak czy inaczej gra to bez wątpienia fail roku. To jak potraktowano rynek PC to po prostu komedia. Najgorsze dla mnie jest to, że aby 'poprawić' jakość grafiki w grze trzeba się bawić w ręczne wpisywanie komend czy tworzenie śmiesznych plików. Bajer w tym, że po pierwsze nie zawsze i nie wszędzie widać tego efekty przez co często człowiek się zastanawia czy to wklepujemy w konsole/plik cokolwiek daje czy absolutnie nie działa. Brak normalnych opcji sprawia też, że nie do końca wiadomo jak w rzeczywistości grafika w tej grze wygląda. Czy te rozmazane gluty na ekranie są tam dlatego, że gra jest po prostu brzydka czy dlatego, że gdzieś nie wklepałem jakiejś komendy z odpowiednią wartością. Żal du**ę ściska. Jeśli obok siebie stoją dwa obiekty i jeden ma względnie wyraźną teksturę a drugi wygląda jak z Quake 2 to już sam nie wiem co myśleć. Tak czy inaczej RAGE nawet z pseudo-tweakami nie wygląda jak na screenach promocyjnych.

 

Coś mam wrażenie że jedyną grą na IdTech 5 poza Rage będzie tylko Doom 4 czy co tak Id teraz robi. Miała być przełomowa technologia a wyszło gó**o, którego nikt nie będzie używać nawet za dopłatą.

Link to post
Share on other sites

Dwa zrzuty ekranu z updatowanej wersji.

 

Wg najlepiej wyglądający FPS na rynku. W końcu produkt bez zbędnych wodotrysków, i męczących oczy rozmyć.

 

http://img23.imageshack.us/img23/2599/rage2011100913211803.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/946/rage2011100913185540.jpg

Link to post
Share on other sites
:hahaha: :hahaha: :hahaha: dobre

 

Dwa zrzuty ekranu z updatowanej wersji. Wg najlepiej wyglądający FPS na rynku. W końcu produkt bez zbędnych wodotrysków, i męczących oczy rozmyć. http://img23.imagesh...00913211803.jpg http://img14.imagesh...00913185540.jpg

Wygląda rewelacyjnie,czekam na lekką obniżkę na STEAM.
Link to post
Share on other sites

Nie mogę uwierzyć, że Carmack tak zawiódł na całej linii. Zawsze uważałem, że to ostatnia nadzieja graczy, bo to ostatni człowiek w branży, który traktuję gry jak pasję a nie jak suchy biznes.

Wczoraj kupiłem. Najpierw zagrałem w czystą wersję i doświadczyłem tych irytuących doczytujących się tekstur. Pogrzebałem wiec w necie i zapodałem ten słynny config. (W między czasie steam wypuścił patcha).

Owszem grafika wygląda troszeczkę lepiej, ale za to mam inny problem.

Gra trzyma stałe 60fps i to jest super. Żadnych zacięć żadnych zwiech. Jednak gdy wejdę np do budynku (doczytanie strefy) i potem z powrotem na zewnątrz (ponowne doczytanie) to framerate spada o 100% (28fps na nogach około 15 na pojeździe) Dopiero wyłączenie i włączenie gry naprawia ten problem.

Co do grafiki mam mieszane uczucia, bo z jednej strony jest piękna jako taka, ale jakość tekstur z bliska to jakiś ponury żart.

Pozostaje mieć nadzieję na kolejne patche, bo póki co to naprawdę kandydat do faila roku.

Link to post
Share on other sites

Gdyby ten patch był wgrany w dniu premiery to gra dostałaby wyższe noty a tak....

Racja,w ogóle nie wiem jak taka firma jak id mogła wypuścić tak zabugowaną gre.Nie wierze że przez tyle lat nie zauważyli takich błędów :| O samej grze to na razie za dużo nie mogę powiedzieć,myślałem że pogram przez weekend...jak zobaczyłem te doczytywanie tekstur odpuściłem sobie gre :)

Link to post
Share on other sites

3 godziny rozgrywki za mną. W tym czasie jedyny [raz wystąpił] problem z jakim się napotkałem to zacinająca się animacja przeładowania shotguna.

 

Zalety:

- oprawa wizualna;

- oprawa dźwiękowa;

- feeling broni;

- jazda pojazdami;

- klimat.

 

Wady:

- powtarzalność lokacji;

- hermetyczność lokalizacji [nie można wyjść poza określony obszar];

- niski poziom trudności, nie sposób zginać [opcja w grze: wysoki poziom trudności];

- kiepskie SI; czas celowania CPU jest na tyle długi, że bez problemu można do niego podbiec i go znokautować;

- CPU strzela z broni z nieskończoną ilością amunicji, przynajmniej do czasu gdy zginie, bo po śmierci nagle okazuje się, że delikwenta posiadał przy sobie 2 "kulki";

- częsty problem z brakiem amunicji;

- kulejący hitbox [strzał w głowę].

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

- częsty problem z brakiem amunicji

 

Bo grasz na wyższym poziomie trudnośći

 

Ja odpaliłem grę to miałem doczytywanie tekstur cały czas, ale wgrałem ten confing dla kart z 1gb pamięci z newsa na stronie głownej i do tego nowe sterowniki dla rage ( te najnowsze: http://support.amd.c...reDriverV2.aspx ) i o dziwo problemu nie ma, jedynie zostały poziome pasy, ale włączenie vsyncu w penlu sterowników powinno pomóc.

 

Co do samej gry, nawet fajnie się gra, ale jednak muszę sobie odpuścić gry na kilka dni i zająć się pisaniem kodu, bo już nudzi się granie.

Edytowane przez Mate_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...