Skocz do zawartości

50fps w csgo komputer za 4k


Recommended Posts

A teraz weź przejedź kursorem myszki przez odczyt GPU Clock I zobacz czy poza tymi 3-4 wyraźnyki pikami w dół karta pracowała w okolicach max boost. Napisz po tym jakie wartości widziałeś w Gpuz i czy kojarzysz ± czy podczas tego DM'a było sporo dropów klatek. 

Zobacz jescze, że GPU Memory Clock mam wrażenie, że oscyluje Ci w okolicach 900-1000Mhz, podczas gdy na Screenie z obciążenia podczas benchmarku masz stałe 2000 MHz. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Rebelmind napisał:

A teraz weź przejedź kursorem myszki przez odczyt GPU Clock I zobacz czy poza tymi 3-4 wyraźnyki pikami w dół karta pracowała w okolicach max boost. Napisz po tym jakie wartości widziałeś w Gpuz i czy kojarzysz ± czy podczas tego DM'a było sporo dropów klatek. 

Akurat na tym zrzucie ekranu widoczne są tylko 4 skoki, ale chwile wcześniej praktycznie co 2 sekundy spadało do +-0 i wracało na 99%. Co do spadkow fps to tak, poruszając się po mapie 80-500fps czy też podczas strzelania nawet 30 i zuzycie dysku na czerwono, momentami.

12 minut temu, Rebelmind napisał:

A teraz weź przejedź kursorem myszki przez odczyt GPU Clock I zobacz czy poza tymi 3-4 wyraźnyki pikami w dół karta pracowała w okolicach max boost. Napisz po tym jakie wartości widziałeś w Gpuz i czy kojarzysz ± czy podczas tego DM'a było sporo dropów klatek. 

teraz się ogarnęłoimage.thumb.png.14c214461fb28e22ae6129034e934e54.png

Link to post
Share on other sites

No to jeśli widzisz takie skoki w zużyciu GPU podczas DM to bardzo możliwe, że tj ten sam problem. Tj dziwne, bo mój kumpel gra na 6800 (nonXT, Red Dragon) i nie ma żadnych problemów z fps w CSGo (a tj jego daily tytuł). Z resztą, zaraz zobaczę czy da się ogarnąć od niego odczyt z Gpuz. 

 

Użycie dysku na czerwono? 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Rebelmind napisał:

No to jeśli widzisz takie skoki w zużyciu GPU podczas DM to bardzo możliwe, że tj ten sam problem. Tj dziwne, bo mój kumpel gra na 6800 (nonXT, Red Dragon) i nie ma żadnych problemów z fps w CSGo (a tj jego daily tytuł). Z resztą, zaraz zobaczę czy da się ogarnąć od niego odczyt z Gpuz. 

 

Użycie dysku na czerwono? 

No dziwna sprawa, chyba karta w odsyłke leci i zmiana z tego amdeka na nvidie, bo pierwszy raz w to polecialem a wczesniej nigdy trakich problemow nie mialem. tak dysk na czerwono

Link to post
Share on other sites

Zobacz jak wygląda na RX 6800 + i5-12400f podczas DM:

 

Screenshot-2023-08-03-16-01-08-88-965bbf

 

Widzisz, że zegar pamięci u niego jest stały i jest to prawie 2000 MHz? 

 

Nie wiem, czy próbowałeś ale jeśli nie: pobierz program DDU 

 

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Wyczyść wszystkie sterowniki od GPU Radeon korzystając z niego. Odpal system jeszcze raz i zainstaluje pełny pakiet najnowszych Driverów:

 

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-6000-series/amd-radeon-6700-series/amd-radeon-rx-6700-xt

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Rebelmind napisał:

Zobacz jak wygląda na RX 6800 + i5-12400f podczas DM:

 

Screenshot-2023-08-03-16-01-08-88-965bbf

 

Widzisz, że zegar pamięci u niego jest stały i jest to prawie 2000 MHz? 

 

Nie wiem, czy próbowałeś ale jeśli nie: pobierz program DDU 

 

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Wyczyść wszystkie sterowniki od GPU Radeon korzystając z niego. Odpal system jeszcze raz i zainstaluje pełny pakiet najnowszych Driverów:

 

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-6000-series/amd-radeon-6700-series/amd-radeon-rx-6700-xt

Próbowałem :(

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale wygląda na problem w csgo tylko, prawda? W innych gierkach jest ok... 

 

A jeszcze jedna rzecz: spróbuj włączyć Resizable BAR w biosie i zobacz różnice? 

 

I ostatni chyba pomysł: masz podczas meczu włączonego Discorda? Wyłącz go, zagraj.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Widzisz, że zegar pamięci u niego jest stały i jest to prawie 2000 MHz? 

Zobacz że mu GPU wisi na 99%.

To jest zasadniczy problem gdzie sterownik nie radzi sobie poprawnie z obsługą aplikacji. 

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/9mpzvj/is_there_anyway_to_switch_global_shader_cache_to/

Zerknij tutaj. 

 

 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Kisiel1314 napisał:

revo uninstaller, usunąć steam + cs i na nowo zainstalować i zobaczyć czy to coś da.

Nic to nie da.

57 minut temu, wid3l3c napisał:

Zobacz że mu GPU wisi na 99%.

No to est dziwne, w cs go powinno wahać się w okolicach 50%.

2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Zobacz jescze, że GPU Memory Clock mam wrażenie, że oscyluje Ci w okolicach 900-1000Mhz, podczas gdy na Screenie z obciążenia podczas benchmarku masz stałe 2000 MHz. 

No właśnie, podczas obciążenia 3D powinno być stałe 2000, a na wykresie widać że skacze co chwilę.

2 godziny temu, Depilator napisał:

chyba karta w odsyłke leci i zmiana z tego amdeka na nvidie

Tak chyba będzie najprościej, bo prostego rozwiązania problemu nie widać, a pewnie na cs go ci głównie zależy.

2 godziny temu, Depilator napisał:

tak dysk na czerwono

W sensie gdzie na czerwono? W userbenchmark trochę słabo wypadł, to fakt, ale nie powinien powodować takich spadków.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Nic to nie da.

No to est dziwne, w cs go powinno wahać się w okolicach 50%.

No właśnie, podczas obciążenia 3D powinno być stałe 2000, a na wykresie widać że skacze co chwilę.

Tak chyba będzie najprościej, bo prostego rozwiązania problemu nie widać, a pewnie na cs go ci głównie zależy.

W sensie gdzie na czerwono? W userbenchmark trochę słabo wypadł, to fakt, ale nie powinien powodować takich spadków.

Co do zwrotu karty to mam z nim za******y problem bo ze stroną sferis nie ma kontaktu. Zamówiłem z tej strony bo polecali mi ją ludzie z tego właśnie forum :) na czerwono dysk swieci się w nakładce net_graph w csgo, z reguły jest tak jak jest bardzo obciążony i choćbym miał 500fpsoe a dysk na czerwono to jest niegrywalnie.

A takie pytanko z innej beczki, jaki producent do gpu rtx 3060ti warty uwagi ? MSI/gigabyte/Asus? Może od kogoś innego ? 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Depilator napisał:

Co do zwrotu karty to mam z nim za******y problem bo ze stroną sferis nie ma kontaktu

Mają święty obowiązek przyjąć zwrot, nie musisz podawać nawet przyczyny.

https://www.sferis.pl/formularz-zgloszeniowy

6 minut temu, Depilator napisał:

na czerwono dysk swieci się w nakładce net_graph w csgo, z reguły jest tak jak jest bardzo obciążony i choćbym miał 500fpsoe a dysk na czerwono to jest niegrywalnie.

To ciekawe bo w net_graph nie ma nic odnośnie dysku. Ogólnie to wszystkie screeny są z gry z botami, a tam zawsze jest mniej fps bo CPU oblicza ich "sztuczną inteligencję".

Wejdź na jakiś serwer i pograj z ludźmi, fps powinien być wyższy.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Za 1850 ten Asus Dual 4060 Ti nie wygląda najgorzej, szczególnie gdy najtańszy przyzwoity (nowy!) 3070 jest za  stówę drożej (Gigabyte Eagle). 150W to nawet taka pierdziawka ogarnie jak w Asusie. 

 

3060 Ti TUF to nieporozumienie za 2000+ PLN. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...