Skocz do zawartości

YouTube obniża jakość filmów?


Recommended Posts

Witam, stało się YouTube, obniżyło jakość filmów FUL HD, teraz jak chce się oglądać, w lepszej jakości to musi się płacić.

W wyżej rozdzielczości nie zmniejszyli jakości obrazu.

Jak na razie.

Zrzut ekranu 2023-07-30 110944.png

Link to post
Share on other sites
  • BlackCoffe zmienił tytuł na YouTube obniża jakość filmów?
1 minutę temu, BlackCoffe napisał:

A to nie jest tak, że jakość filmu jest automatycznie dobierana do jakości łącza internetowego?

Tak i nie, ale napis Premium sugeruje Premium :P Nikt poza autorem tematu nie ma tego Premium jak na razie :P

 

Chyba, że Google go wybrało zaszczytnie do jakiegoś testu :D

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, BlackCoffe napisał:

Ale ma tam też 1080p bez dopisku Premium więc gdzie on ma problem? 

Ma problem, ze stwierdził, zeby miał full HD czyli potocznie full wypas w jakości obrazu musi zapłacic :D

 

Swego czasu coś Google testowało z 4K bo mam na koncie Youtube dodane do obejrzenia filmy w 4K, głównie zwierzątka duże i rekiny. Przez 3 dni nie miałem 4K w TV mimo, ze TV 4K Samsung z TIZEN.

 

Potem wróciło do normy, ale katowali kup Premium reklamami i jakimś banerem, było okropnie irytujące przez 3 dni.

Link to post
Share on other sites

Mam światłowód 1 Gb/s, a dotyczy to filmów w FUL HD tam, gdzie jest 4K tego stratnego,

11 godzin temu, wodego napisał:

Brzmi jak tytuł z onetu, a sprawdzając osobiście okazuje się fake. Czyli tak jak na onecie:)

 

11 godzin temu, garos napisał:

Ma problem, ze stwierdził, zeby miał full HD czyli potocznie full wypas w jakości obrazu musi zapłacic :D

 

Swego czasu coś Google testowało z 4K bo mam na koncie Youtube dodane do obejrzenia filmy w 4K, głównie zwierzątka duże i rekiny. Przez 3 dni nie miałem 4K w TV mimo, ze TV 4K Samsung z TIZEN.

 

Potem wróciło do normy, ale katowali kup Premium reklamami i jakimś banerem, było okropnie irytujące przez 3 dni.

bitrate nie ma, a nie wszyscy wrzucają w 4K

Problemu nie mam, ale jak oglądałem fil na YouTube w FUL HD, to tego nie dało się oglądać.

 

Link to post
Share on other sites

image.png.6e48c5dff1e97d541b0077477b80f64e.png
1080 premium hd - czyli co? :D

Szybciej bity lecą, ale że, eeee buforować się będzie szybciej?

 

image.png.cd6b28e22091561d936787fc6fa19fe8.png

 

A tak na poważnie, wchodzi na to ze można mieć FHD i można mieć FHD+?... kpina.


"For 1080p videos, the ideal bitrate ranges from 3,500 to 6,000 Kbps. If you're using a standard frame rate (30fps), aim for the lower end of the range, between 3,500 and 5,000 Kbps. If you have a high frame rate (60fps), aim for a bitrate of 4,500 to 6,000 Kbps."
Jakieś opisy streamów z jakiejś stronki.

Wychodziłoby na to, ze bez premki dostajemy gorszą jakość niż było to do tej pory, bo wątpię, by kontom premium dali lepszą jakość niż udostępniona była do tej pory.

Aczkolwiek chyba dotyczy to tylko wybranych materiałów, bo wchodzę na Gamers Nexus, i tam filmiki i w 4k dostępne do odtworzenia.

 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Doczytałem, że w ten sposób chcą zmusić do premium konta, to jest dopiero początek.

Jak to mówią, płać i płacz 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wid3l3c napisał:

A tak na poważnie, wchodzi na to ze można mieć FHD i można mieć FHD+?... kpina.

 

no bitrate jest od dawna, mnie to w żaden sposób nie grzeje ani nie mrozi, od dawna to jest ok. 3 miesięcy, a tu się teraz obudzili

3 godziny temu, wid3l3c napisał:

Wychodziłoby na to, ze bez premki dostajemy gorszą jakość niż było to do tej pory, bo wątpię, by kontom premium dali lepszą jakość niż udostępniona była do tej pory.

pytanie czy tak jest na starych nagraniach

3 godziny temu, wid3l3c napisał:

Aczkolwiek chyba dotyczy to tylko wybranych materiałów, bo wchodzę na Gamers Nexus, i tam filmiki i w 4k dostępne do odtworzenia.

 

dotyczy to tylko filmów FHD.

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy powinien mieć takie coś kazdy zalogowany czy nie, czy moze to wyskakuje tym co mieli Premium, ale zrezygnowali? Mi takie coś nie wyskakuje w ogóle ani na PC, ani na TV, ani w smartfonie i nie zmusza do Premium mniej lub bardziej. Nawet na tym filmiku co autor tematu dał zrzut, co potwierdziłem swoim zrzutkiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...